MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

pablo21    29

Własnie teraz nawet susza nie zagrozi zbożu bo ono juz tyle wody nie potrzebuje a ze codziennie pada to w glebie jest wystarczajacy zapas az do zniw wiec nie ma sie co martwic.

 

U mnie jęczmienia ozimego nie sieje wiec zniwa dopiero pewnie beda na poczatku sierpnia owies jeszcze nie wykłoszony jest przynajniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

U nas jęczmień zaczyna żółknąć myśle że ok. 10 lipca będzie koszony, a owies już wykłoszony pozostałe zboże też ładne. myśle że polny w te żniwa będą podobne jak w zeszłym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Jak na razie to pogoda nie dopisuję, wiec pewnie się koszenie opóźni.

Ale tak to już jest, jak deszcz potrzebny to go nie ma a jak nie to pada co dziennie.

Zazwyczaj ma się coś innego niż by się chciało, trzeba przeczekać.

W tym roku będzie trochę strat, szczególnie siana bo gnije na łące, u niektórych ludzi i u mnie tez. Ale coś słyszałem, ze od czwartku ma być słonecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WAL    1

Czas wszystko pokaże, zboże nawet ładne jednak wszystko sie okaże już po skoszeniu. jakie plony itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie u nas (łódzkie) jęczmienie są prawie żółte gdyby nie ten deszcz to niedługo na początku lipca były by do zbioru :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

tak jest nie tylko w lodzikim w opolskim bardzo podobnie..obawiam sie ze wszytsko w tym roku sie opozni przez ta pogode... a juz napewno jeczmienie ozime....po prostu brak slonca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

U mnie jęczmień jest już prawie cały żółciuśki :) nie wiem kiedy ruszę, bo cały czas pada deszcz :) mam już dosyć tego deszczu che słońce :) jakby ładnie przyświeciło to by ruszył na początku lipca :D


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas z jarymi sianymi po 15 kwietnia kiepsko, jeszcze nie zaczely sie klosic a kolo domu wszystko juz wykloszone, najwyzej sie skosi pod koniec wrzesnia :D byle by byla pogoda przez lato by zebrac to co sie posialo. u nas jeczmien tez zolty na pol a ciagle deszcz :) siano gnije wszystko sie psuje w tym roku :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Za jakieś 3-4 tygodnie myślę że będziemy kosić jęczmień


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3
ale chyba prędzej

No może i prędzej bo jęczmień biały już jest


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w mojej okolicy jeczmienie ozime juz duzo nie potrzebuja....dwa tyg upalow u mysle ze do brania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

no niestety z burakow duzo w tym roku nie bedzie.....gdy wschodzily porzadnie dostaly po tylku...u mnie w okolicy to buraki wygladaja jakby nie byly siane tylko sadzone i jakis tam kawalek tylko wykielkowaly...tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

Jeżeli pogoda utrzyma się tak jak teraz czyli całymi dniami cały czas pada :) to marne będą plony bo wszystko zgnije a tak apropo to plony zapowiadają się dobrze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja już siołem trochę pszenicy i pszenżyta :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Metys    0

W mojej okolicy u niektórych jęczmień zaczyna żółknąć ale kiedy zaczniemy kosić to zależy od pogody bo jeśli nadal będzie tak padało jak teraz to nie szybko. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

Jak bedzie tak jeszcze padać to znowu bedą problemy z wjechaniem w pole. :D Kombajny bedą tonąć.Jak chyba w 2004 co też tak padało.Ale miej my nadzieje,że nie.


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Siejąc zboże liczyłem na 8 ton i pod taki plon zastosowałem nawożenie. Kwietniowo-majowa susza zniweczyła moje ambicje. Na szczęście pod koniec maja zaczęło padać i .... pada do dziś.......

Będę się cieszył jak będzie z 6t/ha to i tak optymistyczna wersja.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnybravo    2

U mnie plony beda w miare. Otwrte pozostaje pytanie czy beda lapane czy nie (pogoda) oraz cena zapewne nie odpowiednia do poniesionych kosztow. chyba bedzie sie przerzucic na inny profil pytanie jaki? moze krecenie lodow :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moim zdaniem plony beda ale nie bedzie ceny co sprawi ze male gospodarstwa ktore beda mialy do sprzedania malo zboza i ktore posialy 100% nawozow to w najlepszym wypadku wyjda na zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kurde myślałem ze będę pierwszy a tu sąsiad kończy ciąć żyto...

Jutro tnę pszenice i trochę pszenżyta.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj