MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotrek10    4

Niestety xemit masz rację, niby wychodzą coraz to nowsze odmiany zbóż mniej podatne na susze itd. ale rozkład opadów jest coraz bardziej niepokojący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

trzeba bedzie robic szybsze zasiewy jarych a zniwa poczatkiem lipca koncem czerwca heh


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek10    4

Albo zupełnie na odwrót-po prostu przeczekać susze i dopiero siać :P u mnie w okolicy miejscowy orginał zasiał pszenicę jarą pod koniec kwietnia...mało tego, wcześniej, dzień czy dwa przed siewem zaorał dopiero ściernisko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Niestety xemit masz rację, niby wychodzą coraz to nowsze odmiany zbóż mniej podatne na susze itd. ale rozkład opadów jest coraz bardziej niepokojący.
Od rozkładu opadów mnie bardziej rozkładają ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

to niestety prawda....moim zdaniem duzo gospodarstw w tym roku poniesie ogromne straty...mam na mysli tych ktorzy posiali pelne dawki nawozow i nie maja magazynow itp......mysle ze mimo wysokich plonow jakich sie spodziewam(nie u mnie) to cena bedzie jeszcze gorsza niz dotychczasowa...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ja mieszkam na podłudniu POlski woj opolskie przy granicy Czeskiej Zboża w mojej okolicy zapowiadają się całkiem dobrze ale buraki cukrowe to masakra My osobiscie musielismy przyorać buraki ponieważ 2/3 nie poschodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Moze jest wczesnie ale juz niedługo chyba trzeba bedzie jeczmien ozimy kosic wiec jak narazie pytam tylko o niego? A co do reszty zbóż to wyjdzie z czasem. :mellow:

 

Jak zwykle prosiłbym o wpisywanie regionu Polski zeby było wiadomo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja jeszcze ani kombajnu nie przygotowuje wiec... ale moj sasiad juz powoli sie szykuje. wczoraj robili kombajn bo tez ma troche jeczmienia do koszenia. ale o czym tu myslec jak pogoda jest taka byle jaka :[ pierw trzeba siana zebrac :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Mysle ze u mnie w ( bardziej północ lubelskiego) za miesiac bedzie start :mellow: Juz sie ciesze :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W ślaskim juz jeczmien ozimy zaczyna jeciutko zolknac. My mamy za jakies dwa tygodnie wyciagnac kombajn bo trzeba go porobic powymieniac wezyki od paliwa i takie duperelki :mellow: W naszych okolicach mysle ze za miesiac bedzie trzeba wjezdzac do pola :lol:

Pozdrawiam: Wacek21


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Jeżeli deszczowe fronty przejdą na dobre i słońce sie uśmiechnie, to za jakiś miesiąc, może 3 tyg jęczmień pójdzie pod nóż. Na niektórych polach już nabiera barw. A do rzepaku to jeszcze z pewnością miesiąc, może ponad. (południe Lubuskiego)

Wczoraj widziałam, że jeden rolnik ode mnie ze wsi już szykował Bizonka. Tak więc powoli zbliżamy sie do gorącego okresu żniw :mellow:


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wyjedziecie jak bedzie pogoda :lol:

Bo narazie slabo z tym ostatnim czasy jak byl potrzebny deszcz nie bylo a teraz co chwile cos przeleci :D

Oczywiscie na zniwa pewnie bedzie lalo do wrzesnia :mellow:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@kombinator mam nadzieje ze twoje słowa sie nie sparwdza :lol: Choc sądzac po przebiegu pogody jest to mozliwe :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

oby oby bo bedzie tragedia jare i tak napewno beda pozniej ciete niz zawsze przez ta susze :mellow:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

U mnie tez pikna pogoda ale zimno :mellow:

o tej porze to juz sie siedzialo na zwirowni i kapalo a teraz warunki dla eskimosow :lol:


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

teraz ptrzeba tylko ciepla. jeczmienie sie juz złoca ale jeszcze troche poczekamy zamin sie wyjedzie kombajnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

przewiduje tak ok. 10 lipca jęczmień ozimy jak u was z ceną ja podpisałem kontrakt na 460 netto odbiór z podwórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jęczmień zimowy zaczyna żółknąć także już niedługo. Przenośnik ślimakowy do silosu sie robi, kosz zasypowy tez sie wykombinuje takze żniwa chyba nie będą tak ciężkie jak w ubiegłym roku -mimo ze 10ha jest więcej zbóż :mellow:

Mysleliśmy jeszcze posypać saletry na pszenicę ale nawóz leci z nieba... <deszcz>

 

 

Teraz tylko pytanie. Trzymać zboże z ubiegłego roku czy sprzedawać? Warunki do przechowania są...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Prognozy cen zbóż nie są obiecujące, na 3 kwartał zapowiadają sie nawet spadki cen jak gdzieś wyczytałam. Jeśli masz warunki do przechowu, to trzymaj ale czy to warto głowe sobie tym zaprzątać? Chociaż wszystko może sie jeszcze zmienić, może podczas żniw coś drgnie. Ale stara zasada mówi : większa podaż, niższa cena. I na to sie zanosi.

Mój wujek wstrzymywał sie ze sprzedażą żyta, aż w końcu potrzebował $ i sprzedał w maju po 350zł/t. Poszło za Hanover.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

U mnie żniwa to chyba będą później niż zwykle. Pszenica dopiero kwitnie, jęczmień powoli zaczyna się wykłaszać a i jeszcze nie wiadomo jaka pogoda będzie bo w ostatnich latach jak już dojrzeje to pada zaczyna. Pewnie dopiero na początku sierpnia ale to jest ja wróżenie z fusów bo jak przyjdą upały i susza to szybko dojrzeje tylko ze plony będą mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

susza juz nie grozna. wody zbozu wystarczy juz do samych zniw. teraz pogoda mogla by sie zaczac juz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w woj. maz jeczmień zimowy już też żółknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj