MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmermf    80

do szacowanie plonów wtym roku to chyba niema mocnych i odważnych bo bo takiej suszy w tej fazie rozwojowej roślin to niebyło od 60lat toi trudno przewidzieć jak to wpłynie na plony zwłaszcza że to niewiadomo czy niekoniec suszy.Rzepak ładnie kwitnie ale niedość że pokolana to strąki odpadają i łodygi apół mróz porozsadzał -plon trudny do oszacowania.Zboża po 160N dostały i kupe odżywek ledwo odziemi odrosły a kłos sie już robi i zaczynają zamiast czarnieć to żułknac .

Deszcz dziś z pół godz popadał a za 2godz śladu już niebyło .I niby odczego te plony sie wezmą?

Wie ktoś jaka jest sytuacja u naszych kolegów rolników na zachodzie ?Bo jak unich pada to zapomnijmy ocenie ktura pokryje pewne już straty wplonie unas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie nic nie pada i susza moze jutro i poniedzialek...jak poleje to dam znac...wiec nie macie sie czym martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27
Napisano (edytowany)

w okolicy legnicy susza jakiej nie pamiętam zboża ozime z dnia na dzień wyglądają coraz gorzej jak nie popada wkrótce to będzie kiepsko

 

1. Nie cytuj poprzedniego posta

2. Posta piszemy tylko w oknie "białym"

2. Ortografia

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Na zachodzie Europy piękne zboża i rzepaki dużo opadów plony zapawiadają się bardzo dobrze, a więc w razie klęski u nas będzie import.W tej chwili w kontraktach terminowych na giełdzie Matif pszenica 145 Euro, rzepak 320Euro z tendencją do wzrostu cen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

u nas super w nocy z 16 na 17 napadało 13 l na mkw


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

a u mnie oczywiscie tylko troszeczke pokropilo...jak tak dalej bedzie to azto sie w ogole nie rozpusci plonu zero i kasa w plecy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Po ostatnich deszczach zboża zaczynają naprawdę fajnie wyglądać,a więc i plony będą dobre jak w czerwcu też popada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik96    3

Ja z sąsiadem liczę, że z pszenżyta będziemy mieć 2.5 t bo to jest taki mały kawałek pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że za wcześnie na takie gdybanie ile co wyda. Poczekajmy do żniw a wtedy wszystko będzie jasne. Czerwiec ma być dość ciepły ale ciekawe czy susza dokuczy? No i czy popada także w czerwcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U mnie zapowiada się nie źle pomimo małej słomy w życie kłos jest ładny i plonuje.Jare zboża też niezłe dzisiaj porządny deszcz dopadał ciepło będzie wszystko urośnie ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

u mnie zboże ładnie się ruszyło,jak deszcz padał co dwa dni i przeplatał się ze słoncem,idelna pogoda na wiosne :P


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Proso 1-1,3 t/ha - nie sypałem polifoski, tylko azot, więc zakładając, że chwasty go nie zagłuszą i jeszcze pod koniec lipca popada, to taki plon jest realny.

Gorczyca 1,5 - 2 t/ha - już teraz wygląda super, a biorąc pod uwagę ostatnie opady i nawożenie... sądzę, że będę się cieszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

dobra pada ale wedlug mnie to o wiele za pozno i to nie bedzie mialo wielkiego wplywu na plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja tam na mieszanke zbozowa nie moge narzekac, tak samo na lubin, no oziminy to troche zasuszone ale to jeszcze nic.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w sprawie prosa nic nie powiem bo tata nigdy nie uprawial...przynjamniej nie za mojej kadencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś modne było przysłowie 'Kto sieje żyto i proso -chodzi goło i boso" Dzisiaj to nie wiadomo co się opłaca i może proso jest taką rośliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

a nie było to tak: kto sieje gryke i proso....?

:P


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Dzisiaj to nie wiadomo co się opłaca i może proso jest taką rośliną.

 

Przy normalnym plonie (czyli około 2 t/ha) to się opłaca - rzecz w tym, że ostatnio taki plon osiągneliśmy bodaj 6 lat temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Plon nie powinien byc duuzo nizszy niz w zeszlym roku bo ziemi miala duzo wilgoci po zimowym sniegu. Deszcz jest teraz potrzebny zwłaszcza na jare i pszenice ozima jare pnie sie w gore a pszenica sie kłosi


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

U mnie po ostatnich porządnych deszczach będzie dobrze :P jare i jak ozime zapowiada się dobrze teraz tylko mieszankę opryskać mocznikiem i plon dobry będzie :P


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

zboza zimowe co przyschly w trakcie suszy juz nie odrobia strat mimo tych obfitych deszczow. jedynie teraz jare sie pna w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a nie było to tak: kto sieje gryke i proso....?

:P

Dzisiaj golizna zaczyna grozić , niezależnie od tego jaką roślinę uprawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj