MartineZ

Zniwa 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość wolf19   
Gość wolf19

Jak nie popada to chyba raczej żdanych plonów nie bedzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w tyg ma ponoc padac...wiec jakby komus szczescie dopisalo to piszcie gdzie padalo i w jakich ilosciach(tak na oko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja po wczorajszym odchodzie ocenilem swoje plony tak, ze przenzyto daj BOZE 4 tony z hektara sypnelo, o mieszance nic nie poiwem, jedynie to z lubinu sie ciesze.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Z tymi prognozami to nie za wcześnie?

Nie ma co prognozować, przekonamy się wszyscy o wydajności jak będzie po żniwach. Wtedy będzie można coś powiedzieć. Jednego roku przewidywałem 6t pszenżyta/ha a wydało 9t. Natomiast kolejnego roku jęczmienia pow. 5t/ha a wydał ok.3t.

Pogoda ma tu dużo do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Oczywiście, że jest za wcześnie,ale jedno jest chyba pewne rekordów w plonowaniu to w tym roku nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

po prostu wiem jak wygladaja pszenzyta ozimie w mojej okolicy..tragedia...a dawki nowozow poszly maksymalne....i na dzien dzisiejszy jestem pewny ze kazdy tydzien bez deszczu dla tych zboz na tak slabej ziemi to jest ogromna strata w plonie...wedlug mnie nadszedl decydujacy moment(jakies poltora tyg liczac od dzisiaj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

u nas na podlasiu dzisiaj pochmurno i popołudniu fajny deszcz padał SUPER może troche wszystko się ruszy, zapowiedali że jeszcze troche popada.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Zboża na słabszych glebach są już moim zdaniem ugotowane a widać to w postaci mozaiki zabarwień łanu, przypominają zdjęcia satelitarne.

Szansę ma kukurydza, której wschody są idealne. Stracony jest pierwszy pokos traw, dobrze wygląda tylko lucerna.

Rzepak to najczęściej jeden mało lub wcale nierozgałęziający się pęd, który może ruszy po dzisiejszym deszczu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi również się wydaje że żywych korzeni w warstwie która została nawilżona przez wczorajsze i dzisiejsze deszcze jest niewiele lub wcale.Pewne zjawiska są nieodwracalne i skutki suchego kwietnia będą miały odbicie w zbiorach.Nie ma szans by zboża jare plonowały w miarę przyzwoicie, a i ozime na słabych glebach nie zaskoczą plonem.Nadzieja że spadek plonu będzie w jakimś stopniu zrekompensowany ceną.Moim zdaniem susza nie powiedziała jeszcze-koniec,ale jak będzie dowiemy się za 2 msc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

na slabszych gruntach ozime wygladaja dramtycznie ale ja mam100% jarych i odziwo wygladaja zaskakujaco dobrze wiec ja czekam na pozadne opady i jade po azot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja juz widze ze przenzyto bedzie sypac 4 tony z hektara susza spalila wszystko, A jare tez slabowato narazie popadalo moze reszta powschodzi.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

no Kobra89 to ty masz bardzo optymistyczne prognozy bo ja to niemam takich danych by w maju szacować plony na tak WYSOKIM poziomie adekwatnym do warónków atmosfetrycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

wiadomo dokladnie sie nie oceni ale wiadomo ze oziminy na slabszych gruntach juz dostaly i plon co by nie bylo bedzie gorszy wiec z porownaniem z tamtym rokiem moze PRZEWIDZIEC jaki bedzie plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kobra89 ,napisałeś że susza spaliła wszystko, a plon szacujesz na 4 tony.Jak wszystko to plonu być nie powinno.Chyba że wszystko to nie wszystko i coś zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moze pod slowem "wszystko" kryje sie to ze zboze bylo lekko albo bardziej przyschniete ale ja popadalo to na pewno pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

kurde ja bym był w niebie jakby u mnie sypało średnio po 4 tony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

ja szczerze mowiac tez(mam same jare)ale jak ktos ma oziminy na dobrych gruntach i dobrze sypnal nawozami to 4 tony to porazka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W najlepszych latach średnie plony nieco przekraczają 3t.Susza plus dużo słabsze nawożenie oraz prawdopodobnie niższe nakłady na odnowę materiału siewnego oraz ochronę chemiczną powinny obniżyc plony do średniego poziomu 2,2-2,4 t/h.Plon 4t może być niezłym a w wypadku zboża jarego wyśmienitym.Te parę mm opadów to zdecydowanie za mało,potrzeba dużo,dużo więcej,a z tym może być nieciekawie.Za 2-3 dni ,jeśli nie popada ,wilgoć będzie wspomnieniem i straty będą narastały.Mam nadzieję że będzie to odzwierciedlone w cenach skupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

a u mnie właśnie odwrotnie jest... siejemy cały areał zbożem przeważnie pszenżyto potem jeczmień owies i 5 ha żyta... a mamy stosunek jarych do ozimych 50 do 56. klasa ziemi od 4 do 6... przewaga jednak 5, ozime pszenżyto beznadzieja ale za to jare wygląda świetnie... 3 dzień z rzędu pada teraz dość obwicie... jakby wszystko było dobrze dało by z tego może 4t ktoś powie, że to dużo jak na takie ziemie ale weźcie pod uwagę to, iż jest tam drugi raz obornik rozrzucony... a to daje baaardzo dużo ;] Trzeba sie dobrze modlić by coś z tych pól jeszcze zebrać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

U mnie jeden dzien tylko taki kapsniaczek popadal i stop, a z tymi plonami to mialem tak zawsze ze pszenzyto sypalo w granicach 6 ton z 4-5 klasy, jare zamykalem w 5 i troszke ponad ton/ha, a teraz bedzie 1/3 plonu mniej jednak juz widze jak zerdzewiala ozimina.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w niedziele i w poniedzialek z tego co wiem sa spodziewane opady..ony cos popadalo bo to co juz nalalo to mozna powiedziec ze tego juz nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

u mnie dziś przeszłą budza.... ładnie popadało... 4 dzień z rzędu... może jare coś nadrobią bo oziminy nie wyglądają dobrze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mi sypneło będe mógł powiedzieć wtedy gdy zboże będą miał w magazynie bo teraz to jeszcze za wcześnie jest żeby oceniać plony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus12    0

Ja mysle, ze jeczmien wiosenny da z 2 tony,przenica tak okolo 5 ton. zyto 4 tony. rzepak jak go niezjedz dziki to 3.5 tony da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ja też powiem ile sypneło jak będę miał w magazynie, susza robi swoje, pszenica może sypnie na poziomie średnim 6-7 ton/ha, bicia rekordów nie będzie jak w tamtym roku, a jęczmień sypnie marnie już to widzę, u kolegów co nie dali nawozów jak wzeszedł tak stoi, jak to mówią w wojsku amba (nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj