Zaloguj się, aby obserwować  
okejas

automatyczny zaczep w przyczepie

Polecane posty

okejas    2

mam taki problem...otóż chciałbym zamontować w przyczepie automatyczny zaczep który miałby być zamontowany na 4 śrubach o średnicy 10mm(takie są otwory w zaczepie) i sęk w tym ze nie wiem jakie śruby zastosować do tego celu aby podczas transportu nie zostawić za sobą przyczepy w jakimś rowie lub co gorsza na jakimś samochodzie. Głównie miała by być do niego zaczepiana d-47 z belami sianokiszonki, słomy lub zbożem. Jak sadzicie czy ma to w ogóle sens i czy będzie bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najmocniejsze będą nity zakuwane na gorąco, to chyba najlepsze wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

nity to raczej odpadają...najlepiej jak były by to śruby...ale jakie? oglądałem automaty z linku na af i tam były rożne zaczepy i duża cześć z nich także posiadała mocowania na 4 śruby tylko nie mogłem dojść jakich one są rozmiarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego odpadają? W większości samochodów ciężarowych takie połączenia są nitowane. Żadna śruba tyle nie wytrzyma, no ale jak wolisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

cztery 10 to mi się wydaje że to za mało nawet jeśli zastosujesz o twardości 12.9, jeśli to możliwe to rozwierć na 16 i zastosuj conajmniej 10.9 i dokręć "aż woda pójdzie" i wtedy możesz ciągać bez strachu że coś pójdzie nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

do 16 nie da rady bo kołnierz byłby za bardzo osłabiony w okolicach otworów...a jakie są wam znane najmocniejsze śruby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

ok..dzięki. coś muszę pokombinować z tymi śrubami...ale na pewno będą to najmocniejsze jakie znajdę i te otwory na 12 zrobię bo więcej nie wyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Najlepiej przejdź się do kogoś kto ma taki zaczep i podejżyj jakie są tam śruby.

 

Jako ciekawostkę podam że zaczep w orkanie jest zamocowany na jednym bolcu "12" :P:) i się trzyma co co prawda liczyć jako 2 bo tak jest zamocowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

no właśnie w tym problem ze żaden z moich znajomych nie ma takiego zaczepu...niby głupie śruby a jednak poważny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie śrub, śruba 10 mm 12.9 wytrzymuje prawie 9.5 tony. 4 takie śruby w zupełności wystarczą, muszą być tylko mocno dokręcone(nie może pojawić się luz). Warto też zadbać o jak najmniejszy luz sworznia, ucha w dyszlu i w zaczepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

w mojej okolicy nie ma za wielu sprzedawców maszyn rolniczych...a już na pewno ciężko będzie znaleźć przyczepę z automatycznym zaczepem przykręcanym na śruby.

No to mnie Mariusz uspokoiłeś bo na d-47 38 ton to ja nigdy nie włożę :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Śruby 12,9 - życzę powodzenia w zakupach :mellow:. O 10,9 jak sie pytam to sprzedawcy robią wielkie oczy a co dopiero 12,9 :lol:.

 

A wracając do sprawy @okejas, z Twojego pytania wnioskuję że zaczep jest montowany na 4 śruby, ale kołnierz na 4 śruby powinien być zamontowany od wew. ramy a nie od zewnątrz. Należy rozkręćić główna nakrętkę zaczepu zamontować kołnierz zaczepu i dopiero zamontować resztę. A wtedy wystarczą śruby 8.8 .

 

Bo nie widziałem zaczepu który byłby tylko przykręcany od wierzchu na 4 śruby. Podejrzewam że tam jest jeszcze duży otwór na środku pomiędzy tymi 4 śrubami.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

No te 4x 10 na pewno wytrzymają, Dam przykład mtz (80 KM) wyrywałem drzewo to linka 12 pękała ale łańcuch taki jak w rozrzutniku taśma 12 czyli 2x12 wytrzymał co prawda rozciągnął się trochę przy szarpaniu że zrobił sie sztywny :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

zaczep wygląda tak

http://s6.zapodaj.net/8497436.jpg.html

jest na razie zamocowany dla ogólnego efektu. A z tymi śrubami to sadze ze na zamówienie powinni mi je załatwić ale o tym to się przekonam w najbliższym tygodniu...tylko jest problem ze szykuje mi się belowanie i przykręcę go najmocniejszymi jakie znajdę w swoim pseudo warsztacie i zaczepie d-47 po polnych drogach będę jechał wiec sprawdzę wytrzymałość całej tej konstrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

nie chcę cię martwić ale ten cewnik do którego przykręciłeś zaczep jest niewłaściwie zamontowany (spawy tylko z góry) i przyczepa tylnia będzie starała się go wyrwać do góry poprzez skręcenie dospawaj chociaż dwa kątowniki w układzie V za dolną krawędź ceownika a drugie strony do ramy a pod zaczep po drugiej stronie wstaw pas blachy żeby łepki śrób się nie przeciągały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

Właśnie przewidziałem taka sytuacje ze ceownik może wykręcić i są przyspawane kątowniki ale w układzie równoległym(żeby ładniej wyglądało :mellow: )co częściowo widać na zdjęciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zrób podkładkę z grubej blachy wielkości tej płaszczyzny zaczepu, która przylega do ramy i przykręć to od wewnętrznej strony ramy. Efekt będzie podobny do tego jak wcześniej napisano. Ewentualnie dla większej stabilności podkładka może być szersza niż płaszczyzna. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okejas    2

Bobek jest tak jak mówisz za zaczepem po przeciwnej stronie ceownika jest przyspawana blacha 5, jest ona trochę szersza niż obrys zaczepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

taka ciekawostka są śruby nawet o wytrzymałości 25 ale drugiej wartości nie podam bo teraz niemogę sobie przypomnieć. a co do przykręcenia to możesz założyć 12.9 ale z drobnym gwintem to też coś bardziej mocniejsze będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaul    16

Sorry za odkop ale nie chce zakładać.

Chcę założyć do mojej przyczepy zaczep automatyczny od STAR-a. I one powinny mieć taką kulkę aby zaczep nie opadał, gdzie mogę dostać taką kulkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj