Zaloguj się, aby obserwować  
pynczor

poidło dla królików

Polecane posty

pynczor    15

Witam dzisiaj przenieśliśmy króliki do chlewka no i zrobilismy im korytko itp ale nie wiemy z czego zrobic poidło wiadome lato sie zbliża i nie będzie czasu zaglądac co chwile do nich... i chciałbym żebyscie mi doradzili z czego i jak zrobic poidło żeby woda leciala jak beda chcialy, narazie to przychodzi mi do głowy tylko jedno żeby zrobic z butelki albo bańki dać cieniutki węzyk i woda by caly czas pomalutku leciała tylko że albo by sie wylewala na darmo albo by nie było wcale macie jakies pomysły kazda propozycja sie przyda :P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a duzo masz tych królików? Z butelki da rade zrobic bez problemu, wez butle 2 litrową i kawałek deski, przyczep ją do deski dwoma opaskami z drutu. Potem przymocuj podstawkę pod korkiem na jakąs miseczkę, tak zeby po przekreceniu butelki do góry dnem korek byl zanurzony w polwie miski. Butelka albo miska musi byc wyjmowana do nalewania wody. Napełniasz, przekrecasz butelke nad miska i gotowe, woda nie ucieknie bo powietrze nie bedzie sie dostawac, sam tak mam od paru lat poidełka porobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

o to spróbuje a butelka ma byc zakrecona i dziura w korku czy tak bez korka ??


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

można zrobić ze spłuczki od toalety pływak co znajduje się w środku i przymocować go do korytka i jeśli stan wody opadnie samoczynnie się będzie napełniać do pewnego poziomu. Taki pomysł widziałem w top agrar tyle że jako zbiornik posłużył stary bojler :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

hehe ja zrobiłem juz pierwsze poidło wszystko ok deske zawiesilem na scianie, sciane tworzą deski wiec przybiłem gwoździami i butelke przywiązałem drutem i właśnie to mi nie pasuje bo gdy braknie wody to trzeba butelke odkręcic a to nie jest zbyt wygodne zeby drut caly czas odwiązywac a po drugie nie trzyma sie za dobrze i co porazilibyscie zamiast drutu ?? myslalem nad paskiem takim jak sie zakłada zwierzetom na szyje ale nie znalazlem jeszcze takiego u mnie dobra by była opaska 'elektryczna' ale ją jak sie zacisnie to juz nie zdejmie eh ... macie jakies pomysly

 

Edit:18:29 zrobiłem drugie ale tym razem wziołem do deski dorobiłem koluszko i na sciance haczyk butelke przypiołem opaska 'elektryczna' i jest na stałe a odejmuje sie z cała deska i to juz ma rece i nogi dzięki za podpowiedzi jestem wdzięczny :P a króliki napojone hehe pozdro


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

tak dokładnie i jak wody ubywa to sie nalewa spowrotem :P wszelkie pytanie kierowac do @jacekkombajnista hehe


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pynczor widze ze juz zdzialales poidelko i robisz mi reklame hehe:D z tym zdejmowaniem butelki jest troche zabawy ale jak wezmiesz wieksza butle to nie trzeba tak czesto napełniac, chyba ze masz ładne stadko zajęcy:D deski nie przybijaj tylko zrób sobie jakich haczyk zeby mozna bylo szybko zdjąc butelkę razem z deska i wtedy łatwo sie napełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no juz tak zrobiłem moze widziałes fotke zrobiłem drugie własnie na haczyk a z tą reklama to sory ale dzisiaj mi bardzo pomogłes i jakos tak ... :P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

raczej nie bo dostanie sie powietrze i ucieknie woda :P


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

witam. też mieliśmy kiedyś takie poidło tylko że było ono dla kurcząt. była w nim użyta butelka szklana winówka, być może była by lepsza bo sztywniejsza, i lepiej zamontować.

 

a tak wogóle to króliki nie drapią, nie wywracają tej miseczki?


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no jak narazie to nie a jak będą wywalać to się coś zaradzi :P tak myślę ze jakby wywalały to przypne magnes do szczebla i do miseczki i będzie się trzymać a jak będę chciał wyjąć to odczepie...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak beda Ci wywalac miske to mozesz dorobic do tej deski pionowej podstawkę na miske tak zeby miska sztywno siedziala i po problemie. ja tak mam u siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

u nas króliki dostają trawę i później nie chcą pic wody w ogóle cały rok nic! próbowaliśmy im dawać ale nie chcą dla nas lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

u mnie dostaly dziś trawe siano mąkę i owies i jakoś testowały poidło....


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

no ale co zrobisz chowam je na trawie i owsie i nie raz próbowaliśmy poić i po prostu nie chcą pić! tylko się moczyły a nie piły więc zrezygnowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj