Zaloguj się, aby obserwować  
MichalR

który kombajn wybrać?

Polecane posty

MichalR    34

Zastanawiam się między claasem medionem 310, jd cws 1550 i nh tc 56 hydro plus.

Jakie macie opinie na temat tych maszyn?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey    0

gdybym mial wybierac to chyba zdecydowalbym sie na mediona to jednak claas. jesli chodzi o jelonka to slyszalem kilka zlych opini a nawet czytalem na AF o tym co do NH to nie wiem. wracajac do claasa to cenowo tez sie pewnie wyroznia z tych kombajnow, ale najlepiej bedzie jak sie wypowiedza uzytkownicy tych kombajnow :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

postaw na mediona, moj 310 chodzi juz 6 lat bez ani jednej awarii, sasiad ma john deere 1450 albo 1550 i w ta zime dokupil 2 kombajn i postawil na mediona (chociaz jest mega fanem JD) tylko ze wzial 340 6-klawiszowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Michał, widze, że szykujesz się na nowy sprzęt :rolleyes:. Polecam mediona bo znajomy z sąsiednej wsi ma taki sprzęt. Od 3 lat bez awarii pracuje, rocznie robi ok. 150-180ha.

To z myślą o prow...

 

A jak cenowo wygląda konkurencja. Ja też jestem za medionem, ale słyszałem również dużo dobrych opinii na temat tc56, ale jeżeli miał bym wybrać tc56 to tylko w najlepszej wersji chyli hydro plus.

A do tego jeszcze przystawka do kukurydzy... Myślę że chyba geringhoff ale chciałbym coś jeszcze wiedzieć o innych.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Jeden z naszych kolegów z AF kupuje teraz TC 56hydro plus(full wypas) i łącznie z polską przystawką do rzepaku wyniesie go około 360 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
Jeden z naszych kolegów z AF kupuje teraz TC 56hydro plus(full wypas) i łącznie z polską przystawką do rzepaku wyniesie go około 360 netto.

A jak się sprawuje Twoja maszynka?


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

warto przeszukac forum bo byl juz podobny temat i pare fajnych postow mozna odnalezc :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jeśli chodzi o NH, to też ma dobrą opinię. Akurat nie wiem jak sprawują się nowe modele z serii TC, ale mam sasiada co ma jakiś stary model NH i pracuje nim już 4 sezon. Miał kikla drobnych awarii typu pęknięty pasek czy jakieś rozwalone łożysko. Ale teraz wyleczył go z wszystkich usterek i ostatnio to nawet bezawaryjnie zrobił cały sezon. Może nie chwalił tego kombajnu, że jest bezawaryjny, ale nie miał problemu z częściami- Raitech w Brzozie wszystko załatwił i było blisko do serwisu :rolleyes:. A z Claasem to tylko do Korbanków do Tarnowa trzeba będzie gnać :P, chyba że w Greene jakieś części załatwisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

z tego co wiem to chłopaki z grene załatwią mi każdą część jaką będę potrzebował, jak już mówiłem moim faworytem jest claas tylko chciałbym poznać konkurencję... Z Korbankami też można się dogadać, wystarczy mieć znajomości :rolleyes: Z drugiej strony to czytałem gdzieś na AF, że ktoś w Polsce sprzedaje części taniej niż Korbanek.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

To na pewno, ale lepiej dmuchać na zimne! :rolleyes:


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ja jestem za Claas'em. Nie wiem jak Medion ale Dominator to wytrzymała maszyna. Ojciec ma znajomego pracującego w SKR. który jeździ na Claas'ie DOminator 68s. Rocznie przepracowuje ok. 500ha i dopiero po 6 latach zdarzyła mu się poważna awaria (dotego u mnie na polu :wacko: ); rozwaliła się pompa wtryskowa. Była to sobota, kombajn musiał stać w polu do PN (w niedzielę padało). W PN do sąsiada po U1204 i z pola go zściągaliśmy (U902 z SKR nie dawał rady), popołudniu przyjechały korbanki i wymienili pompę. Za ciekawe rozwiązanie uważam właz otwierający zbiornik zboża- podjechalicmy pod kombajn niską przyczepą (pronar 6T), wsynęlismy rynne pod zbiornik i 1,5t. zboża posypało się prosto na przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi16l    2

polecam Laverde REV 225 lub 255 są bardzo wydajne i jest ocynkowany w 80%. Pytałem innych uzytkownikow którzy maja Lavede i inne marki to jednak bardziej polecaja laverde. Sam sie zdecydowalem na laverde REV 225 4,8m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym kupił claasa albo jd jeśli chodzi o nh to bym go nie kupił.

Ale raczej claas :D


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja bym brał nh, słyszałem wiele dobrych opinii o nim. W wiosce sąsiad kupił cws, przepracował cały rok (160ha) nic mu się nie działo. Ale to za wcześnie, żeby go pochwalić. Przedtem miał jakiegoś starego claasa, walił mu się co rok w trakcie sezonu, po części jeździł do niemiec. Wybór należy do Ciebie, ale z tych to wybrałbym NH.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Ja tak jak kolega @Adi16l poleciłbym Laverde, z tego co słyszałem nie są awaryjne i mają tylko kilka małych nie dopatrzeń w zastosowaniu. Nie są aż tak drogie moim zdaniem i wogóle...

Zastanów sie podzwoń i popytaj u dilerów tej maszyny będziesz wiedział na czym stoisz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj