Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Przedłużenie rury wysypu zboża

Polecane posty

Vril    1

Mam takie pytanie czy ktoś na forum robił już taką przeróbkę .

Mam Dominatora 88 i niestety rura ledwo starcza jeśli chcę sypać na łódkę

lub przyczepę jeśli ta ma burty 2 m .

Myślę że przedłużenie o 1m załatwiło by sprawę.

Teoretycznie to wiem jak się do tego zabrać ale np: ze zwinięciem rury nie będzie

problemu ale gdzie zdobyć kawałek ślimaka o danej średnicy a może samemu wycinać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ba tylko wiesz to jest Claas więc na szrocie byłaby nie wiele tańsza od nowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Jeśli chcesz, to mogę Ci wysłać namiary na gościa, który wysyła ślimaki (samą zwiniętą taśmę bez środka). Czasem ogłasza się na allegro i chyba jest z okolic Gdańska. Pisz na PW.


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Tylko mnie zastanawia czy to rura wytrzymie i sie nie zegnie/złamie, bo często sie widuje orginały, a są już "obwiśnięte" :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Namiary na gościa ze ślimakami (bywa na allegro, ale nie zawsze):

…do sprzedania spirale ślimakowe stalowe o różnych wymiarach (zwijki lewe , prawe) które mają zastosowanie w różnego rodzaju przenośnikach ślimakowych. Stan bardzo dobry. Wymiary oferowanych ślimaków: - średnica zewnętrzna 95 mm, wewnętrzna 35 mm, skok 65 mm , grubość blachy 1,5. Zew 150 , wew. 32 , skok 140 , gr. 1,5. Zew 350 , wew. 120 , skok 280 , grubość 1,8. Zew 400 , wew. 160 , skok 380 , gr. 1,8. Cena jak również odbiór do uzgodnienia. Kontakt telefoniczny 0608589845 jak również mail omd-mielnik@o2.pl.

 

Sam kupiłem u niego spiralę 100mm i robię ślimak do zboża (rura PVC ciśnieniowa o gr. ścianki 5mm). Wysłałem pieniądze na konto i przysłał towar. :mellow:


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Za 6 m (4x1,5m) zapłaciłem około 280 zł


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Chyba nie bardziej niż przy dmuchawie (mam i da się żyć), tylko trzeba uważać przy przestawianiu, bo kontakt z taką naelektryzowaną rurą, choć nie zabija to do przyjemnych nie należy :mellow:


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dominator 88 z 88r :mellow:

Tak sobie kombinowałem wczoraj .Grunt aby przedłużony ślimak był w osi ale i na to są sposoby aby tą oś zachować .Sama rura też musi być w osi

ale już bez przesady bo i tak między ślimakiem a rurą jest z 1cm luzu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A może będzie pasował poziomy ślimak od Bizonka? Można je dostać za niewielkie pieniądze, wiec kolega kupił kilka sztuk, zwinął rurę i zrobił żmijkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

My mamy 88 vx z 2000 r , nie ma problemu z załadunkiem łódki , jest nawet zapas .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

VX-y miały tylko długie rury .

Nie stety ale od bizona się nie nadaje -nie ta średnica chociaż ciekawe jak by od BS-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj