m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

Jelcz    3

No o to chodzi..Jak ja bym miał robić 350 balotów w worki to bym cały miesiąc je robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

I co wg. cb. jest lepsze owijanie czy dawanie do worków?

Według mnie jakoś standardowe owijanie owijarką mi bardziej podchodzi :)teraz juz za nic nie powrócił bym do worków,z owijarką wydaje mi sie że jakos sprawniej to idzie,choć nie taniej,paliwa więcej idzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jak owija się owijarką to człowiek jest spokojniejszy bo 3 warstwy to nie 1...W workach zdarzy się połyżyć na ziemie a tam będzie jakiś mały badyl wystawał i już dziura a jak byś położył balot po owijarce no to tak szybko ta dziura się nie zrobi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Robiłem raz 50 a raz 25 balotów w workach i byłem zadowolony, tylko 1 batot się zepsół bo musiało się powietrze dostać. Worki można używać po 2 razy i wtedy wychodzi taniej. W środku nie może być powietrza i supeł zakręcić i do dna supłem. Najważniejsze to sprawdzać żeby nie było dziur w workach nawet takich małych, od razu zakleić taśmą. Trawa nie może być zbyt mora. Tak w 60-70% suchej masy powinnio się znajdować wtedy wychodzi idealnie a nie zwracajcie uwagi na drobną pleśń zewnątrz balota bo bydło zje to.

 

Jak owija się owijarką to człowiek jest spokojniejszy bo 3 warstwy to nie 1...W workach zdarzy się połyżyć na ziemie a tam będzie jakiś mały badyl wystawał i już dziura a jak byś położył balot po owijarce no to tak szybko ta dziura się nie zrobi ^^

Jeśli robisz trzy warstwy to są ogromne koszty. Dwie warstwy w zupełności wystarczy tylk elastyczna folia musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

i rolka 750mm wystarcza mi na 28 balotów no to ja zpotrzebuje i tak 13rolek i mam wtedy taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja robie folią Wipasz 750mm to mi wychodzi 33 bele z rolki :) i naprawde to dobra folia nic się nie psuje po niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132
Napisano (edytowany)

W zeszłym sezonie chyba 310zł rolka :mellow:,w tym sezonie jeszcze nie wiem jak z ceną

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ja wraz z sąsiadem i kolegom biore 30rolek i jedną mamy za 270zł 750mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

wracajac do workow w tym roku zrobilem pierwszy raz sianokiszonke zeby zobaczyc jak bedzie sie to sprawdzac narazie na 20 bel wszystkie dobre. czasami na srodku jest taka plama z plesnia ale jałwki jedza i nie maja zadnych problemow z trawieniem. dodam tylko ze jak zawiazywalem to na dwa razy. raz sznurkiem potem zaginalem ta koncowke i jeszcze raz.. tyle ze trafilem na kiepskie worki niby mialy byc dobre po 6 zl. ale na 30szt 15 mialo dziure i musialem tasma a potem skreszem je owijac. troche brzydko wyglada. ale wazne ze baloty ukiszone. nie moge prownac czy lepiej owijane czy we worki bo mam 5 balotow owiniete owijarka ale zostawilem na koniec bo z tego co rozmawialem z rolnikami we wiosce to mowili ze worki sa dobre ale tak do marca potem zaczynaja sie psuc nie wiem czym jest to spowodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

witam,też słyszałem taką opinie że wiosną się psuje czemu nie wiem.Pozatym u nas 2-3lata temu był bum na worki i cwaniacy tak ceny wywindowali że przestało sie opłacać,no jak komuś zabraknie na 2-3 sz foli to bierze wory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

dużo pisze ludzi że ładnie się kisi w tych workach ale ja jakoś nie mam przekonania do nich. Ciekawi mnie jak wyglądają kulki po powiedzmy 6miesiącach leżenia i późniejszym skarmieniu? Wiadomo że aby zachodził efekt pożądany nie może być tlenu ponieważ owe bakterie żyją beztlenowo i trzeba trochę więcej czasu aby spaliły tlen w takim worku a to już wpływa negatywnie na jakość kiszonki dlatego pożądane są tu zakiszacze wspomagające te bakterie. Jak ktoś ma czas to może się zagłębić w dokładne dane odnośnie użytych materiałów do okrycia kiszonego materiału, tak samo jest powiedzmy z ilością owinięć kulki niby na pierwszy rzut oka nie wpływa na jakość ale różnica jest i Ci którzy chcą mieć jak najlepszą jakość kiszonki i wtedy po zbadaniu układają dawkę to zobaczą że zużyją jej mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ja worki mam teraz piaty miesiac bo wkaladalem na poczatku wrzesnia i naprawde jestem zadowolony moze dlatego ze nigdy nie mialem owinietych. jedno co to jak balot jest troche mokry od wody albo np od rosy to na srodku wychodzi plesn ale tylko troche mialem tak w kilku ale tez to zjadly. myslalem ze bede musial wyrzucic ale jadly normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja miałem około 60 szt w workach i były dobrze zakiszone ale zależy też o samych worków bo raz się trafi na dobre znaczy że jest gruba folia a czasem kupi sie i są jak bibuła. W pażdzierniku nawet wsadziłem do worów wykę było 11 worków i super wyszła byczki zjadały z duża chęcią. Na ten rok planuję ładować wszystko w worki nawet suche siano będzi na dworze . Pozdrawiam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszczak    0

Jak worki to ja używam tylko z firmy silobag, miałem w zeszłym roku i były super kupiłem na www.silobag.pl, ostatnio widziałem te same worki w grene ale tam kosztowały 10,5 zł za sztukę, od niech bezpośrednio 7,13 czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

U nas w okolicy worki są po 8.00zł ale nie polecam stosowania worków. Lepiej owinąc folią. Jak bym miał ponad 4500tyś bali wkładac we worki to by mnie szlak trafił.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

mnie by szlak trafił jak bym miał tyle bali normalnie owinąć a co to mówić o workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Czy ja wiem, owijarka samozaładowcza. Jeden zgrabia drugi presuje trzeci owija i na koniec wożenie robota idzie jak nie wiem co. :P drugi potraw idzie już w silosy. Ogólnie zapowiada się że będzie wjęcej bali w tym roku. W tamtym mi wysuszyło mi trawy...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Prezesie nie każdy ma tyle beli co u ciebie. ja mam łąk coś około 10 ha i w tamtym roku w wory poszło chyba 62 bele , ciężej wiadomo ale w tym roku może owijarka a jeszcze na następny już będzie swoja owijarka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

ja zamawiałem z rol-paku i za worek na belkę 120x120 opłata 8 zł + przesyłka która u mnie wyniosła 0,80 gr.do sztuki. (jakość worków z tej firmy różni się znacznie od tych co handlarze mają)

Edytowano przez cojotx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

mało jakies około 40 belek dokladnie nie pamiątam 1 skos, a w 2 zobaczymy ile będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

A ile płaciłeś za worek?

W zeszłym roku były po 7 zł szt teraz po 7.50 dla kuriera 30 zł.

 

A ile płaciłeś za worek?

W zeszłym roku były po 7 zł szt teraz po 7.50 dla kuriera 30 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

A ile ty robisz bel?

 

 

cojotx nie opłacało by ci się robić to obijarką....Bo ja owijam owijarka 350balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj