m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

Challenger    4

To ja mam problem z moim psem.Skacze sobie po belkch sianokiszonki jak szalony i robi dziury pazurami ;[

Za kare odsiaduje wyrok w kojcu ;)

A co do workow to ja nigdy nie probowalem zakiszac w nich, ale jak zobaczylem u wuja co sie stalo z sianokiszonka to sie az za glowe zlapalem.Moim zdaniem zakiszanie w workach jest do d*py poniewaz znajduje sie w nich za duzo powietrza...I zadne wyciaganie powietrza odkurzaczem nic nie pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0
Napisano (edytowany)

Witam. Workować czy owijać? Oto jest pytanie. Ja owijam. Jedno jest pewne, cokolwiek robisz, rób to dobrze.I materiałów trzeba używać jakościowych - sprawdzonych. Trawy i motylkowe nie powinny być zbyt stare. W ubiegłym roku zaoszczędziłem 1zł/balot na folii (nie kupiłem najlepszej),plus pierwszy pokos zbyt późno ścięty,następny za mocno przesuszony i strata: kilkaset balotów.Aha zapomniałem o kotach!!! Ręce opadają...

Edytowano przez kolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Niepolecam w tamtym roku zrobiłem 50 bali na spróbe i to jest niewypał bo dao srodka dostaje sie woda chyba poprzez szwy u mnioe odchodziło z bala 0k 25% zamiezrzam kupic sobie owijarke to bedzie lepsze bo dokładnie folia dolega i niema powietrza w srodku niby powietrze odesłałem ale nie wswzystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Miałem z wujkiem kupować worki ale zrezygnowałem i kupiłem owijarkę. Czytając ten temat to chyba dobrze zrobiłem.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

u mnie w zeszłym roku na wiosnę to krowy siano miały pod wydziałem, bo wyrzuciłem ok 30 bel po workach, w tym roku po owijarce chociaż gdzie jest jakaś dziurka to aby spleśnieje trochę w tym miejscu odrzuci się z widły a reszta jest dobra a po workach pleśniała cała belka a przeważnie od środka i w miejscu supła, dobrze zrobiłem kupując owijarkę


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belek    0

robie w workach kiszonke 3 rok.Cały pic polega na wiązaniu.Najlepiej mocno związać sznurkiem a potem odwrócic bele wiązaniem do ziemi.Nie ma opcji żeby nie wyszło.Ja zawsze kupuje worki od tego gościa. [xxx}

Edytowano przez milanreal1
niedozwolony link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Zrobiłem dla picu 3 worki z belkami, te samo siano bylo w foli (tzn z tej samej dzialki), niedawno dokopałem się doworków to szajs nawet cielaki tego nie chciały jesc;/ pleśń i smród, za leb i zwirownia tylko była odrazu. I niech nikt nie mowi o zawiazywaniu bo zrobiłem jak trzeba.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

robie w workach kiszonke 3 rok.Cały pic polega na wiązaniu.Najlepiej mocno związać sznurkiem a potem odwrócic bele wiązaniem do ziemi.Nie ma opcji żeby nie wyszło.Ja zawsze kupuje worki od tego gościa. [xxx]

1 Post i od razu w nim link do pewnej firmy? Trochę to podejrzane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belek    0

Są worki i worki.Tak jak z folia do owijania.Znam ludzi dla których Ensibal to szajs.Według mnie kazda folia jest dobra która sie nie rwie,reszta zalezy od "owijacza".Dlatego gosc który napisał ze z folii wyszło super,a w workach sie zepsuło-malo wie o folii.Pleśn powoduje albo słabe zawiązanie,albo brak filtra uv.Owiń sobie gościu dla własnej wiedzy zwykłym stretchem siano,zobaczysz co sie z sianem stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanuni5125    0

A jeśli bym zrobił bardziej podsuszoną sianokiszonkę w workach to będzie większe prawdopodobieństwo że sie uda? Ze sie nie zepsuje?


URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Co tu gadać wiążesz worek tak jak ze zbożem a pózniej to co ci wystaje za wiązaniem skręcasz jak warkocz, zaginasz i wiążesz jaszcze raz wtedy to pewne ze się nie popsuje. Ja już 2 lata tak robię i ani jednej nie wywaliłem. W worki jest tanio i szybko pod warunkiem że się potrafi wiązać i nie zwija się mokrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to ile te worki kosztują że tak tanio w nie, bo mi w folię wychodzi niecałe 6,5zl/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

120x120 - max obwód balota 4,1m - cena 7,5zł/szt.

• 150x120 - max obwód balota 5,0m - cena 9,5zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Nie kupujcie tych worków. Niektóre snopki będą dobrze a nie które to aż człowiekowi sie żle robi od smrodu jak sie otworzy worek.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No napewno Owijanie jest pewniejsze ale dawanie do worków bel sianokiszonki jest tańsze ale też niepewne bo wystarczy dziura albo źle zawiązane no i klapa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Ja zrobiłem 200 worków w tym roku, ładowałem wszystko: trawę, lucerne, koniczyne, żyto i od soboty skończyłem paść bydło i daje kiszonke. Jeśli wszystko będzie ok to kolejny rok robie 2 razy tyle. Worki sa po 6 zł, folia dużo drożej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

kite dobrze zwiazałeś?? najlepiej byłp ostawic go do góry nogami. a teraz chód dzien i noc koło nich z lupa i patrz czy nie masz dziur jest do tansze rozwiazanie ale nie takie pewne daj Bóg uda ci sie i bedzie git kiszonka a jak ci wredny kot podrapie?? przy tej ilosci to ryzyko jest duzo duzo pewniejsze jest owiniecie daj wiecej kasy ale spij spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Sąsiad robił owijarką a ja we worki i moge powiedziec tyle że jak jest dziura to czy worek czy folia i tak bedzie sie psuć. To mój pierwszy rok kiszonki i na pewno na przyszły rok robie więcej. Jak za kase z młodego rolnika dokupie krów to 400-500 worków na przyszły rok. Podoba mi się pryzma ale nie mam warunków na pryzmę u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem na próbę 7 wałków we worki i mój sąsiad tez 7 we worki na próbe.u mnie wszystkie były idealne a u niego wszystkie zgniły(choć ten sam zestaw je prasował)!!!!po prostu, podczas popełnionych błędów w sporządzaniu sianokiszonki, po owijarce jest wieksze prawdopodobieństwo, że sie uda dobra kicha niż we workach.z własnej choć narazie małej praktyki wiem ze trzeba po pierwsze;

-stosować konserwant(ja miałem z greene)

-prasować suche i najlepiej bezdeszczowe prawie siano

- powoli i mocno zbić prasą

-jeśli łąka jest zachwaszczona kicha sie nie uda

-ja po założeniu worka kłade bala na czystym (bez kamyczków)gruncie na sztorc

-po mocnym zawiązaniu nakładam na szypeł worek od nawozu i przysypuje go ziemią.

po 2 miechach jade z koksem..

narazie się udało na .zobaczymy jak wyjdzie w tym roku

Edytowano przez Guardian1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Jak ty masz ta trawe suchą to to niejest sianokiszonka tylko siano w workach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

2 lata temu zrobiliśmy ze 30 bel w tych workach,cena za jeden to chyba 7zł,muszę powiedzieć że ani jedna bela mi sie nie zepsuła,ale kupiliśmy w zeszłym roku owijarke i w worki juz nie robimy,ale naprawde to nie było złe :) trzeba było tylko dobrze worek zawiązać i najlepiej odwrócić bele supłem w dół i nie robić zbyt mokrej sianokiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

powiem tak.... dla 1-5 balotow jak nie ma w okolicy owijarki to mozna w worki ale jak ktos robi np 50 rocznie lub więcej to nie warto w worki bo jest tam dużo robotyu i duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj