m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

denzel    28

ferdek07 masz ciekawy sposob na sianko. o czyms takim nie slyszalem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Dziękuje za know-how :D Ferdek07, czasami tak mi niechcący sianko wychodziło... .


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

niezły sposób, ale nie zawsze się uda, ja tam wole już nie dosuszyć i ofoliowac, a co do worków to znajomy tak zrobił z 40 beli, ciekawe czy się nie popsują, robił pierwszy rok na wypróbowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

powracając do tematu to jak już masz zamiar w te worki pakować to lepiej se kup owiiarke i owiń bele zamiast 24 to conajmniej 13 razy i będziesz miał na pewno lepszy efekt niż te worki to ci gwarantuje


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

mam własna owijarkie i do tej pory owijalem owijarka ale trzeba sprubowac wszystkiego wrzucilem w worki na sprubowanie jakies 30szt co stego bedzie to sie zobaczy ale z tego co piszecie nie ma co liczyc na zadowalajacy efekt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Denzel daj znac na PW jak otworzysz te belki prosze bo na drugi rok tez cos takiego rozkminiam, bo z owijarka jest za duzo zabawy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Mój kolega też nie był zadowolony z tych worków, 30 szt zrobił i wszystko do wyrzucenia. Wydaje mi się że lepiej jednak zapłacić drożej i się nie martwić że się nie uda, a wiadomo ,,chytry dwa razy traci".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technik79    1

Na temat worków wypowiem się prosto i rzeczowo a nie tylko teoretycznie lub tutaj cytuję "słyszałem że sąsiad zrobił i mu nie wyszło ..... " worki do sianokiszonki to jest bardzo dobra sprawa taniej szybciej i żeby nie skłamać wcale nie lepiej ani nie gorzej tylko normalnie zwyczajnie tak samo !!!! Sianokiszonka jeżeli nie ma do niej dostępu powietrza to musi wyjść nie ma opcji chyba że ktoś ma ręce jak kret zero wyobraźni i chce włożyć worek n blot 120x120 na balot o śr np 140 ( a są takie asy) to przepraszam. A jeżeli ktoś nie wierzy to niech se poczyta na czym polega proces fermentacji (zakiszania) i się zastanowi co za głupoty opowiada Np koleś - ŚWIECA na forum wypowiada się negatywnie no jasne ma zdjęcie kota który pewnie nic nie robi tylko chodzi i skacze se po balotach dziurawi a później się dziwi że mu nie wyszło akurat on zna się na kiszeniu jaja niech se zakisi !!! Inna sprawa że ktoś włoży kiszonkę dobrą w folię strecz a lipną w worki później czeka na efekty heh nic gorszego worek nie jest receptą na wszystko i jeżeli gówno włożysz to i gówno wyjmiesz !! Jeżeli ktokolwiek da chociaż jeden jedyny sensowny powód dla czego kiszonka w workach nie wychodzi i go sensownie uzasadni to stawiam kratkę wódki !!! posiadam własną chodowlę wszystko kiszę w worki i wiem że kiszonka w workach to dobry tańszy i sprawdzony sposób jeżleli ktoś chce się przekonać na własne oczy to zapraszam do siebie powiem pokażę i wytłumaczę jak co i dla czego. Ps Ja używam worków firmy ROL-PAK a nie jakichś worków z firmu krzak !! Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

Ja mam zamiar dziś zrobić sianokiszonkę trawa/siano już na wałkach jeszcze tylko belowanie i "pakowanie" <_< Worki kupiłem za 11zł za sztukę w pobliskim sklepie :P No zobaczymy jak praca pójdzie. Ps. pod wieczór powinny być fotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj mały napisze to tak wiem gdzie są worki za 9.50 zł czyli przepłaciłeś <_< <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

otworzylem pierwsze worki i.....

moge powiedziec ze wyszlo nie tak zle troche od gory mi sie zepsulo bo za slabo zawiazalem a pozatym OK

no i zmora dziurwienia workow przez koty. jesli w worku nie ma zadnej dziurki to kiszonka z workow niczym se nie rozni od kiszonki z foli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a wyciągałeś z nich powietrze??? Czy może tylko normalnie włożyłeś balot i zawiązałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

to wyciąganie powietrza jest zbędne. nawet jak owijamy owijarką to sporo powietrza zostaje pod folią i kiszonka się udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

otworzylem pierwsze worki i.....

moge powiedziec ze wyszlo nie tak zle troche od gory mi sie zepsulo bo za slabo zawiazalem a pozatym OK

no i zmora dziurwienia workow przez koty. jesli w worku nie ma zadnej dziurki to kiszonka z workow niczym se nie rozni od kiszonki z foli

 

 

A gdyby tak zawiązac worek i przewrócić jego na druga strone tak zeby wiązanie znalazło sie pod bela? Na drugi rok też planuje wszystko ladować w worki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek    0

My na wiosnę też chcemy we worki wrzucić bo jest taniej

Ps.Z żyta będziemy sianokichę robić i się che zapytać jak wychodzi ile belek 120-120 jest tak średnio to jest żyto 100% kiszonkowe pastar


....................Jo Władzia miołym mom i mieć bydę.................
.........I jeszcze coś t25a to moc i siła której 30-stka się nie ima............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałem trochę odświerzyć temat. 

 

Pytanie do osób, które zakiszały bele w workach. Jaka jest z tego sianokiszonka, psuło się coś, bo czytałem już pozytywne i negatywne opinie i nie mam zdania na ten temat. 

 

Chciałbym spróbować tej techniki zakiszania i mam jeszcze pytanko, czy przed włożeniem beli do worka opryskanie tylko jej powierzchni zakiszaczem polepszy warunki zakiszania, czy lepiej zamontować aplikator na prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja worką stanowczo mówię nie. Zakiszam normalnie czyli owijam owijarką i one zawsze sie udają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

witam. ja w tym roku chcem sprobowac tych workow po 10 z kazdego pokosu

podobno najlepiej wychodzi ostatni , ma ktos moze pozytywne teorie odnosnie tego tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w zeszłym roku spokowałem 60 sztuk w worki (sianokiszona) i tak jeśli macie pokrzywy w trafie to tak czy tak masz przebity worek nawet trawa potrafi przebić wystarczy jakis mały patyk powietrza nie wyciągałem troche pleśni miałem na wiezchu ale i tez było parę co w srodku miały pleśn w tym roku się w to nie bawie tylko owinę owijarką pewniejszy sopsób i wydaje mi się ze folia z owijarki x2 jest grubsza od worka miałem rok wczesniej owiniete to coś mi się wydaje ze lepsze było ie było napewno pleśni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Zrobiłem 5 sztuk bel w te worki na spróbowanie. I tak 4 bele są mocno napompowane a jedna nie co to jest że tak się dzieje. Czy to się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj