m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam koledzy,jako że pierwszy raz bedzie my podchodzić do kiszonki w workach - czy może ktoś wstawić link ze sklepem gdzie można kupić takie opaski do zapinania worka ?

ewentualnie może kontakt do dystrybutora worków haypack , znalazłam 2 no ale może ktoś ma namiar na jeszcze lepsze warunki-worki 120/150 10 zł +30zł.przesyłka pobr.(min.30 szt.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek246    0

Musiał byś mieć bardzo dobry  odkurzacz  żeby odessać powietrze , ale i tak lepszym  rozwiązaniem jest owijarka :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

czy wyglądam na Onego? wysysanie powietrza nie ma sensu o czym zresztą można poczytać we wcześniejszych postach.Na ilośc balotów które ja postawię zupełnie nieopłacalnie kupować owijarkę.... nie kazdy robi 100 sztuk,niktórzy tylko 20....

Edytowano przez spiritedaway

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

tak droga pani...robie kiszonke i w worki i owijam...worek place po 8zl szwedzki...mysle ze nie ma lepszych...zrob tak jak ja robie...na poczatek 20 bel..worki zdejmuj nie dziuraw i na drugi rok..worek nowy a na nowy stary..wiaż sznurkami nie opaskami..sznurek lepiej do ciagnie...kiszonka bedzie ok,,,powietrza nie trzeba wyciagac...robie kiszonki 14 lat owijam i workuje..owijane ciut lepsze  gdy folia super..worki da sie rade...worki najlepiej kłasc gdy mine 6 tyg.i dawac...przetrzymywanie w nich rok....wiosna troche gorsze sie robia ale zima ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomocną odpowiedz  nikolas29 - dzisiaj zamówiłam worki szwedzkie Haypack , po niedzieli ruszamy z robotą . Mam jeszcze pytanie , czy worki są bezpieczniejsze od dołu jesli postawi się je na folii? oraz czy faktycznie powinny stac wiązaniem w dół aby sie nie psuły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Ja stawiam normalnie czupryną do góry i kładę je na łące i jest ok. Baloty robiłem na początku czerwca, natomiast na wiosnę były zfutrowane i tylko trochę przy wiązaniu było białej pleśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

ja stawiam zawsze na równym i na foli czarnej:) przezorny zawsze ubezpieczonyy ale nie polcam trzymać kiszonek w workach do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

czemu ? Ja mam jeszcze sianokiszonke w workach i jest dalej fajnej jakości. W tym roku 3. raz będę robił w worki i zawsze mi starcza do wiosny i nigdy balota nie wyrzuciłem, a nawet w tym roku zasiałem troche więcej, więc jeszcze na dłużej starczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

a z jakiej firmy masz worki? ja silobag RGZ i z 10% worków pękło mi od warunków atmosferycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

wiazanie moze byc do góry tylko czupryne trzeba zawinąć w rulonik i zwiazac raz jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    266

Osobiście biorę worki 120x150 z rol-paku i niektóre 3 rok używam, oczywiście zdarzy się czasem zrobienie dziury podczas zdejmowania ale o takich rzeczach jak pękanie na mrozie nie mogę powiedzieć. Stawiam na foli czarnej, starej kiszonkarskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

a mi w lutym dsłownie w ciągu 2dni pękło z 10worków!! był w nocy mróź a w południe mega słońce na następny dzień patrze a tu jedna druga trzecia ormalnie popekane same z siebie! ODRADZAM RGZ !! w sumie 15belek wyrzuciłem bo mi popękały, jestem niesamowicie wkurzony bo za cene tych belek miał bym foliowanie usuge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128
Napisano (edytowany)

a piętrował ktoś z was sianokiszonkę w workach? chcę w tym roku na próbę zrobić w worki tylko z miejscem krucho i zastanawiam się czy w workach się nie będzie gorzej psuła spiętrowana.


pytanie do praktykujących worki. zrobiłem w sobotę 17 sztuk i niekóre się napompowały dośc mocno a niektóre prawie wcale. wiązałem sznurkiem na dwa razy jak książka pisze ale właśnie jest tak pół na pól. nie odsysałem powietrza bo i tak walczyłem z tym do pierwszej w nocy. ciekawe czy to się nie będzie psuło... a może wypuścić powietrze z tych napompowanych? poradźcie coś bo głupio wyjdzie jak się popsuje :unsure:


sory za post pod postem ale edytowany nie wyświetla sie w nowej zawartości a mi zależy na szybkiej odpowiedzi. szanowny miłościwie nam panujący panie moderatorze zanim dasz ostrzeżenie pomyśl aby ten fakt zmienić :D

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Nic nie wypuszczaj, to gazy po paru dniach się unormuję, na pewno Ci się nie zepsują te które napuchły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

u mnie były napuchniete i wszytko jest w porządku to jak puchną zależy od ilości cukrów w trawie od prędkości zachodzenia fermentacji belki po foliarce nie puchna na pozór bo jest na ciasno za foliowane a w worku jest luz :)

nie ma czym się martwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

oki to już jestem spokojniejszy. a co z tymi co nie spuchły? będą do wywalenia? wydaje mi sie że te co spuchły bardziej to był materiał mokrzejszy z bardziej podmokłej łąki więc mogą puchnąć szybciej, ale teraz mnie martwią te co stoja mniej jędrne...

dzięki koledzy za rady :rolleyes:

Edytowano przez grzesiek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

też się zakiszą nie ma problemu u mnie niektóre wyglądały jak by miały eksplodować a inne płaskie od poczatku do końca:) wpływ ma napewno wilotność ale i jak już wpominałem gatunek trawy :) dobra trawa puchnie a jak zwineliśmy trzcinkę wilgotność 40-50% to worki byl cały czas luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no fakt połowa z młodej trawy połowa ze starej trzciny :D  wilgotność to one mialy ogromną bo łąka podmokła, miejscami prasa wpadała na całe opony więc i trawa tam była mokra. nie chciałem czekać bo do deszczu się zbierało i mógłbym potem nie wjechać a tu jak na złość przez niedzielę ani kropli. mój zetorek ledwo dźwigał te belki :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajgon91    0

Panowie mam pytanie czy są mniejsze worki niż 120cm średnicy? Jeśli nie ma to czy mogę balota o średnicy np80 albo100cm wrzucić do większego worka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Kup sobie szweckie worki 120cm to bedzie ci latwiej nasunac worek i zawiazac tylko musisz porzadkie zawiazac bo worki po pol dnia zaczna puchnac i zeby sznurka nie sciaglo i taki luzniejszy worek mozesz uzyc 2,3 razy

pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj