m11031993

worki do sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Mi jeden worek ostatnio myszy pogryzly z sianem i to co dziwne od gory. Jesli nie macie kotow i myszy i worki sa dobrze zawiazane to kiszona musi sie udac.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

my robiliśmy w workach ale nigdy nie napuchł nam ani jeden worek tak jak koledze co wcześniej foty dodał. Teraz już owijamy tylko folią za dużo roboty z workami i za ciężkie baloty do kulania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Też miałem w tym roku zrobione część sianokiszonki w baloty, które umieściłem w workach i ani jeden nie napuchł. Kiszonka udała się elegancko za wyjątkiem balotów, do których dobrały się koty. Ewentualnie trochę pleśni było u góry pod wiązaniem. Ogólnie jestem zadowolony, ale i tak pryzma wygrywa ze względu na koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zrobiłem  prawie 40 bel w workach dodam ze wszytko było koszone i belowane jednego dnia i w 100 %sie udało  po 3 tygodniach dwie bale odtworzyłem na próbę i uzyłem tych worków ponownie
tylko nie kazdy worek da sie użyć drugi  raz ponieważ jak wiązane są sznurkiem to po odtwarciu jest poprzecinany na samej górze 
polecam w 100 % 
dadam ze w tych workach było nawet pierwsze siano koszone sierpniu więc była sama słoma sie ładnie zakisiło w tym roku bede robił wszstko w workach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja nie byłem zadowolony z worków, wiadomo jak nie miałem owijarki to tylko w worki pakowałem nawet 120 balotów. Worki na drugi dzień były jak balony i prawie wszystkie miały nalot pleśni i to mnie wkurzało. Jednak zainwestowałem w owijarkę i nie żałuję, każdy balot jest idealnie przechowany praktycznie zero strat, tylko jak gdzieś została dziurka zrobiona mechanicznie to ciut pleśń się zrobiła. Ogólnie worki są ok ale owijarka dużolepsza jak dla mnie, no i jak ktoś pisał nie trzeba się tyle natyrać przy przewracaniu beli, tylko fakt trzeba wybulić parę tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

My już robimy kilka lat w workach, ale tych bel duzo nie było jak dotąd. Co prawda owijarka to wyższy koszt, ale gdy w przyszłości bedzie wiecej łąk, to raczej zainwestuje w owijarke, bo różnica jest, przede wszystkim, gdy belki leżą zakiszone dłuższy czas to w workach jest jednak wiecej strat, już nie wspominając o tym co robią koty ;[

Na dodatek zauważyłem, że albo worki są produkowane coraz słabsze, albo mój stały dostawca z lokalnego sklepu kupił jakieś po taniości gorszej jakości ^^ . W tym roku 30 bel stało troche czasu na upałach latem i po jakimś czasie worki pękały i rozrywały sie od góry gdy sie je mocniej dotknęło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jezeli wam puchną jakimś cudem worki to układajcie bele jedną na drugą .

Dolną belke wiązaniem do góry a górną wiązaniem do dołu .  słyszałem rowniez ze ludzi wyciągają powietrze odkurzaczem , osobiscie tego nie widziałem . Pozdrawiam .


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak ktoś ma tura i chwytak to wiadomo ze lepiej jest robic owijarką ale tak jak u mnie na usługe przyjechała owijarka a nie miale chytaka do bel to było wienecj roboty bo trzeba było bela polozyc na owijarke ciągnikiem a poźniej tego bela zwalić i tulac go w odpowiednie miejsce i podstawić a tu mam widły nabijane biore bela i podjade gdzie go trzeba  połozyć i dwie osoby zakładają worek i stawiają cała akcja trfa 1 minute z zalozeniem i zawiązaniem bo liczyłem   :D według mnie jedna i druga metoda jest dobra przy owijarce winęcej paliwa trzeba i ludzi  
piotrek1975 moze worki zle wiązne były albo bele słabo zbite ja nie mialem zadnej pleśni 
worki były z rol pak czy cos takiego :D


 

Edytowano przez rusin123456789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wiesz kolego ja nie mam tura z chwytakiem i lepiej mi jest na owijarce. Ja 3P biorę z lawety bele na widły i kładę na owijarkę, drugim ciągnikiem operuje syn, wiąże folie chodź ma z tym jeszcze trudności owija ja już stoję przy owijarce, on zrzuca  i stawiamy we dwóch wtedy jak jest potrzeba żeby nie turlać beli to podnosi owijarkę i rusza ciągnikiem. Cała robota idzie na prawdę sprytnie a i nikt się nie narobi. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, każdy robi jak mu pasuje, ja jestem bardzo zadowolony z owijania owijarką i nie wrócił bym już do worków. Nie wiem czy były nie dostatecznie zbite bele czy co innego ale pleśń wchodziła, kiedy kupiłem owijarkę pleśńposzła w nie pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

Ostatnio widziałem też coś takiego jak stawiacz do bel, który bardzo ułatwia prace, gdy nie ma sie tura i owija sie owijarka. 

Tutaj pokazane jest jak to cudo działa (dla tych którzy jeszcze nie mieli styczności z tym urządzeniem  :) ) : 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Tak fajna sprawa ale jest jeden minus jak dla mnie, co owinięta bela to trzeba zabezpieczać owijarkę i ruszać. Chyba że ktoś nie podnośi tylko ciągnie ją za ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

odradzam worki SILOBAG kupione w RGZ.COM.PL tragedia!! pękaja od słońca sprzedawca wysyła worki RÓŻNEJ JAKOŚCI zamawiałem w ciagu 2tygodni 2 razy i dostałem RÓŻNE PARTIE !! 1 grube a jedne CIENKIE JAK BIBUŁA! właśnie wywaliłem 10belek!!!!!!!!

od słońca i wiatru same worki pękaja!!! 1roczne!

uwaga oszust!!! nawet w parti 30worków jest po 2-3oszukane tańsze!! ustawiałem worki obok siebie partiami mniej więcej po 20-30sztuk i zawsze w parti są popękane!! strzelają same z siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

odradzam worki SILOBAG kupione w RGZ.COM.PL tragedia!! pękaja od słońca sprzedawca wysyła worki RÓŻNEJ JAKOŚCI zamawiałem w ciagu 2tygodni 2 razy i dostałem RÓŻNE PARTIE !! 1 grube a jedne CIENKIE JAK BIBUŁA! właśnie wywaliłem 10belek!!!!!!!!

od słońca i wiatru same worki pękaja!!! 1roczne!

uwaga oszust!!! nawet w parti 30worków jest po 2-3oszukane tańsze!! ustawiałem worki obok siebie partiami mniej więcej po 20-30sztuk i zawsze w parti są popękane!! strzelają same z siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Też miałem w poprzednim sezonie worki Silobag. Kupione na Allegro od sprzedawcy "Silobag" i złego słowa powiedzieć nie mogę (no chyba, że o kotach)

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

no właśnie od tego samego sprzedającego mam! i na 100worków 10juz wypadły kruszedją od wiatru słońca i mrozu nie trzeba dotykać! przychodze a tutaj porozwalane po 10-20cm! 

PORAŻKA

w tamtym roku wszystkie były idealne ale w tym to jest jakaś kpina! 

pora zmienić dostawcę może HAYPACK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

no zgadza się że jakaś trefna bo cześć jest mega mocna a te które się porwały pękają już od samego dotyku!

jestem stratny 500zł! dobrze że wystarczy mi kiszonki do nowych zbiorów! ale gdybym musiał kupić jeszcze 10 belek byłbym stratny 1000zł!

za tyle mogę nająć foliarkę!!

dlatego ODRADZAM RGZ.COM.PL sprzedają bubel i wciskaja to z workami SILOBAG o ile może od producenta silobag będzie dobry to od RGZ.COM rosyjska ruletka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzabek3    0

Moim zdaniem owijarka to nie jest cudowna maszyna dzięki której kiszonka nie zepsuje się. Każdy robi jak uważa. U mnie w okolicy pakują w worki i owijają. Ja osobiście używam worków.W oby dwóch metodach trafiają się zepsute bale. Może nie jestem doświadczony ale co nieco zdążyłem zaważyć. Po pierwsze kiszonka psuje się w słabej jakości traw (mała zawartość białka). Zbyt późny zbiór materiału (po przekwitnięciu także mała zawartość białka). Także "przelany deszczem materiał" skraca żywotność kiszonki (psujące się bale na wiosne spowodowane rozwojem kwasu masłowego). Oczywiście uszkodzenia przez zwierzyne także mają wpływ. Czy worek czy folia jeśli nie będą przestrzegane zasady wymienione wyrzej raczej marny będzie z tego efekt. Sąsiad w tym roku wywozi na płyte bale z folii bozebrał przelane i już od początku marca zaczynają się psuć. U mnie też nie zdążyłem na czas ze zbiorem co niektórych traw i też trafiają się zepsute. Znajomy naciąga folie z poprzedniego sezonu na świerzo owinięte bo kotki robią robote. Każdy orze jak może ;)

Edytowano przez jarzabek3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

własnie im mniej białka a więcej cukrów tym lepiej się kiszą;p patrz qq ;p a kiszonka z lucerny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    400

coś ci sie kolego pomyliło;p bialko nigdy nie może się zamienić w cukry to inne związki

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Luke16
      Przez Gość Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???
    • Przez adamnow31
      Witam.
      Może ktoś praktykował już przechowywanie ziemniaków w big bagach, i ma jakieś opinie na ten temat bo zastanawiam się nad sypaniem ich prosto z pola w worki ale jak teraz jest z ich odparowaniem i ewentualnym ustawianiem w przechowalni jak wysoko jakieś odstępy itd.., Jak znoszą je odmiany wcześniejsze które jak wiadomo lubią się czasem psuć. Ja robię sadzeniaka wiec większość była by przerabiana jesienią i przepakowywana w małe worki ale tak myślę ze było by wygodniej i koszty mniejsze jak przy skrzyniopaletach.
    • Przez dawidom1299
      Czy prasa hesston 5670 nadaje się do sianokiszonki z żyta. Może jd 550 lepsza. Ta hesstion jest szybka przy c-360. Czy jest awaryjna???
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez Marco007
      Witam mam do sprzedania bardzo ładne worki big bag w stanie idealnym, raz używane po artykułach spożywczych.
      Więcej informacji pod linkiem : https://www.olx.pl/oferta/worki-big-bag-raz-uzywane-po-art-spozywczych-stan-bdb-CID757-IDiXfAz.html
      lub tel. 783 825 905
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj