Vektor

Jak zdobyć uprawnienia na prowadzenie kombajnu

Polecane posty

Vektor    9

jak zdobyć uprawnienia na prowadzenie kombajnu , ile czasu zajmuje zrobienie takich uprawnień ile to może kosztować piszcie.

 

Pozdrawiam Vektor :rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja mam 17 lat i takie uprawnienia bede robil w maju w swojej szkole rolniczej kurs kosztuje cos ok 500 zł i trwa 3 dni. najpierw jest 20h jazdy na kombajnie a potem egzamin i do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja zrobiłem te uprawnienia w szkole. Nie pamiętam ile to kosztowało ale trochę ponad 100 zł. Takie kursy robią chyba w każdej szkole rolniczej. Kurs trwa maksymalnie 2 tygodnie. Jest kilka wykładów, opisują kombajn, no i masz kilka godzin jazdy kombajnem. W sumie to wielka ściema u mnie była, bez problemu można to zdać.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie jazda polegała na tym, że podczepiłeś i odczepiłeś heder raz, a jak komuś szło gorzej to dwa razy, później sobie jeździłem dookoła szkoły kombajnem i to wszystko. Nie wiem jak to u kolegi wyglądało.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

na placu bo w maju to jeszcze nie ma zboza

to wszystko sciema kazdy to zdaje u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

a ja chodze do szkoły rolniczej i nie ma takiego kursu na kombajn :blink: :angry: :D :rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

szkoły rolnicze też prowadzą kursy dla osób, które nie są uczniami tej szkoły. u nas proboszcz co roku w kościele ogłasza nabór na takie szkolenia a koszt wynosi 300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

A jak w szkole rolniczej nie ma takiego kursu to gdzie taki kurs można zrobić ????? :rolleyes:


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W innej szkole rolniczej. Nie wiem gdzie jeszcze organizują takie kursy


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

11-12-13-maj w rusocinie ja tez bede zdawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

czasami kursy na kombajn organizowane sa w TZW. L-kach ja własnie tam robiłem kurs na kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
Kurs na kombajn robiłem w Zespole Szkół w Kościelcu, jako osoba z poza szkoły.

a skąd jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

20 Sierpnia idę z bratem na taki kurs, koszt 350 zł i organizuje go ODR ciekawe czemu po żniwach, ale lepiej pużno niż wcale. Moja szkoła takich rzeczy nawet nie organizuje, nawet prawka na ciągnik nie robią.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jak słyszałem na moim kursie teoretycznie nic, ale w przypadku jakiegoś wypadku i nie daj Boże z Twojej winy to źle będa na Ciebie patrzeć... :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Trzeba zgłosić się do najbliższego ośrodka doradztwa rolniczego albo do szkoły rolniczej.

Koszt w zależności od organizatora. Wymaga trochę teorii i praktyka na kombajnie.

Uprawnienia są potrzebne bo Policja sprawdza czy masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj