Vektor

Jak zdobyć uprawnienia na prowadzenie kombajnu

Polecane posty

DaMiAn914    6

w styczniu skończyłem 16 lat mam prawko na traktor i w zeszłym tygodniu dostałem uprawnienia na kombajn ! :lol: Więc nie trzeba być pełnoletnim tylko trzeba mieć prawo jazdy byle jakiej kategorii oprócz ale "A" ! Tak mówił wykładowca ! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

To się żgadza ! Skończone 16 lat prawojazdy T i skończony kurs kombajnisty. Prawo jazdy trzeba mieć przy sobie uprawnienia na kombajn można trzymać w domu. Policja o nie nie pyta są potrzebne tylko w razie jakiegoś wypadku. Prokurator zapyta czy masz prawko i uprawnienia Bo musisz mieć.

Oprócz tego uprawniania pozwalają prowadzić inne maszyny samobieżne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Zgłaszajcie się ZDR w Mońkach organizuje kurs kombajnistów. To Podlasie adres i telefo znajdziecie na stronach PODR Szepietowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

Ja zapisalem sie na kurs na kombajn bedzie mnie to kosztowac 400zl i kurs trwa 3 dni a odbedzie sie na poczatku lipca bo musza nazbierac ludzi


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A ja sobie zrobie w szkole i to za darmo. No może jakieś małe opłaty ale to już są sprawy groszowe


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

u mnie kurs dla uczniow szkoly kosztuje 200 zl pare godzinek praktyk tescik i masz ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

ja uprawnienia robiłem 4 lata tem i podstawą do wejścia na kurs było prawo jazdy T. ono uprawnia do prowadzenia pojazdów wolobierznych i ciagników. kategoria B urpawnia do prowadzenia pojazdów silnikowych których masa nie przekracz 3.5t oraz ciagnikami z zawieszonymi narzedziami na trzy punktowy układ zawieszenia i ciagniecia przyczepki lekkiej. jak kolega pisze jazda z prasa może skaczyć się mandatem za brak uprawnien do prowadzenia tego typu pojazdów. kombajn choćby i naj mniejszy waży wiecej niż 3,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

Ja mój kurs robiłem w Rusocinie kurs miał trwać 3 dni i kosztować 500 zł my jako rolnicy pojechaliśmy raz i więcej nas tam niebyło kurs zdany pozytywnie przy okazji dobrze się napiliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

u mnie w szkole można zrobić uprawnienia na kombajn za 550zł. kurs polega na jeżdżeniu po placu a egzamin należny pokazać co od czego jest jazda po placu i podczepić heder. młocarni bizonie nie włączają bo jest pordzewiały i by się rozleciał ;)


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart3k    0
Ja mój kurs robiłem w Rusocinie kurs miał trwać 3 dni i kosztować 500 zł my jako rolnicy pojechaliśmy raz i więcej nas tam niebyło kurs zdany pozytywnie przy okazji dobrze się napiliśmy

Witam wiecie moze gdzie mozna zdobyc uprawnienia na kombajniste w okolicy Kłodzka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

To zależy kto prowadzi ! A najczęściej są to szkoły rolnicze i ośrodki doradztwa rolniczego! Szukajcie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

@andrzej2110 no sory ale tu za przeproszeniem gówno pisze na temat mojego pytania, mnie nie obchodzą kursy na kombajnistę tylko czy będę mógł jechać na samym prawie jazdy . Tak samo zresztą było na tym forum pytanie odnośnie prowadzenia koparko-spycharki gdzie NIE trzeba mieś uprawnień na nią żeby muc jechać nią po drodze publicznej, a byli użytkownicy którzy twierdzili że takowe uprawnienia są potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Są jeszcze inne tematy na temat kombajnu i prawka kat T. tam na pewno gdzieś jest. Poszukaj.

 

Albo ci odpowiem

 

Możesz prowadzić kombajn na prawku B lub T


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

mozesz prowadzic na B i konieczne jest do tego ukończenie kursu..

jestem z tym na świeżo bo w poniedziałek zaczynam kurs.. ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kurs jest do pracy w polu (młocki)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

a także na poruszanie sie po drodze publicznej.. ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kodeksie jest napisane ze prawko kat. B, T uprawnia do poruszania się pojazdami wolnobieżnymi a kombajn do takich należy bez wątpienia.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Andrzej ma racje wystarczy T lub B na drogę ,a w pole potrzeba uprawnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

no i te parę powyższych postów są odpowiedziami na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

Właśnie że do jazdy po drodze również potrzebne są uprawnienia i prawo jazdy. Zacząłem właśnie kurs na kombajn i miałem to na pierwszych zajęciach. Koszt kursu to 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Mam Pytanie Jak Taki kurs wyglada cosie tam robi ???Mógłby ktos to opisac tak dokladnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franz    0

No kurs jest podzielony na zajęcia teoretyczne i praktyczne. Teoria to wiadomo omówienie budowy kombajnu i technika jazdy i koszenia. Na praktyce obsługa i jazda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Wie ktoś może gdzie w pobliżu Rzeszowa można zrobić takowe uprawnienia?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj