Zaloguj się, aby obserwować  
Gość damian131091

Budowa nowej obory bez kredytu

Polecane posty

Gość damian131091   
Gość damian131091

Napiszcie co o tym sądzicie, czy to jest realne, do wykonania?. Ktoś już zbudował tako obore?,jak tak to jaka, jaki koszt, materiał. Trafiliście na jakieś problemy z budowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie moja opinia nie wzbudzi kontrowersji ale uważam że w przypadku gospodarstwa indywidualnego budowa takiego obiektu za gotówkę jest równie mało realna co nieuzasadniona ekonomicznie.

Mało realna bo kto dziś dysponuje gotówką na poziomie co najmniej kilku setek tysięcy złotych. Nie uzasadniona ekonomicznie bo kto dysponując taką gotówka utopił by ją w coraz mniej rentowną produkcje mleka. Jest sporo lepszych, bezpieczniejszych, nie rolniczych, niewymagających większego nakładu pracy sposobów na zainwestowanie złotówek.

Sprawa wygląda nieco inaczej jeżeli dorzucić do niej wątek zwrotu część nakładu za pośrednictwem PROW-u. Ale wciąż nie byłbym do takiej inwestycji przekonany.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Zgadzam sie z tobą, ale musisz mi przyznac racje że da się postawić bez kredytu. Może ktoś miał już odłożonych pare groszy, albo na bierząco np z dopłat np. za ziemie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No jasne że się da tylko to odłożone w czasie będzie, na kredyt mozna wziąść wygrodzenia stanowisk dojarkę czy halę i chłodnię, ale budynek można postawić tylko to wszystko rozłoży się w czasie, w jednym roku stawiasz mury, w nastepnym dach w 3cim roku wykańczasz, oczywiście musi być troche odłozonej gotówki, ale ogromne pieniądze moża zaoszczędzić na pracownikach, jak stawia firma i liczy sobie wszystko i wszystko ma wliczone, można samemu wziąść się do roboty, wziąść do pomocy paru "chłopaków" i coś zdziałąć tylko tak jak pisałem rozłoży się to wszystko wlatach, znam osoby które praktycznie same wystawiły obory na 30-40 krów bez niczyjej pomocy i bez żadnych kredytów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

A co do tych pracowników, za postawienie obory 35x14 firma spiewa sobie 160 tyś, oczywiście od a do z , wszystko oni robio. A za postawienie samych murów zalanie opaski i słupami potrzymyjącymi śpiewajo sobie 40 tyś, drogo troche.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No nie powiem ze malo chca :) Ja rowniez mysle ze przy zaoszczedzonej gotówce mozna wybudowac obore bez kredytu ale moze to trwac ladnych kilka lat. W sasiedniej wsi koles sobie postawil obore sam bez kredytu. Poprostu wziol paru pijaczkow spod sklepu ktorzy znali sie na murowaniu oczywiscie musial ich pilnowac zeby sie nie upili i posawili obore wciagu chyba 1 roku na 30 szt bydla


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja sobie liczylem ze budowa takiego obiektu jak mnie interesuje czyli 10x28 x 4,5 wysokosci , na glebokiej sciolce kosztowaloby mnie 80 tysiecy od A do Z ale wszystko wszysciutko robie sam.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Też istnieje taki wariant, ale właśnie jak napisałeś trzeba pilnować ich, bo jak spuszczisz z oka, to ta obora wyjdzie niewiadomo jaka:)

 

Ja sobie liczylem ze budowa takiego obiektu jak mnie interesuje czyli 10x28 x 4,5 wysokosci , na glebokiej sciolce kosztowaloby mnie 80 tysiecy od A do Z ale wszystko wszysciutko robie sam.

Mówisz że wszystko, czyli materiał na budowe, materiał na wykonczenie, jak 80 tyś to jeszcze ta cena jest przyzwojita:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam wszystko rozpisane, silikaty 24 na sciany, i caly beton na budowe biore z betoniarni, nie robie sam bo to nie ma sensu, i powiem ze wlasnie z czasem rozwazam taka sytuacje ze sam bede stawial, budowa zajmnie 30-40 miesiecy.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091
Mam wszystko rozpisane, silikaty 24 na sciany, i caly beton na budowe biore z betoniarni, nie robie sam bo to nie ma sensu, i powiem ze wlasnie z czasem rozwazam taka sytuacje ze sam bede stawial, budowa zajmnie 30-40 miesiecy.

A jakieś ocieplenie?. No napewno troche zajmie, tak nawet szybkoo idzie, tylko gorzej jak jest jakas robota( żniwa, sianokosy itp.) ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja liczylem ze ciagla praca i to we 2, ojcec i ja, Kiedys troche robilem na budowie to ta cala filozofia nie jest trodna ale zajmuje czas, ocieplenia nie przewiduje bo to na opasy, a dach to mata paroprzepuszczalna i zwykla blacha trapezowa.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091
Ja liczylem ze ciagla praca i to we 2, ojcec i ja, Kiedys troche robilem na budowie to ta cala filozofia nie jest trodna ale zajmuje czas, ocieplenia nie przewiduje bo to na opasy, a dach to mata paroprzepuszczalna i zwykla blacha trapezowa.

A to chyba że:). A jak z planami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczygel18    1

Panowie budowa obory bez kredytu jest możliwa..... tylko potrzeba czasu i chęci do pracy

 

Tylko pytanie poco topić własne pieniądze kiedy można uzyskać kredyt na 2%

Teraz jest druga opcja biorąc kredyt musimy się rozliczyć z niego fakturami dlatego warto mieć cześć własnych pieniędzy na takie cele jak wykonawcy i inne rzeczy które można kupić bez podatku.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Ale jak ktoś ma trochę umiejętności to postawi. Można wsiąść kredyt, tylko o uzgodnionym terminie zawsze musisz go spłacać, a jeśli bez kredytu to jak trochę nazbierasz to coś kupisz i robisz.

Jak chcesz na zwroty to musisz mieć na wszystko faktury drzewo itp. A tak drzewo z własnego lasu itp. Słyszałem nawet że jak skończysz budowę i przyjadą na kontrole to potrafią nawet zmierzyć warstwę betonu miedzy bloczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kolega już parę lat temu stawiał oborę właśnie na zwroty, na dziś dzień znowu będzie stawiał oborę, teraz chyba na 240 DJP. Człowiek jest tak zadłużony wszędzie ze się może nam w głowach nie mieści, a on dalej w te go***o lezie i cały dodatek :P

Ale wiem ze z pierwsza obora miał sporo turbacji podczas odbioru, jedna krokiew nie leżała o chyba 3 cm nie na miejscu no i rad niewola pol dachu rozkrywał.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

No niestety są h... za biurkami, i prowadzą do tego abyś nie dostał tego zwrotu, do wszystkiego się przyczepią, to o fugę to krokwie a to o kolor itp. To już jest głupota. W Polsce moim zdaniem jest luksusowo, dla zwierząt, obory mają super, pasze itp, a w Niemczech to krowy stoją pod wiato i jest dobrze. Za mleko u nas się czepiają, u nas krowy są zadbane, czyste, a w Niemczech jak opowiadał mój znajomy że tam krowy stoją po uszy w g..., tak samo z mlekiem w Niemczech nieważne jak krowę się traktuje czy jest czysta czy nie, u nich aby mleko było dobre. Pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

Może i jest zadłużony ale widocznie jest wypłacalny i stać go na kolejną inwestycje popieram takich ludzi! Co do obory sami mieliśmy stawiać ale zrezygnowaliśmy przy obecnych cenach mleka przerabiamy garaż na oborę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Co do stawiania budynków inwentarskich na zwrot PROW to odradzam są z tym same problemy straszne wymogi i kłopoty jak diabli wszystko musi być perfekcyjnie wykonane jak dla mnie to prawie nie do przejścia ale jak tam kto woli jeśli ktoś czuje się na silach to proszę bardzo

 

Co do warunków utrzymania zwierząt w starej UE to nieraz można się przestraszyć jakie tam maja posadki troszkę podróżowałem po europie i już troszkę widziałem np we Włoszech po prostu czasami zgroza ale są i dobre gospodarstwa tak samo było w Niemczech Austrii i Francji

 

Co do budowy obory bez kredytu to da rade sami chcieliśmy stawiać oborę na 45 dojnych i przychówek ale się wstrzymaliśmy i cale szczęście co prawda drewno mieli byśmy ze swojego lasu na budowlance tez się troszkę znamy wiec myślę ze dało by rade zaoszczędzić na budowie obory jakieś 120 tysi moze nawet 150 tysi chcieliśmy stawiać uwięziowa

Poza tym jak ma stawiać firma i za stanowisko ma wyjść jakieś 12 do 17 tysi to ja pierdziele taka budowę bo za mojego życia by się te koszty nie zwróciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Tylko całe życie robić na maszyny i krowy, ile to można.

Gdybym ja miał teraz zacząć budowę tej obory to bym na pewno jej nie zaczął. W tamto zimę już miałem towar(bloczki, żelazo, styropian, krokwie ze swojego lasu) więc już nie było odwrotu, było szkoda towaru. Jak zebraliśmy towar zimą to po paru tygodniach mleko zaczęło ostro spadać w dół:P. Jakoś dawaliśmy rade, że tata ma fach w budowie więc zaczęliśmy sami i tak dalej jest, jeszcze w tamtym roku to szło, a w tym roku to już kicha (tzn dalej prowadzimy budowę ale już teraz to nie to samo co w tam tym roku). Mleko coraz tańsze, nawozy, ropa, maszyny są drogie :) jak tu nabrykać na wsi??

Moim zdanie polskich rolników zbyt bardzo męczo. Zgadzam się z tym że zboże powinno byś w silosach, jakieś płyty obornikowe, zbiorniki na gnojowice, to jest dobre bo jak ze zboża robi się pieczywo to każdy z nas by chciał żeby to było zdrowe, anie żeby po zbożu chodziły jakieś zwierzaki, albo jakaś maszyna stoi to każdy by nie chciał wyrobów z takiego surowca. W większości przypadków wymogi i ta cała biurokracja są ostro przesadzone, chyba nie mają co robić za biurkami i wymyślają jak dowalić polskim rolnikom.

 

 

@damian18

Czasami to do przesady, znam takich rolników, że buduje jakoś oborę żeby mieć największą w okolicy, tak samo z maszynami- kupuje po to żeby mieć lepszego od sąsiada a w reali jest jemu wogle nie potrzebny, nie rozumiem takich ludzi

 

 

Napiszcie jak zaczeliście budowe to na jakie problemy natrafiliście, ile zapłaciliście za materiały do tej budowy??

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymons    0

Moim zdaniem to zależy od wielkości gospodarstwa np. takie gospodarstwo 80 ha które ma około 40 krów w starej oborze a właściciel chce postawić nowa będzie nie za łatwo ale łatwiej niż gospodarstwu o pow. 20 ha, wiadomo 80 ha pola to dużo zawsze jest jakaś robota ale jak się wynajmie pracowników pójdzie z górki kasę z mleka sprzedanego do mleczarni się ma

Po żniwach też. Na takim gospodarstwie idzie wystawić bez kredytu na mniejszym też ale już trudniej, i mniejszą oborę trzeba wystawić niż na 80 ha gospodarstwie.

<_<

 

pzdr <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Mój ojciec stawiał oborę od października 2006 do lutego 2008. Postawił ją bez kredytu. Ma wymiary 11,1x24, wysokość w środku ok.2,6m. Na szopie mieści się ok 250bal słomy - weszło by więcej, ale wtedy problem dojść do nich. Obora jest na 34sztuki bydła - 17krów+przychówek 16szt. Nasze gospodarstwo ma 37ha własnej ziemi i 13ha dzierżawy. Kasę wzięliśmy z 2lat z dopłat, z mleka i ze zwrotu za wybudowane zbiorniki na gnojówkę. Budynek kosztował na gotową 120tys zł. Jest uwięziowy.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Masz fotki??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zrobię jak będę miał czas. Być może dzisiaj. W budowie fizycznie pomagali nam sąsiedzi i znajomi.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Też bym chętnie zobaczyłB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybudowałem w ciągu roku oborę uwienziową na 75 sztuk bydła za gotówkę w ciągu roku. Pieniądze zbierałem przez 2 lata. Teraz to może byś wybudował bez kredytu, ale nie wiadomo ile by to trwało. Na dzień dzisiejszy jak bym zaczął budować oborę która ma przynosić zyski chciał bym wybudować jak najszybciej nawet z kredytem żeby się wracała i przynosiła zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj