Piecia

John Deere 1640 - szarpanie podnośnikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hermes    1

A tak w sprawie obrotów pewien mechanik mówił ,że w tych ciągnikach obroty ustawia się na 850-900 dlatego takie wysokie aby prawidłowo działała hydraulika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

fajnie wyszło że to tylko olej bo jakby któraś pompa to by pociągło trochę po kieszeni, a i roboty nie mało(szczególnie przy tej w skrzyni). A i sprzedawca nic mi nie wspominał że olej sprawdza się na zapalonym silniku. Jak podnośnik szarpał to był na minimum przy zapalonym (widocznie było za mało). Przynajmniej poznałem trochę budowę ciągnika, a szczególnie hydrauliki. Ropę w baku na szczęście można sprawdzać na zgaszonym :D . Pozdrawiam

 

 

 

Opadający podnośnik też naprawiłem, był lekko porysowany cylinder; wystarczyło honowanie i wymiana uszczelnienia na tłoku oraz wymiana uszczelnień na zaworkach sterujących podnośnikiem (kilka oringów). Koszt naprawy wyszedł 490 zł + własna robota.

ja tez to zrobiłem a podnosnikiem nadal szarpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glwoj    5

jak wymienic te uszczelnienia na zaworkach sterujacych podnosnikiem :D

 

 

Trzeba ściągnąć kabinę, odkręcić "plecak", ściągnąć go, odwrócić i tam jest siłownik z rozdzielaczem (jest to jeden element). Tzn ten cały rozdzielacz to poprostu dwa zaworki jeden wpuszcza olej pod ciśnieniem do siłownika, a drugi go z niego wypuszcza, sterowane one są mechanicznie. Zaworki trzeba rozebrać powymieniać uszczelki (komplet około 350zł, uszczelnienie siłownika 90 zł, uszczelka pod plecak 90 zł czy jakoś tak). Powiem tak; najgorsze jest ściągnięcie kabiny, trzeba mieć ją czym podnieść i pamiętać żeby poodkręcać wszystkie cięgła, wajchy, kable i przewody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

a moze wiesz jeszcze gdzie znajduje sie pąpa oleju bo sciągłem plecak i jeszcze chce sprawdzic tą pąpe bo szarpało mi podnosnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

dzieki za kakrety teraz juz wiem...sprawdziłem cisnienie na wyjsciu na przyczepy i jest 185 bar a gdy uzyje tuz to szarpie i wtedy jest około 60 bar coto ku... jest czary czy jakis zawor bo papy chyba sa dobre skoro daja takie cisnienie pomocy bo mnie krew zaleje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

no wkoncu doszłem i to sam !!!troche nerwow i roboty a do tego pobdzierane palce ale wiedza tego warta oraz efekty a nie papa warta od 3000 do 4000 zł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie na bardzo rozgrzanym oleju podnosnik nie chce podnosic. Na zimno jest ok. Myslicie zeby regenerowac głowna pompe, bo ta ze skrzyni podaje normalnie, a przednia hałasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jdere    0

Witam od pewnego czasu mam problem z hydrauliką w moim johnie 2140 z turem. Wspomaganie prawie wcale nie działa tylko na bardzo wysokich obrotach w dodatku strasznie szarpie z podnoszeniem tura jest podobnie, ani nie podnosi ani nie chce opuścić lub czuć szarpanie przy podnoszeniu. O dziwo półbiegi i wałek WOM działają. Kontrolka od oleju raz się świeci a raz nie. Po sprawdzeniu ciśnienia na przedniej pompie ciśnienie wynosiło ok 180 atm a po chwili zero:( poziom oleju prawidłowy na zapalonym ciągniku, filtr oleju przy silniku i pod skrzynią OK.

 

Proszę o pomoc:)

 

 

Witaj kolego ja w swoim jd 2140 4x4 miałem jaki sam problem , sprawdziliśmy prawie całą hydraulikę winą był orbitrol danfoss ospb 160cn on znajduje się pod kierownicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laser221    0

Panowie co do pompy to sprawdźcie jeszcze pod filtrem od hydrauliki.. Miałem podobny problem w swoim jd 1640 chwile działał dobrze pózniej wszystko siadło- wspomaganie, podnośnik, tur.. usterka została znaleziona po zdjęciu kabiny i dostaniu sie w okolice skrzyni.. okazało sie ze w skrzyni jest druga pompa hydrauliczna i od tej pompy ida jakes rurki i jedna była luźna i okazało sie ze ta rurka była zabezpieczona taka niby tulejka i ta tulejka sie wysuneła - ciśnienie uciekało bokiem spowrotem do skrzyni przez co hydraulika padała. wystarczylo wkleic tą tulejke i wszytko git;] jak juz wspomniałem do tej tulejki można sie dostac przez filtr hydrauliki wystarczy wykręcić filtr i od dołu powinno być widać luźną tulejke... niewiem czy zrozumiale to napisałem ale wrazie czego piszcie na pw. postaram sie dokładniej wytłumaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin7    0

witam mam problem z ciagnikiem jd 1640 niechce podnosic i skrecac jak wlacze dzwignie do podnoszenia podnosnika a w tym samym momenckie krece kierownica to podnosnik zatrzymuje sie

nie wiem czym to jest spowodowane czy olej ma tu wplywa bo zalany jest boxoil 26 hydrauliczno przekladniowy nie wiem co mam robic prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Możliwe że olej ma wpływ bo jest nie odpowiedni 2.Niedostateczne utrzymanie ciśnienia / wydajności - możliwe przecieki wewnętrzne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanczos    0

witam, mam problem z podnosnikiem w 1640 a mianowicie potrzebuje bardzo wysokich obrotów żeby podnieść się i to bez zadnego obciążenia, po podniesieniu nie opada samowolnie, tłok wzrokowo sprawdzony i wyglada ok. Jeśli jest ktoś w temacie to prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanczos    0

stan jest ok olej chyba Kroontrak Super 15W-30 nie jestem pewien ale działało na nim wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wkoncu doszłem i to sam !!!troche nerwow i roboty a do tego pobdzierane palce ale wiedza tego warta oraz efekty a nie papa warta od 3000 do 4000 zł ?

 

napisz jak sobie poradziłeś , bo mam podobny problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

przyczyna tkwiła w plecaku a raczej w zaworku przy tłoczysku wykreciłem wyczysciłem skreciłem jeden obrut wiecej jak było orginalnie dotego uszczelnienia tłoka nowe by podnosnik nieopadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam.

Jestem " szczęśliwym " posiadaczem john deere 1640 z 81r 4x4 .

Mam pytanie co może być przyczyną problemów z odłączaniem przedniego napędu. Dodam że załączany elektrohydraulicznie. Potrafi nawet jeszcze przez około 15 min być włączony po tym jak go odłączę. Czasami zagaszenie ciągnika i szarpnięcie do tyłu i do przodu pomoże , ale też nie zawsze.

Ponadto proszę o informację jak można sprawdzić poziom ( i ewentualnie dolać) oleju w przednim moście i piastach.

Z góry dziękuje i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek0125    0

I jak został rozwiązany ten problem z hydrauliką bo ja mam john deere 2140 4x4 i jak sie rozgrzeje to wgl nie idzie ujechać zacina się kierownica cała hydraulika sie wyłącza i jak jest rozgrzany to cały czas na wysokich obrotach trzeba, i jak jest na dużych obrotach to w przodzie ciągnika słychać takie stuki i z tyłu to myślę ze któraś pompa może siadła a jak ciagnik bedzie chodził na niskich obrotach to hydraulika sie wyłączy i te stuki znikają prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaryciak    0

Witam ponownie,

Mam jeszcze pytanie co może być przyczyną dymienia na niebiesko zaraz po odpaleniu zimnego ciągnika

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskra1990    0

Witam!

Mam taki problem z JD 2140. A mianowicie zaczal mi troche szarpac podnosnikiem. to znaczy jak podnosze nawet bez obciazenia to szarpie mi podnosnik przy samym dole i u samej góry. Natomiast gdy ramiona sa w srodkowym polozeniu to idzie płynnie. O czym to moze swiadczyc?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKolski    0

musisz sprawdzić pompę. węże czy nie są dziurawe

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
    • Przez RafaHordyj
      Witam czy jest możliwość  zrobienia szybkiej skrzyni biegów w John deere 3040, 
    • Przez Paweł20
      Witam jak odpowietrzyć wysprzeglik 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj