Polecane posty

Junkers    44

A co zrobić jak znowu łożyska stożkowe na ataku mają luzy takie że koszyczek można ręką przestawiać, mimo iż 3 lata temu była dociągana nakrętka koronkowa to ona znowu się poluzowała, z lewej strony od dyfra tak samo, a z prawej jest zaspawane lekko, bo tam jak był luz to koło talerzowe odchodziło od zębatki atakującej i nie było napędu. Jest na to jakiś patent czy można lekko 'cyknąć' spawem, bo powiem że się trzyma to przyspawane z prawej strony od dyfra??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Wiesz są różne możliwości, nie koniecznie ona się odkręciła mogłeś za słabo łożyska dobić i teraz się ułożyło tak jak powinno lub nawet za słabo ją dokręciłeś.

Gdzieś czytałem nie wiem czy to jest prawda, ale trzeba tak dobić łożyska i dokręcić nakrętkę aby wałek obracał się dopiero pod naciskiem momentu około 2 Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzięki za odpowiedź, ja w skrzyni jeszcze nie miałem okazji grzebać, więc co zło to nie ja, robił to śp. mechanik, ale nie obwiniam go za to, bo takiego jak on to niestety nie ma już u nas nigdzie. Te podkładki odginane się odbezpieczyły i boję się że znowu zrobi się tak samo, jak temu zaradzić? może jednak delikatnie przyspawać??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej1994    0

Witam. Panowie od pewnego czasu nie mogę włączyć 3 i 5 biegu. Jaka możne być przyczyna i co muszę zrobić aby wszystko działało jak dawniej? Dzieki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Rozebrać skrzynie.Być może jest uszkodzone koło sębate lub wałek i nie zatrybia się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Dlaczego w moim c 330 na wstecznym biegu po równej nawierzchni strasznie wyje coś (chyba w skrzyni) a z górki to już masakra. Jeszcze mam taki problem że przy puszczeniu sprzegła ( nie zawsze ) słysze luz na trybach zanim ruszy kołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przy okazji jak robiłem remont podnośnika to przyspawałem nakrętkę koronkową do obudowy dyfra, łożysko tak latało że ręką koszyczek można było przestawiać, bo ta nakrętka już za bardzo nie trzymała. Jest duża poprawa już tak nie wali przekładnia główna przy puszczaniu sprzęgła(jak pisze Maniek101), ale pozostał jeszcze luz na wałku atakującym na tych 2óch łożyskach stożkowych i nie można go już skasować bo nakrętka jest dokręcona do końca, co w taki wypadku zrobić jeździć aż się rozwali/ułamie jakiś tryb czy rozbierać?? Pod tą nakrętkę można dać jakieś podkładki czy wymienić łożyska na nowe + dać podkładki żeby później móc dociągnąć??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

A ja z innej beczki mam pytanie. Mam 328 zawsze w nim ciężko chodziły biegi zwłaszcza 5 żeby wbić trzeba uderzyć ręką. Jakieś 15 lat temu był robiony remont skrzyni wymieniane praktycznie wszystko i ... dalej tak samo. ostatni zaczęło być jeszcze gorzej, czasami nie da rady w wbić 5 trzeba na 4 ruszyć kawałem( dosłownie cm) i dopiero można 5 wrzucić . Ma ktoś pomysł w czym może być problem ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Witam! Odświeżę temat, zrobiłem tą nakrętkę jak wyżej napisane - wytrzymała ledwo dwa lata, znów jestem w trakcie naprawy, zakręciłem już nową nakrętkę ale ten tryb który wyjąłem (do góry) żeby się do niej dostać nie chce teraz wejść??? Nie wiem dlaczego, wydaje mi się że wszystko zrobiłem tak jak ostatnio a wtedy wszedł jakoś a teraz nie chce? Tak jakby ten wałek w kształcie rurki na który nakręciłem tą feralną nakrętkę z podkładką był za długi? Poradzicie coś?

 

Pokombinowałem i wszedł ten tryb, a feralną nakrętkę jednak potraktowałem spawarką, jeśli coś się popsuje to raczej i tak generalny remont skrzyni będę robić.

Edytowano przez blizniak1

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    236

Witam

Panowie potrzebuje pomocy w mojej 30 na wstecznym 4 i 5 prawdopodobnie to skrzynia wydaje dziwny dzwie k tak jakby cos pocierało o metal na 6 juz nie, nie wiem co sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Proponuję odkręcić pokrywę skrzyni i sprawdzić czy na dolnym wałku od strony sprzęgła nie odkręciła się nakrętka .

Temat do przeniesienia do któregoś z wymienionych przez @ mtracz


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Połączony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

zakładam ten temat gdyz nie robilem skrzyni w 330 i mam takie pytanie czy do wymiany trybu od 5 biegu trzeba rozpolawiac na moscie i silniku ......siałem nawozy i nagle 5 zgineła....pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

może wyleciała tylko spręzyna i kulka od zatrzasku, na początku tm proponuje zobaczyć, a do wymiany trybu trzeba rozjeżdzać silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

Siema jechalem dzis swoim ciapkiem po rotacyjna wszytko bylo git pozniej wracajac do domu slyszalem glosne halas w skrzyni jak dodawalem gazu a jak odejmowalem pzrestawalo.Co moze byc nie tak?? Powiem odrazu ze nie dawno byla wymiana tarcz to moze byc powodem zla regulacja czy cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endriu29    0

co się dzieje jak piszczy coś w sprzegle a po nacisnieciu pedału sprzegła do połowy przestaje piszczeć? czy to jest wina tarczy drugiego stopnia wałka napędowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santus    0

niee jest tak grrr grrr jak jechalem wczorajze by to sprawdzic nadal bylo wrzucuilem 4 bieg malo gazu i tak jak by tryby zgrzytaly ale nie jestem pewien. a i jeszce jechalem sobie pod gorke jak nagle ciagnik zaczal wolno sie zbierac i spzreglo zaczelo sie kopcic az czulem smrod w kabinie myslalem zaarz ze spale nowe spzreglo.co moze byc nie tak bo dopieor 1 raz mi sie takie cos przytrafilo ???

Edytowano przez Santus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Spróbuj wyregulować sprzęgło jeśli dalej będzie palić to źle coś złożyłeś lub masz zużyte łapki, kamienie lub takie blaszki na których opierają się łapki. Jednak sprzęgło nie mogło spowodować zgrzytów w czasie jazdy chyba że te zgrzyty były w czasie zmiany biegów. Do kolegi z piszczącym sprzęgłem jeśli smarowałeś łożysko i nic nie pomaga to pewnie kończy pomału swój żywot


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin332    0

Witam

Po prawie 20 latach uruchomiłem starego Ursusa C-328 z 66. Niestety skrzynia przekładniowa jest kompletnie zniszczona żaden bieg nie wchodzi oprócz wstecznego szosowego(który wyskakuje) i sprawnej VI. Postanowiłem zrobić remont skrzyni. Czy podczas remontu mogę się wzorować na schematach z C-330? A czy części z C-330 pasowały by do C-328?

Edytowano przez marcin332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nie powinieneś mieć problemów, ja też wzoruję się na instrukcji z 30tki. W razie czego mam w pdf instrukcje z 28 (chyba niekompletna le skrzynia jest), więc jak coś zapraszam na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Górne wałki górne tryby sa inne w c328 dolne nieco też, sa to różnice 1-2mm niekiedy kilku mm , człowiek który nie miał z tym styczności nie wychwyci tego i powklada na pałę, dostępne są części do c328 ale trudnodostępne, więc radze ostrożnie z zakupem części, 5x obejż przed zakupem, oglądaj fazki, osadzenie kół, szerokość itd.

A co do schematu jest ten sam za 1 wyjątkiem, więc można się wzorować na c330, ale pamietaj że części są inne.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aby nie zakładać nowego tematu, odświeżam ten. Rzecz dotyczy skrzyni biegów w Ursusie C330M.

Dokładniej, chodzi mi o tzw. nakrętkę wałka pośredniego w skrzyni "M"-ki. Mam właśnie okazję, przy wymianie oleju, przejrzeć ten podzespół. :)

I tu mam pytanie. Zdjąłem pokrywę skrzyni, oczywiście olej już został spuszczony, oglądam ten mechanizm i całość wydaje się być ok.

Wszystkie koła są w super stanie, całość jest "ścisła". :) Jednak chciałem się dowiedzieć, w jaki sposób rozpoznać znane w "M"-kach, poluzowanie się nakrętki wałka pośredniego?

W którym miejscu szukać i za co dokładnie chwytać, aby móc ocenić stan tego rozwiązania? Może poruszać wałkiem pośrednim, czy coś w tym stylu.

Jeśli będzie poluzowana, to wałek miałby wtedy luz, czy jeszcze jakieś inne objawy? :unsure:

Czy ta nakrętka, to jest to coś malutkiego zamontowanego na dole między kołem stałego zazębienia a kołem WOM? Jeśli tak, to czy próbować to jakoś dokręcać? Jak to sprawdzać? Przecież tam praktycznie nie ma dostępu. A może to jeszcze jest w innym miejscu. Wiem, że najlepiej gdybym pokazał na zdjęciu, lecz niestety nie mam.

Proszę o praktyczne porady. Będę wdzięczny za wszystkie pomocne odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj