Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
olimpik111    1

Witam!

Mam problem z wyciekającym olejem ze skrzyni biegów, a mianowicie wycieka on z dolnej części misy olejowej na styku misy olejowej skrzyni biegów i misy olejowej silnika,przez taki otwór tylko nie wiem co to jest czy tam była jakaś uszczelka, bądź coś innego. Bardzo proszę o pomoc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak wycieka przez otwór to sa dwie możliwości, olej koloru czarnego oznacza ze uszkodzony jest simering lub odrzutnik na wale korbowym, olej jasny przekładniowy to szkodzony simering w tulei łożyska wyciskowego lub uszczelka pod ta tuleją lub tez z napędu licznika motogodzin sie sączy. Co by nie było i tak trzeba ciągnik rozciągać na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

no jasny ze skrzyni bo silnikowy mam czarny bo jeszcze nie zmieniany czyli co trzeba rozpoławiać ale on cieknie w bardzo małych ilościach a ciapek teraz na żniwa jest potrzebny

 

z licznika motogodzin mogę wykluczyć ale to tylko chodzi o to aby rozpołowić i na nowy zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak masz z kim to zrobic to 2 godziny roboty, rozpołowic zobaczyc skąd cieknie wymienić simering na wałku II stopnia lub którąs z uszczelek i tyle. Dodatkowo możesz zerknąć na stan łożyska wyciskowego oraz sprzęgła (np wymiana tarczy lub łapek jeśli są juz zurzyte, aby potem znów nie rozciągać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olimpik111    1

no tarcze już kupiłem sprzęgłowa tylko miałem ja wymieniać na jesienią ale wiedzie ze wcześniej to nastąpi dzięki Roki212 widać że się znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

simering na wałku od skrzyni biegów lub na ślimaku co napędza licznik , przez ten simering po remoncie musiałem jeszcze raz rozpoławiać silnik , on bedzie środku tej obudowy wałka ona na 4 śrubach sie trzyma rozkręcisz postukasz wałkiem o blat stołu żeba wałek wypadł zdejmiesz taki pierścień na wałku i założysz nowy koszt 1,80 zl :) miłego rozpoławiania

 

rozpoławianie c328 żeby nie skłamać mniej niż 15 min bez wózka tylko na stole zbitym z paru desek , jak sie ma mechanika który robił w PGR i zna traktory na pamięć

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

odkope temat mam taki problem cos strasznie zgrzyta w skrzyni na 5 i 6 biegu i tylko wtedy gdy sie jedzie od gorki lub gwaltownie ujmie sie gazu jaka moze byc tego przyczyna? na innych biegach jest cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Zdejmij górny dekiel i zobacz, na 100% coś na górnym wałku, albo łożyska , albo łożysko igiełkowe, albo tryb zazębnik 5-6 jest zjedzony


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

zwolnice sa ok jutro zdejme pokrywe to zobacze ale podejrzewam nakretke na walku atakujacym.jest jeszcze taki objaw ze gdy sie rusza na wstecznym to strasznie szarpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

witam. kuzynowi rozerwała się skrzynia w traktorze c330, nigdzie nie może dostać oryginalnej skrzyni nowego typu (nie mylić z c330m) a trafiła mu się starego typu w bardzo dobrym stanie i mam pytanie czy chcąc założyć ją będzie musiał coś dokupować lub przerabiać (czy w ogóle będzie pasować).


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych 28 mogą być inne frezy na wałkach które idą na tarcze, są one dużo grubsze i na nie ciężko(prawie wg nie ma tarcz) a 30 mają drobny frez że tak ujmę. Mogły być zmieniane. Drug rzecz jeśli miał 30 to i dolny zaczep był. a w obudowie 28 nie ma dolnego zaczepu więc jak go nie używ to bd pasowało bez problemu ja w 28 mam skrzynie z 30. Ale z tymi wałkami nie powinno być problemu.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

co ty wymyślasz jakie frezy to nie c325....miedzy 328 a 330 jest cała góra skrzyni inna tzn. koła przesuwne wałki ,łożyska i wałek 1 stopnia

a sławek niech zakłada skrzynie od c330 bo do 28 sa problemy z częściami


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

przeciez te starsze 30 maja skrzynie nie do zajechania a co dopiero 28

jesli jest w dobrym stanie niech bierze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wymyślam, i nie raz się spotkałem więc nie bądz taki pewniak. a @izydor6280 ma rację


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn    0

pewnie ze tak... nie pchaj sie w 328 malo czesci wiem bo sam mam taki ciagnik..ma lat 2 razy tyle co ja... i do skrzyni ojciec nigdy nie zagladal..tylko teraz jest problem z 4 i 6 i polowymi bo wyskakuja podczas jazdy i trzeba trzymac chyba ze jest pod obciazeniem to nie...ale juz czesci brak i zadko gdzie sie spotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

@motocrossboy góra skrzyni w c330 i 328 różni się przede wszystkim szerokością zazębników prowadnic wodzika , niedostrzegalnymi pierdółkami dla laika, możecie dostrzec bez wiedzy i pojęcia w tym temacie że są inne wałki i łożyska na górnym wałku w c330 grubsze o 5mm, także wałek zdawczy w c328 ma inny zazębnik na 6 bieg, i kilka innych pierdółek, obie skrzynie mają te same korpusy ,i koła zębate o prostych zębach i tym samym module(na górnym wałku) da się przerobić ale całą góre trzeba wyrzucić.... a jestem pewniak bo to nieraz robiłem jak ci pisałem w 325 były grubsze wielowypusty i na tym kończy się dyskusja, spytaj kogoś kto się na tym zna....jak jeszcze jakieś wąty to jutro wstawie zdjęcia


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może też w tym robie? i to nie są tylko moje słowa, ale również mecheż mechnika który ma ponad 30 letnie doświadczenie. To że różni się w środku to ja wiem. A jeśli ktoś chce dopasować silnik z 30 do niej to jest to wykonalne.


Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Witam mam pytanko .Zrobiłem gościowi skrzynie biegów C 330M jle krzyknąć za( robociznę ) była zdejmowana kabina i tur . Wszystko drożeje POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A co ty sam nie umiesz wycenić pracy swojej? Wołaj tyle ile uważasz. Denny temat zakładasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Bierzesz się za naprawę a nie wiesz ile za nią skasować??? Policz godziny, pomnóż to przez jakąś stawkę(np.10,20,30,40.... zł) i już będziesz wiedział ile krzyknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Hmmm wszystko drożeje :unsure: :unsure: :unsure:

myślę że jak weźmiesz 3,5 tyś zł za naprawę skrzyni biegów w c-330 to będzie dobrze i klijent będzie zadowolony i Ty także :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj