Polecane posty

sebau1212    21

To tak miałem to samo w swojej 35M i też odkręcała mi się ta nakrętka ;) Ja to rozjeżdżałem ciągnikiem jak do sprzęgła dokładnie i zakręciłem ją i lekko spawem zaspawałem ;) Ale po jakiś paru latach się znowu odkręciła i znowu trzeba było rozpoławiać to przewrciłem ją i założyłem taki jakby plombę taką porządną żeby się nie odkręciło i narazie od 2 lat mam spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

To tak miałem to samo w swojej 35M i też odkręcała mi się ta nakrętka ;) Ja to rozjeżdżałem ciągnikiem jak do sprzęgła dokładnie i zakręciłem ją i lekko spawem zaspawałem ;) Ale po jakiś paru latach się znowu odkręciła i znowu trzeba było rozpoławiać to przewrciłem ją i założyłem taki jakby plombę taką porządną żeby się nie odkręciło i narazie od 2 lat mam spokój ;)

 

 

A po rozjechaniu tak jak do sprzęgła co dalej?? Odkręcić docisk sprzęgła z łożyskiem i tą drogą dostać się do tej nakrętki?;)


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Odkręc dekiel w skrzynie wyjąc wałek górny sprzęgłowy obudowę z ślimakiem napędzającym linkę obrotomierza i zablokuj wałki jakimś kluczem.;) No i musisz przez górę wyjmowac te koła ;) A jeździ ten ciapek z prasą bo to dlatego się ona odkręca że ciągnik pracuje z prasą;) Aha jak będziesz dokręcał to wiesz porządnym kluczem i lekko cheftnąc ;) Im musowo już musisz nową tą śrubę kupic i nowe zabezpieczenia a jeśli gwint jest zrąbany o musisz cały dolny wałek wymienic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Z prasą nie chodzi od 5 lat bo wtedy kostkę zmieniłem na rolkę, z kosiarką rotacyjną też niewiele pracuje(niecały 1ha łąk w małych kawałkach-większe łąki koszę większym ciągnikiem).Jakbym jeszcze czegoś nie wiedział to będę pytał.Dzięki


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Przyjdzie kiedyś rozkręcać skrzyń to ciekawe jak rozkręcicie tą pospawaną nakrętkę>?? Brak słów!!!!!!!! Ja zrobiłem tak bo też to miałem.Kupuje się nową nakrętke i nową inną podkładkę nie pamiętam od czego wiem że jest grubsza i ma lepsze zabezpieczenie.Dokręcam na maxa , zabezpieczam z wszystkich stron i nie ma mowy o odkręceniu.Orginalne podkładki zrywa i stąd ta usterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Przyjdzie kiedyś rozkręcać skrzyń to ciekawe jak rozkręcicie tą pospawaną nakrętkę>?? Brak słów!!!!!!!! Ja zrobiłem tak bo też to miałem.Kupuje się nową nakrętke i nową inną podkładkę nie pamiętam od czego wiem że jest grubsza i ma lepsze zabezpieczenie.Dokręcam na maxa , zabezpieczam z wszystkich stron i nie ma mowy o odkręceniu.Orginalne podkładki zrywa i stąd ta usterka.

 

 

Masz racje naprawa po przez zaspawanie nie zawsze jest dobra. Może zakręcę na kleju, zobaczę jak rozbiorę.A nie pamiętasz od czego ta inna podkładka pasuje? Oryginalna jest zgrzewana z dwóch części i może te zgrzewy puszczają??


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Tak to ta orginalna ........ale sprawdż jak wygląda gwint na wałku i kup nową nakrętke daj nową podkładke , dokręc na maxa z przedłuzką , zabezpiecz z każdej strony i nie ma szans by się odkręciła.Ta podkładka była zgrzewana jedna część grubsza około 2 mm a druga 1 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Nadal mam problem z dostaniem się do tej nakrętki... Rozjechałem ciągnik tak jak do sprzęgła i od strony skrzyni pod łożyskiem dociskowym sprzęgła odkręciłem obudowę ze ślimakiem od linki-pod nią znajduję się tryb napędzający linkę a za nim łożysko-to też trzeba ściągnąć w kierunku przodu ciągnika??Powyżej ściągnąłem docisk sprzęgła i całą reszte która była na tym cienkim wałku który wchodzi do sprzęgła, ale czy ten właśnie wałek też wyjdzie w kierunku przodu ciągnika?? Od góry skrzyni ściągnąłem pokrywę i jeden wodzik. To tyle, proszę jeszcze o pomocne rady;)


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Tak to ta orginalna ........ale sprawdż jak wygląda gwint na wałku i kup nową nakrętke daj nową podkładke , dokręc na maxa z przedłuzką , zabezpiecz z każdej strony i nie ma szans by się odkręciła.Ta podkładka była zgrzewana jedna część grubsza około 2 mm a druga 1 mm.

 

Udowodnic ci że się odkręci ;[ Ja tak swoją zakręciłem i lekko spawnołem i tak się odkręciła <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

U mnie się już więcej nie odkręciła jak dokręciłem na maxa. :rolleyes: Pewnie kolego masz mało siły w rekach :D .Ja nic nie spawałem i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

haha jasne :D Kluczem dynamometrycznym dokręcałem :D Na maxa to możesz gwint przekręcic :lol: czyli nie na maxa :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa noi sprawa się wyjaśniła :P Kolego kluczem dynamometrycznym to sobie możesz głowice do motoru dokręcać a nie taką śrubę.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

jest jeszcze jedno ale tam są 2 nakrętki :P na dolnym wałku ten co widać to jest od WOM i pompy a jak zdejmiesz koło z niego to on jest osadzony w tulei pośredniej od skrzyni i tam też lubi się rozkręcać nakrętka ;[ . Ojciec raz robił i musiałem poprawiac bo właśnie tą pierwszą widoczną od wom zrobił a drugiej nie widział i za rok biegów nie bylo a by sie do niej dostac trzeba skrzynię zrucić by walek do tyłu wyciagać :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

ciekawi mnie koledzy którzy przyspawali tą nakrętke jak ja póżniej odkręcicie(boszem?) do tej dziury nic nie wejdzie oprócz szlifierki czołowej nie każdy ja ma.ja ją zawsze dokręcam na nowych nakrętkach nowym zabezpieczeniu zrobionym przez siebie z blachy 1.2-1,5mm a nie sklepowym z blachy 0.8mm i jest git majonez. jeszcze nie miałem reklamacji a naprawde dużo tego zrobiłem.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

jest jeszcze jedno ale tam są 2 nakrętki :P na dolnym wałku ten co widać to jest od WOM i pompy a jak zdejmiesz koło z niego to on jest osadzony w tulei pośredniej od skrzyni i tam też lubi się rozkręcać nakrętka ;[ . Ojciec raz robił i musiałem poprawiac bo właśnie tą pierwszą widoczną od wom zrobił a drugiej nie widział i za rok biegów nie bylo a by sie do niej dostac trzeba skrzynię zrucić by walek do tyłu wyciagać :unsure:

 

Mi chodzi o nakrętkę która znajduję się w skrzyni biegów na dolnym wałku pomiędzy pierwszym a drugim trybem(od przedniej strony ciągnika). Gdy popatrzę od góry do skrzyni to ją trochę widać ale trzeba wyjąć pierwszy tryb na dolnym wałku żeby sie do niej dostać ale nie wiem jak. Dodam iż cały czas planuję wymienić tą nakrętkę i podkładkę zabezpieczającą bez wyciągania skrzyni na stół, bo cały czas myślałem że to się da w ten sposób naprawić, ale teraz już nie wiem...


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

ciekawi mnie koledzy którzy przyspawali tą nakrętke jak ja póżniej odkręcicie(boszem?) do tej dziury nic nie wejdzie oprócz szlifierki czołowej nie każdy ja ma.ja ją zawsze dokręcam na nowych nakrętkach nowym zabezpieczeniu zrobionym przez siebie z blachy 1.2-1,5mm a nie sklepowym z blachy 0.8mm i jest git majonez. jeszcze nie miałem reklamacji a naprawde dużo tego zrobiłem.

 

 

Kolego poradź mi proszę czy da radę wymienić tą nakrętkę i podkładkę zabezpieczającą bez wyciągania skrzyni na stół,a jeśli tak to jak?? Mi chodzi o nakrętkę która znajduję się w skrzyni biegów na dolnym wałku pomiędzy pierwszym a drugim trybem(od przedniej strony ciągnika).


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Ponawiam pytanie, jak wymienić nakrętkę w skrzyni w C-330M-znajduje się ona na dolnym wałku, w miejscu wskazanym strzałką za pierwszym trybem. Posłużyłem się zdjęciem z innego tematu ale ja mam rozebrane w 100% identycznie jak na zdjęciu + plus odkręcona górna pokrywa skrzyni.Jak dalej to rozbierać?? :blink:

post-3622-0-06457800-1298835941_thumb.jpeg

post-3622-0-06457800-1298835941_thumb.jpeg


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

to oto mnie chodziło musisz odkręcić nakrętkę tę co widać i wyjąć wałek niestety do tyłu :( i dopiero uzyskasz dostęp do nakrętki w środku na rurze jak wspominałem (no chyba że to tez wałek ale wydrążony )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

to oto mnie chodziło musisz odkręcić nakrętkę tę co widać i wyjąć wałek niestety do tyłu :( i dopiero uzyskasz dostęp do nakrętki w środku na rurze jak wspominałem (no chyba że to tez wałek ale wydrążony )

 

 

Czyli żeby cofnąć ten wałek do tyłu to trzeba wyjąć skrzynię-innego sposobu nie ma? :( A czy zanim odjadę skrzynią od tylnego mostu to muszę zdejmować klapę pod siedzeniem i coś rozłączać, czy po prostu samo się rozłączy podczas odjeżdżania skrzynią? Dzięki za info :rolleyes:


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni    0

Mostem nie trzeba odjeżdżać.Zdjać klape z siedzeniem.Odłączyć.wyjąć widełka od dzwigni którą włancza się WOM co pozwoli na przesunięcie wspomnianego wałka do tyłu.Trzeba tylko odkręcić z tyłu tę pokrywke z symeryngiem .Za wałek z tyłu nie ćiągnij bo on jest z dwuch kawałków i na tej przesuwnej tulejce ktura łączy te wspomniene dwa kawałki jest w środku kulka i sprężynka to wpadną do oleju i będzje kłopotliwe ponowne założenie wspomnianej kulki i spręrzynki.Wałek przesuń za przednią częśc do tyłu pare centymetry topozwoli Ci wyjąć tryb pierwszy na dolnym wałku do góry i wtedy odsłoni ci się ferelna nakretka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Niezły pomysł kolega wyżej podsunął ale ja bym rozjechał korpus skrzyni od korpusu mostu nie demontując pokrywy podnośnika,troche wiecej pracy ale lepszy dostęp do wszystkiego i mniej zbitych rąk i dalej jw.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Zrobiłem tak jak napisał Antoni, gdyż wyciąganie skrzyni było mi nie na rękę. Feralną nakrętkę zakręciłem na kleju anaerobowym Technicoll do połączeń gwintowanych(nie spawałem), a dokręcałem kluczem z 50cm przedłużką do póki nie stanęła. Zobaczymy ile wytrzyma B) Aha, zauważyłem że stara podkładka zabezpieczająca która składa się z dwóch zgrzanych ze sobą części była zgrzewana w 4 miejscach a ta którą założyłem w 6, więc też powinna być mocniejsza. Dziękuję wszystkim za pomoc! :rolleyes:


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

koledzy nie spawac tylko napunktowac punktakiem i starczy przechodziłem to samo zabawa sie zaczyna wtedy gdy z skrzyny wyciagacz dwa bolce i wiesz skad one sa ;d od ramion podnosnika gdzie zmaiast nich ktos wkrecił sruby , mina niezapomniana


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj