Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Przemek2203    11

<p>Znaczy że jak jedziesz 5 polową/pełzającą to wydaje ci się jakbyś jechał 2 szosową czy jak jedziesz 5 polową/pełzającą to wydaje ci się jakbyś jechał 2 polową/pełzającą bo zamieszałeś z tymi szosowymi i polowymi</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Rzeczywiście kurde teraz czytam jeszcze raz ten jego post i zbił mnie z tropu , jedzie 5 polową ale wolną tak jak 2 , jeśli ma na myśli 2 szosową to jest okej , ale jak mówi tylko o polowych to znaczy że coś nie tak


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

jak mam olej  po kreskę minimalną to ile litrów muszę dolać żeby było po górną kreskę.?

A jakieś niecałe 2 lata temu miałem full oleju i przejechałem chyba 200-280mtg.

Mam mokrą półośkę, głownie sączy się z pedału blokady kół.

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam czy jak wyskakuje 4 bieg w c 330 to koniecznie rozdzielenie skrzyni biegów czy przez dekiel coś można zdziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nawet jak zdemontujesz skrzynię to i tak robisz to przez dekiel, więc zbędny trud. Będzie pewnie sprężynka zatrzasku na wałku widełek do wymiany, więc to czego Ci najwięcej będzie potrzeba, to cierpliwości.

 

Pozycja nr 47

post-57932-0-69817600-1453641264_thumb.png
 

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam mechanik mówi że najprawdopodobniej do wymiany koła zębate  nie mam doświadczenia z c 330 więc pytam a czy przez dekiel można to zdiagnozować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zjechane koła zębate to prędzej problem z wrzuceniem biegu. Jak zatrzask, tj. kulka ze sprężynką trzymają, to nic nie ma prawa się przesuwać samo z siebie. Można to zdiagnozować teoretycznie nawet bez demontowania czegokolwiek. Na zgaszonym silniku wrzuć i wyrzuć bieg (4) tak żeby zębatki się "zeszły" i nie stawiały oporu, później próbuj znów wrzucać i wyrzucać delikatnie, tak żebyś mógł wyczuć, czy przy wyrzucaniu pojawia się lekki opór, jeśli będzie wychodzić luźno, znaczy że sprężynka pękła i kulka nie wchodzi w wycięcie na wałku żeby utrzymać wałek w pozycji. Ewentualnie możesz zrzucić dekiel i sprawdzić czy palcami wyciągniesz wałek widełek z pozycji 4ki, jeśli tak, to usterka jw. Żeby zdiagnozować wizualnie na 100% musiałbyś zdejmować dekiel i cofać wałek widełek, czyli praktycznie zrobiłbyś połowę roboty jaka jest potrzebna do wymiany.

Sprawdź to dobrze i nie daj się naciągnąć mechanikowi na nietani remont, który bez wymianu tej jednej małej sprężynki i tak nic nie da

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Ok dziękuje za podpowiedz jutro biorę się za robotę mam ogrzewany garaż to będzie łatwiej śrubki odkręcać jak nie dam rady to mechanik zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1490    6

Witam wygląda to tak że sprężynka nie pęknięta ale wymieniłem na nową i nowa kulka kolega co miał c 330 wcześniej doradził żeby pod sprężynke podłożyć mniejszą kulke i  dość teraz trzeba energicznie włożyć bieg zobacze jutro pod ociążeniem czy wyskakiwać będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oniak    404

cześć. Panowie mam takie pytanie w obudowie skrzyni biegów (patrząc od spodu) jest taki kwadratowy otwór, może mi wyjaśnić ktoś co to i do czego to służy ? czy to tylko techniczna pozostałość po odlewie? bo mam wrażenie że tam mam wyciek oleju... pacjent to c330M 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Witam panowie, w c-330 (stary typ) podczas remontu skrzyni pojawił się następujący problem, koło zębate które rozłącza pompę nie schodzi całkowicie z koła pośredniego pompy. Kulka i sprężynka działa Ok.
https://zapodaj.net/7483b5082a0d4.png.html
Czyli ten długi wałek który przechodzi przez wałek pośredni (dolne tryby) i z przodu przekładni jest zakręcany nakrętką na klucz 36mm i kontrowany blaszką siedzi za głęboko przekładni. Wszystkie segery i łożyska na swoim miejscu, nadmienię, że dół był rozbierany. dla prawidłowej pracy brakuje ok 4mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam255    26

witam musze wymienić tryb 4 biegu i teco na siebie nachodzą w skrzyni biegów w c330 i tu pytanie musze ją rozpoławiać na 3 części czy wystarczy odjechać silnikiem wraz ze skrzynią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Wylewa się olej z prawej połosi jak jest przechylony w prawo

 

masakra!!! jak tak można dopóścić do stanu ciagnik.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek8405    0

Witam  Panowie mam problem mianowicie podczas jazdy na 5 biegu z góry cos strasznie zgrzyta tak jak by w skrzyni, po równym i pod górę jest cisza i na innych biegach tez cisza co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stiven1983    0
Napisano (edytowany)

Jakiś czas temu rozkręciła mi się skrzynia w trzydziestce i przy okazji zostało zrobione ślizgające się sprzęgło i elektryka.

 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania...

 

 

 

 

Edytowano przez Stiven1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3870

Ja w swojej M-ce robiłem skrzynią raz na dwa lata. Z zamkniętymi oczami bym to zrobił ☺Na szczęście pozbyłem się dziadostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stiven1983    0

Ja zaspawałem i będzie święty spokój poza tym ja lubię trzydziechy mimo ich małych wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

Ja w swojej 30 od 1971 roku nie ruszyłem skrzyni poza zmianą sprzęgła w 80 którymś roku. I teraz muszę już tarczę wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj