Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Baartus    0

witam panowie dzis wjeżdżając na pole z opryskiwaczem użyłem hamulca bo było pod górkę i ślisko nie chciał wskoczyć przód mieszał dość mocno ale sie w końcu udało prace sie wykonało a w drodze powrotnej usłyszałem niepokojący hałas ze skrzyni biegów coś dziwnie chargoli pod obciążeniem bardziej i na każdym biegu jadąc wolno słychać najlepiej teraz pytanie co sie zd*pczyło

 

hałas jest niby ze skrzyni biegów ale z doświadczenia wiem ze to mylna rzecz hałas się dziwnie rozchodzi kiedyś poszedł atak a wyła skrzynia a w zasadzie nie poszedł tylko zębatka straciła gładź ale ten hałas teraz to nie wycie tylko wyraźnie coś tam chrobocze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Podejrzewam że uszkodził się tryb pośredni albo rozkręciła się skrzynia. Zdejmnij pokrywę i zobaczysz co jest nie tak

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja kiedyś siałem nawozy na 5 biegu i przy przejeździe przez bruzdę mi go ścieło. A 6 bieg działa normalnie?

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zdejmuj plecak i sprawdź czy atak się nie poluźnił albo mechanizm różnicowy się nie rozkręca albo poluzowały się nakrętki boczne mechanizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

wszystkie biegi działają normalnie lekko wchodzą i wszystko gra tylko jak puszczam sprzęgło jak rusza to sie zaczyna charmonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartus    0

i wszystko jasne odkręciła się nakrętka na wałku pośrednim gwint cały zniszczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Panowie czy da się jakoś obniżyć prędkość w c-330m głównie na 1-wszym biegu bo troszkę za szybka jest np. w sadzarce do warzyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idzkos    14

Sory ze odświeżam ;) czy zeby wymienic tryb 5 biegu trzeba odłączać całą skrzynie ? czy tylko odjechać przodem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

W C330M rozkręciła się prawdopodobnie nakrętka na dolnym wałku, jak spuściłem olej ze skrzyni to znalazłem w oleju jeszcze trzy małe metalowe kuleczki, ale takie może z 2,5 mm średnicy czyli na pewno nie od wodzików, czy wie ktoś z czego te kuleczki mogą być ? Czy w moście albo skrzyni idą gdzieś takie kuleczki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denis667    0

Łożysko jakieś się mogło rozlecieć najlepiej rozbierz i sprawdź czy coś nie rozleciało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1

A ja mam pytanie C 330M- po założeniu nowego dolnego wałka i tej cholernej nakrętki, nie można wsunąć koła zębatego wałka WOM, po prostu jest ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Panowie pytanko za 200punktów.

Gdzie znajde wymiary tej tuleji odległosciowej?

Przeszukałem cały internet i nie mogę wyszukać  wymiarów tej tuleji.

http://www.farmexpert.pl/tuleja_dystansowa_lozyska_do__produkt2294.aspx

 

Caros2

bo takie wałki teraz robią, nic nie może się zegrać , ja jak wymieniałem 2 koła zębate to musiałem wodziki podginać by nie zgrzytały koła.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil22798    0

Witam co moze byc przyczyna gdy wlaczam na biegi szosowe i wlaczam 4 i jedzie jak by byla 2 ??? jezdzi bardzo wolno ?? POmocy nie moge znalesc takiego tematu gdzie indziej . Nie mial nikt takiego przypadku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

może problem jest w "gazie" jakie obroty osiaga silnik a może sprzegło sie ślizga 

Edytowano przez wojtal24

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

chyba że zakleszczyłeś 5 i 4 wajcha do końca Ci nie idzie i wbijasz 2 , na polowych jest tak samo ?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez luki1987
      Witam. Jak wygląda w case 4230 remont silnika? Ktoś mi powiedział że można samemu przełożyć tuleje tak jak przy c-360, czy to prawda? 
    • Przez KonradBugaj
      Witam serdecznie. Prosił bym, jeśli ktoś takową wiedzę posiada, i chciał by się podzielić, o sposób jeśli takowy istnieje uszczelnienia (naprawy) połączenia rozpylacza (czoła) z korpusem wtryskiwacza. Próbuję naprawić wtryskiwacz otworowy z ryską. Wymieniłem 3 rozpylacze Gwint kręcę na 80 Nm. Zawór w rozpylaczu trzyma, na otworkach nie cieknie, chrypi przy swoim ciśnieniu bardzo wyraźnie. Lecz ciśnienie Bardzo szybko spada od 150 do 50 bar i niżej. Jestem przekonany iż jest to spowodowane tym połączeniem. Dziękuję za wszelką pomoc. Zapomniałem dodać iż tester na szczelność, po nabiciu ciśnienia 180 bar po 30 minutach trzymał 150bar.
    • Przez marcinl43
      witam mam problem, na rozgrzanym silniku leci mi olej pomiędzy silnikiem a skrzynia . Czeka mnie zapewne rozpolowienie silnika do wymiany uszczelniacza. rozpolawialem już c360 c330 , czy poradzę sobie z rozpolowienie case? na co uważać? znajomy mówił że można uszkodzić walek od revers jak się za szybko to rozciagnie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj