Zaloguj się, aby obserwować  
mareknh

Problem z prosiętami- przepuklina

Polecane posty

mareknh    40

Ostatnio oprosiło mi się 5 macior i u każdej wśród prosiąt znalazł się problem przepukliny. Wszystkie były kryte tym samym knurem. Niektórym świnkom wyszły jelita w okolicy pępka, niektórym zrobił się mały guzek pod pochwą, a wieprzkom wyszło w jądra. Czym mogą być spowodowane te przepukliny??? To częsty problem, nie wiem czy to operować czy nie. Na skupie odtrącają 20 zł na sztuce jeśli ma przepuklinę, poradźcie. ;)

 

 

 

Do moderatora : Prosiłbym o dopisanie litery 'k' w wyrazie przepuklina, bo niechcący zgubiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal19    0

Niedoskonałość w budowie poprostu, jeśli sam nie zoperujesz przepukliny to spytaj lekarza jaki będzie koszt tego zabiegu no i będziesz wiedział czy warto się tego podejmować skoro na skupie odrzucają te 20zł na sztuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Jednego wieprzaka zawieźliśmy do weterynarza, ponieważ nie mogliśmy wykastrować, bo miał przepuklinę, to wziął 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

To jest wada genetyczna która i radze ci już tym nasieniem nie kryć to unikniesz problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Jak ma na brzuchu to nic z tym nie można zrobić a jak z tyłu to lepiej dać zoperować to kosztuje grosze a jak nie zoperujesz to będzie mu to przeszkadzało w rośnięciu i może nawet zdechnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

Pierwszy raz mam taka sztukę z przepuklina pępkową, ile ona może pożyć bo ma dopiero 2 miesiące i szkoda zabić bo małe drogie-je i rośnie normalnie


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piesyn    0

Zmienić knura. Świnek z reguły lekarz nie operuje. Knurki w czasie kastracji lekarz zoperuje po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Umiesz czytać ze zrozumieniem?? PĘPKOWĄ a nie PACHWINOWĄ.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@jucus, nie martw się przeżyje, tylko myślę, że to jej trochę przeszkadza, u nas już z 15 takich przypadków było i wszystkie przeżyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Są dwa wyjścia co do przepukliny:

-źle wykonany zabieg kastracji

-wada genetyczna

Sam sobie odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj