bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

locke    293

Popraw bo nie działa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekcool    0

mam dojscie do kluczy HONITON i JOBI EXTRA

posiadam sam pare zestawow ktore daja rade jak w takiej cenie:P

mozna sobie zakupic proxxon-a albo inne ustrojstwo ale cena powala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od 16 lat używam klucze BETA i USAG, kupiłem je we włoszech (kosztowały dużo), nasadowe, płasko oczkowe i dwa razy gięte(kopytkowe jak niektórzy nazywają) grzechotki co prawda jednokierunkowe, ale rura 1,5m im nie straszna więc polecam

 

Zgadza sie tez mam taki zestaw grzechotkowy Beta chyba tata dał koło 300 zł i są bardzo dobre grzechtoka jest inna niz te wszystkie covale stanley i inne bardzo pdobne ;p śmiało moge polecić te klucze tak samo NEO a zwykłych kluczy któych uzywam to Dedra, coval, kuznia, corona, Geko. klucze dedra są tanie a świetne bardzo trwałe tańsze jak coval ale wg mnie lepsze, geko i corona nieco niższa półka ale zaden sie nie połamał ani nie porozginał, są w miare :) Aha a co do kuzni to mam tez duzo starszych kluczy tej firmy i sa tak samo bardzo twarde i dobre klucze godne polecenia :)

Posiadam jeszcze wiele innych kluczy np chrome vanadium i potrafiły sie połamać

Edytowano przez Marcin91
literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgadza sie tez mam taki zestaw grzechotkowy Beta chyba tata dał koło 300 zł i są bardzo dobre grzechtoka jest inna niz te wszystkie covale stanley i inne bardzo pdobne ;p śmiało moge polecić te klucze tak samo NEO a zwykłych kluczy któych uzywam to Dedra, coval, kuznia, corona, Geko. klucze dedra są tanie a świetne bardzo trwałe tańsze jak coval ale wg mnie lepsze, geko i corona nieco niższa półka ale zaden sie nie połamał ani nie porozginał, są w miare :) Aha a co do kuzni to mam tez duzo starszych kluczy tej firmy i sa tak samo bardzo twarde i dobre klucze godne polecenia :)

Posiadam jeszcze wiele innych kluczy np chrome vanadium i potrafiły sie połamać

Jak ktoś myśli, że chrome vanadium to marka kluczy, to znaczy, że nie ma zbytniego doświadczenia w użytkowaniu narzędzi. Neo to są jednorazówki, dedra i geko do okazyjnych prac wystarczą, kuźnia i coval są dobrej jakości. Z tych wszystkich wymienionych kuźnia jest najlepsza, ale też najdroższa. A beta ostatnio mocno zeszła z jakością w dół, a cena pozostała, więc nie warto brać tych narzędzi pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak z tatą kupywałem klucze to w kilku sklepach usłyzałem takie słowa *Covala niesprowadzamy bo to lipa z chin* no i polecali beta,neo,dedra kuznia i co do dedry to wydają mi sie lepsze od covala a sam sie przekonałem jak niemogłem sruby odkręcić i załozyłem kawałek ruraki i sie 17 z covala złamała potem udało mi sie odkręcic 17 z dedry a było to cos zkorodowane od zawieszenia w samochodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Tak czytam i się zastanawiam jak wy pracujecie tymi kluczami Yato czy Toja. Jak chciałem nimi odkręcić coś przy samochodzie czy jakiejś maszynie to zginały się odkręcając ręką. Co innego Stanley, Kuźnia, Coval czy Chrom vanadium te wytrzymują prawie wszystko i z nich uważam, że najlepszy jest Stanley - z nim nawet jednego problemu nie było a trochę się u nas używa kluczy. Co do pozostałych marek się nie wypowiem, bo nie miałem styczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Chrome vanadium to naprawdę mocne klucze kolego :P Stanley to jeszcze istnieje czy ktoś kupił markę i robi badziew bo cenowo widziałem że porównywalne z yato czy covalem. Po mojemu bardzo dobre klucze w miarę przystępnej cenie to jonnesway - wytrzymałe, duży wybór i nie korodują jak zostawi się gdzieś pod chmurką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam wkrętaki Stanley-a i uważam że cena proporcjonalna do jakości (cena nie była duża więc jakość też średnia) to już dużo lepiej wypadł wkrętak Topex-u.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co innego Stanley, Kuźnia, Coval czy Chrom vanadium

Następny, który myśli, że to marka kluczy... :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

A kto tu chłopie pisał, że to marka? Widzisz słowo marka przy wymienianych przeze mnie? Jak tak, to koniecznie musisz iść do okulisty. I co wnosi nowego twój post do tematu? Nabicie ilości postów? Na temat marki też musisz się doszkolić, bo widzę że zajęć z marketingu to się nie miało albo się z nich uciekało :D Chrom vanadium to stop i wykonanymi z niego kluczami można popracować a nie takimi, które ręką wyginam.

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

ja mam komplet kluczy nasadowych i grzechotek YATO 108elementów http://allegro.pl/zestaw-kluczy-klucze-nasadowe-108el-yato-yt-3879-i3400580639.html'>http://allegro.pl/zestaw-kluczy-klucze-nasadowe-108el-yato-yt-3879-i3400580639.html i jestem bardzo zadowolony nic nie nie dzieje z grzechotkami ani nasadkami, wiem co mówie bo umnie co dziennie jest coś do naprawy więc ich co dziennie używam,

Klucze płasko oczkowe mam firmy Hoiton http://allegro.pl/honiton-26-zestaw-klucze-plasko-oczkowe-h0126-i3406218513.html'>http://allegro.pl/honiton-26-zestaw-klucze-plasko-oczkowe-h0126-i3406218513.html i terz jestem zadowolony

posiadam też zestaw grzehotki 3/4 jonnesway http://allegro.pl/jonnesway-kpl-kluczy-nasadowych-3-4-21-szt-6kt-i3388163569.html'>http://allegro.pl/jonnesway-kpl-kluczy-nasadowych-3-4-21-szt-6kt-i3388163569.html

mam też jeszcze klucze COVALA, STANLEYA,KING TONY, iwiele inndych firm ponieważ klucze też kupuje na stuki

 

ja mam komplet kluczy nasadowych i grzechotek YATO 108elementów http://allegro.pl/zestaw-kluczy-klucze-nasadowe-108el-yato-yt-3879-i3400580639.html i jestem bardzo zadowolony nic nie nie dzieje z grzechotkami ani nasadkami, wiem co mówie bo umnie co dziennie jest coś do naprawy więc ich co dziennie używam, :)

Klucze płasko oczkowe mam firmy Hoiton http://allegro.pl/honiton-26-zestaw-klucze-plasko-oczkowe-h0126-i3406218513.html i terz jestem zadowolony

posiadam też zestaw grzehotki 3/4 jonnesway http://allegro.pl/jonnesway-kpl-kluczy-nasadowych-3-4-21-szt-6kt-i3388163569.html ^^

mam też jeszcze klucze COVALA, STANLEYA,KING TONY, iwiele inndych firm ponieważ klucze też kupuje na stuki


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28753

a ja właśnie na YATO się przejechałem, pan w sklepie zachwalał, a akurat nie było Covala z serii Profesional, więc wziąłem tą YATO-nie wytrzymała nawet pół tego co wcześniejszy Coval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

Panowie czytam te posty i się zastanawiam co tu kolega odkręcał ze klucz się w rekach wyginał ? :blink: posiadasz ponadprzeciętne moce? jakość klucza ma znaczenie pracując przy śrubach klasy co najmniej 8.8-12.9 z drobnym gwintem i naprawdę nie ruszanych od kilku lat mam yato ale zęby się wyginały w rekach to niespotykane może jakaś podróba to była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja odkręcając sworzeń wahacza urwałem pokrętło 1/2 460mm z yato jedną ręką a drugą trzymałem się drugiego wahacza. Bez żadnej rury. Także szanująca się firma nie powinna takiego bubla robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Może się nie znam ale klucze z napisem Chrom vanadium można kupić w biedronce albo na alle... w bardzo niskiej cenie i takiej samej jakości. Co innego markowe klucze wykonanych ze stali Chrom vanadium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

pokrętło typu T ma dziurę w środku trzpienia na sprężynkę i kulkę co znacznie osłabia jego konstrukcje do takich rzeczy radze użyć pokrętła przegubowego którego kwadrat jest pełny tego nie urwiesz, tez takie urwałem tylko przy odkręcaniu kola od przyczepy no słabo to jak porwać się z motyką na słonce , w sklepie na ta okazje kupiłem covala pokrętło typu L 1/2 czarne tez się kwadrat ukręcił ale wymienili wiec ok, no cóż nie ma reguły pokrętła 1/2 do śrub o łbie powyżej 24 mm nie nadają się za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja urwałem właśnie "L" 460mm, nie ukręcił się kwadrat tylko pękło te ucho co go trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

no tak jak mówię nie ma reguły na to swoja droga takie coś powinni wymienić, i trzeba sobie powiedzieć ze rozmiar 1/2 nie powala na kolana niby w zestawach rozmiary są do 32 mm a czasem do 34 ale to nie wiem co można tym odkręcić jakieś zaślepki od zaworów powietrznych czy coś takiego bo przy pługu śruby się tym nie odkręci ani kola przy jakiejś maszynie, no robią klucze pod jakieś normy sprawdzają ich wytrzymałość przykładowo do 300Nm jak wytrzyma to dostaje certyfikat i idzie na rynek a nie przewidują tego ze ktoś będzie używał tych pokręteł do z większymi siłami. kiedyś w Polskich normach była norma odnośnie siły dokręcania śrub ale teraz ja znieśli pewnie z powodu rozbieżności montażu rożnego typu elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam ja osobiście mam zestaw grzechotek firmy topex zestaw 72 częściowy i duże grzechotki 20 częściowy zestaw, klucze posiadam od ponad 5 lat i jeszcze nic z nimi się nie stało a też ich nie oszczędzam na gospodarstwie używam przedłużki 460mm do popuszczania czy do dokręcania i nasadki całe, grzechotki same w sobie też nie da się zajechać no chyba że ktoś zakłada rury na nie to i beta czy proxxson nie wytrzyma, bity w zestawie tym 72 częściowym są za twarde i szybko pękają, zwykłe klucze płasko oczkowe topexsa nie polecam są za delikatne 13 i 14 przy regulacji zaworów nie wytrzymały przy poduszczaniu lepiej kupić pojedyncze klucze firmy mjw czy nasadki też bardzo mocne i nie do zajechania mam ich też cały zestaw kupiony pojedynczo co agroma to klucz pojedynczy :) Kuźnia jak dla mnie z kolei ma za grube łby i nie wszędzie w ciasne miejsca nie pasują, Coval płasko oczkowe też dobry zestaw ale za dużo też o nich nie powiem klucze tylko w ciągniku leża i mało kiedy się używa w polu , też mam klucze jobi płasko oczkowe duży zestaw ale tych nie używam wcale leżą tylko na strychu i nie wiem co są warte nie no w sumie wiem coś około 170zł :) a na inne firmy się nie wypowiem bo nie miałem w rękach. A odnośnie Stanleya to wysoka cena a jakość to taka sobie jak dla mnie kumpel ma i jakoś mnie nie urzekły te klucze lepiej kupić Covala albo dołożyć i wziąć Bete ale to moje zdanie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827
Napisano (edytowany)

Koledzy muszę sobie kupić pokrętło uchylne (łamane) do nasadek 1/2'' tak z 450 mm lub dłuższe tylko jakiego producenta wybrać Yato, Neo czy jakiś inny producent. Jak z wytrzymałością.

http://allegro.pl/pokretlo-uchylne-do-nasadek-1-2-450-mm-neo-08-560-i3895917048.html

http://allegro.pl/pokretlo-uchylne-1-2-457mm-yt-1242-yato-i3932581685.html

Stosowane ma być do szpilek kół czy dokręcania głowicy

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lepsze będą te 6 kątowe nasadki, mniejsze ryzyko obrócenia się w nich starych uszkodzonych nakrętek.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj