bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

pawel885    2279

Być może taka jest polityka eksportowa konkretnych firm na topowe modele ale wiem doskonale że prywatni importerzy mają wybór i duże upusty na towary gorszej klasy a sprzedają po cenach porównywalnych z pełnowartościowym towarem i interes się kręci... To że im biedniejsze państwo tym drożej to też wina producenta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Masz rację importerzy też mają swoje za uszami. Tyle że my rozmawiamy o topowych producentach i wysokich modelach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Obecnie kupiłem w nieczech klucze snap on u nas nie można   ich kupić  koszt    7 kluczy 200 eur      Pierwsza robota  nimi  z dokładką 2 metrowej rury  i klucz płasko oczkowy  daje rade a  mając klucz bahco od kolegi niby to to samo  połamałem w drobny mak    czyli jest różnica w tym co produkują   na zachodzie a co idzie do nas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Planuje w najbliższym czasie odświerzyć/doposażyć warsztat. Myśle o takich firmach:

- klucze nasadowe / oczkowe: Gedore, Facom, Honiton, Proxxon, Bahco, Beta, King Tony.

- szczypce wszelakie: Bahco, Wiha, Wera, Knipex.

- Bity, hexy, torxy, : Wiha, Wera.

- wkrętaki: Wera, Facom, Beta.

Chętnie usłyszę opini użytkowników i propozycje zarówno droższe jak i budżetowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1A. Jeżeli masz już jakieś marketowe klucze nasadowe to Gedore jest chyba najlepszym wyborem, dobra jakość w stosunku do ceny, a klucze produkowane są w europie (Germany) ewentualnie rozważyłbym zakup Ko-Kena (Japan) - wytrzymałe grzechotki, [poluje na okazje cenowe]

Mój idealny uniwersalny i najlepiej skompletowany zestaw do DOMOWYCH (nie garażowych bo za mały) zastosowań to: Wera 8100 SB 2 Zyklop 3/8" Metric Ratchet Set, 43-Pieces (profesjonalny, made ich Czech Republic, ma 3 malutkie wady: Wysoka cena, Laserowe oznaczenia, Walizka) [poluje na okazje cenową]
Natomiast stahlwille, Snap-On jak dla mnie są zdecydowanie za drogie i nie wykorzystałbym nigdy ich potencjału w domowych warunkach, hazet również, a część zestawów made in tajwan, wolałbym już Facoma - przyzwoita cena, dobra jakość,

Jeżeli chodzi o firmy typu: Honiton, proxxon, beta, bahco, sata, tony king to powiedziałbym że jakość ta sama - byłem, widziałem, macałem! [ostatecznie wybrałem Neo Toolsa, bo nie miałem żadnych kluczy nasadowych a od czegoś trzeba zacząć, niska cena - dużo różnorodnych elementów, na start wystarczy, potem dokupię profesjonalne nasadki jak się nadarzy okazja, grunt to pierwsze kupić profesjonalne grzechotki: 1 komplet z drobnym uzębieniem np. Gedore (priorytetowo), i 1 komplet z grubym uzębieniem np. Ko-Ken (dodatkowo) ewentualnie potem według potrzeb jakieś obrotowe, teleskopowe, przegubowe, ale to raczej dla mechaników]

 

1B. Klucze płasko oczkowe to polecam Gedore 1B, bo na takie się ostatecznie zdecydowałem, trochę ciężkie, ale kawał klucza ;) 

Do dobrych kluczy płasko oczkowych można zaliczyć: Stahwille, Heyco, Facom seria 440 i Hazet 600N /reszty nie znam lub nie słyszałem, osobiście nie posiadam/

 

2. Szczypce numer 1 to ponoć Knipex. Sam mam z Knipexa: Cobolt, Cobra, ucinaczki boczne, kombinerki, szczypce czołowe do gwoździ /zbrojarskie/ oraz takiego kombajna KNIPEX 13 96 200 (jakby przyszło mi ściągać izolację z kabli 1,5 i 2,5 przez cały dzień to by mi ręka uschła, troszeczkę bajer i z pewnością oszczędność pieniędzy np. w przypadku zakupu z osobna  kilku szczypiec)

Dobre Szczypce robi również Wiha (Germany), Gedore (Austria), Stahwille (Germany) Hazet, /reszty nie znam lub nie słyszałem, osobiście nie posiadam/

 

3. Bity to chyba wsio ryba, jeżeli chcesz zakupić goły zestaw bitów to wera, wiha (Bity skrętne ZOT), natomiast w zestawach to standardowe godne uwagi są Wera Tool Check Plus, oraz WIHA 34686, fajny ma również wkrętak z bitami Wiha Stubby 33740 [osobiście poluje na okazje]

 

4. Imbusy/torxy bez wątpienia PB Swiss Tools. Za ludzkie pieniądze Wera albo Wiha. [osobiście poluje na PB Swiss]

 

5. Co do wkrętaków najlepsze są ponoć PB Swiss Tools. Swój wybór wkrętaków wyraziłem kilka postów wyżej. 

 

6. Co do pilników to się nie znam, do pilarek numerem 1 jest Stihl (sam takie posiadam), dobre robi również Bahco  /reszty nie znam lub nie słyszałem/

 

7. Co do młotków też się nie za bardzo znam, jedno jest pewne nigdy już nie spojrzę i nie kupię młotka z drewnianym trzonkiem, osobiście mam Neo Toolsa kilka, lat, wiele przeszły i jak na chińszczyznę to sprawują się bardzo dobrze (nie wiem jak obecne produkcje), dobre są również Facomy i gdybym miał teraz kupować to na niego bym się zdecydował.  /reszty nie znam lub nie słyszałem/

 

8. Siekiery. Jak dla mnie numerem 1 jest Fiskars X27 do duży klocurów, potrafi za 3 uderzeniami rozłupać klocura olszyny o średnicy 90cm i ani nie piernie, nie wspominając o 40mp dębiny rocznie, dodatkowo do gałęzi i patyków Fiskars x10. Praca tymi narzędziami to sama przyjemność ;)  /reszty nie znam lub nie słyszałem/

 

9. Sekatory. Numerem jeden jest Felco (szwajcaria). Na szczególną uwagę zasługuje numer 2 (taki mam więc polecam, każdą część można dokupić np. ostrze, sprężynkę itp) oraz 8. Dobre robi również Fiskars i Gardena  /reszty nie znam lub nie słyszałem/

 

10. Poziomice. Dobre poziomice robi firma Stabila (Germany) i to by było na tyle ode mnie 

 

Nie jestem sprzedawcą, nikogo nie namawiam, wyrażam tylko swoją opinię! Może komuś ona pomoże, bo sam kompletuje podstawowe narzędzia do domu na długie lata (mam taką nadzieję). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo321    3

pracował  ktoś  na  podobnym  sprzęcie???https://www.olx.pl/oferta/prasa-hydrauliczna-350-t-45-000-netto-idealny-stan-CID619-IDhPCGt.html#ac841aaaf8  bo  mszę  kupić   mocną  prasę  radzecka 60  ton  ne  daje  rady::((


Albo  taką ??https://www.olx.pl/oferta/prasa-hydrauliczna-p-6330-nie-pye-100-ton-CID619-IDkGPZc.html#87c9e8d09a    choć  40  ton  nacisku  więcej   powinno wystarczyć....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo321    3

obsługujemy   bardzo  dużo sprzętu  ciężkiego ..co  wiąże  się  z średnicami  przerażającym  przeciętnych   użytkowników a  co  za  tym  idzie zapotrzebowanie energetyczne  przeraża swoją  wielkością....  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol43344    0

Witam. Ja mogę śmiało polecić klucze od firmy Unior, bo posiadam je od dłuższego czasu i bardzo dobrze się sprawdzają w praktyce. są wytrzymałe, dobrze wyprofilowane i nie ma lęku, że przy odkręcaniu nagle pękną. z tego co widziałem w Castoramie ceny są porównywalne, ale Unior ma faktycznie jakość. pozdrawiam i polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol43344    0

Jaką polecicie firmę co robią klucze i grzechotki żeby byłe wytrzymałe( u mnie w domu nie ma klucza 10 bo wszystkie złamanie, a grzechotka nie działa zepsuła się nie złamała ale da się tylko odkręcać śruby ale pełnymi obrotami ).

Co sadzicie o firmie Stanley??

 

Stanley to bardzo przyzwoita firma i można spokojnie kupować ich narzędzia, chociaż mają jedną malutką wadę. są dosyć drogie, bo za jakość wiadomo - płaci się. ja używam Uniora, który jest nieco tańszy i jakościowo są identyczne. trzeba dodać, że są super mocne. polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Przymierzam się za zakupu kilku rzeczy na 3/4" :
- pokrętło przesuwne 450-500mm
- przedłużka 200mm
- kilka nasadek tj 27, 32, 36

Mają głownie służyć do odkręcania kół i innego okazjonalnego użytku. Jakiej firmy polecacie? Przymierzam się do Grene - pokrętło i przedłużka a nasadki Honiton. Co myślicie o tym połączeniu?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1933

z pokrętłem sobie daruj. Na 3/4 potrzebujesz ok 1 - 1,2 m Pokrętło weź typowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Typowe czyli te fajkowe L ?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co sądzicie o wkrętakach firmy '' Yato''? są coś warte kupna te zestawy? nie zjadą się i nie zeszczerbią prędko? Albo jakiejś innej firmy jakiś zestaaw tak do 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi_to    0

NIe znam, ale podobno Stanley są dobre. Ale to wiem tylko z opowiadań znajomych. Sam ich nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dziś braciak przywiózł mi komplet kluczy płasko-oczkowych z tryczkami - ciekawy patent 😊 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, pawel885 napisał:

płasko-oczkowych z tryczkami

z czym ?? co to tryczki ??

 

odnośnie starego posta o YATO to spoko klamoty robią, godne polecenia .. STANLEY też ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ok .. chyba wiem .. mam takie kupę czasu i fajna sprawa ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to są te wasze tryczki ??

 

 

IMG_20190315_190109.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj