bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

krychu    153

Zamówiłem tego covala co wymieniłeś. Jak przyjdzie przetestuję dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28752

ja tego Covala testuję już z 6-7 lat, metrową rurą testuję i daje radę

@michał1993 akurat wczoraj ze szwagrem byłem w Grene i oglądaliśmy to, dożywotnia gwarancja dotyczy obudowy, nie dotyczy mechanizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Nie wnikałem, ale już dwa razy wymieniałem grzechotkę 1/4" właśnie na zerwany mechanizm


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jakiej firmy kupić grzechotkę która ma mały przeskok oraz nie przerwie jej rura? Szukam samej grzechotki. Miałem taką dobrą którą przypadkiem znalazłem na ulicy, niestety napis firmy był niewidoczny. Podczas tegorocznych orek przyorałem ją. Robiłem przy pługu i z pośpiechu zostawiłem. Miała ona zielono czarną gumę.

 

Być może był to Jonnesway 72zęby: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=qd&string=72+Z%C4%98BY+JONNESWAY&sourceid=Mozilla-search&bmatch=s0-uni-1-4-1202

Jak chcesz zakładać rurę na grzechotkę to musisz mieć 1"


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ja tez polecam Jonesway'a. Mam go kilka lat i nic mu się nie dzieje. Tylko ja do tego klucza nie używam "rury" - do rur są inne narzędzia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Jonesway'a, Coval, ProLine itd. to nie ma większego znaczenia, ba może nawet z tej samej fabryki. Gwarancje dożywotnie itd można sobie darować.

Dobre klucze to Beta, Facom, Wurth(Zebra) czy Hazet lub jeszcze kilka.

Co do tych pierwszych to zależy co się trafi.

Tak dla przykładu: znajomy w sklepie sprowadził klucze nasadowe ProLine, kumpel z serwisu tirów mówi żebym sobie kupił grzechotkę 1/2 bo jest naprawdę niezła ( sami dostali an testy zestaw), kupiłem i muszę przyznać że to jedna z najlepszych jakie miałem, jest smukła ( okrągła z pokrętłem w środku ) i nawet rury się nie boi. Idąc tym tropem kupiłem zestaw w walizce nasadek ale już z inną grzechotką ( taka przełączana dźwigienką - popularne rozwiązanie) no i szału nie ma, również klucze na sztuki były lepsze niż z zestawu. 

Odnośnie Jonesway'a - szału nie ma, jakość porównywalna do tych z początku mojego postu. Te ca mam na sztuki z ProLine są dużo bardziej podatne na obciążenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za obdarzenie zaufaniem narzędzi marki NEO. Z racji podwyższonej wytrzymałości i 25-letniej gwarancji, znajdują się one wśród narzędzi najczęściej wybieranych przez właścicieli warsztatów i mechaników. Tym niemniej cały czas pracujemy nad ich udoskonaleniem i tu raz jeszcze dziękuję za wszystkie uwagi. W razie potrzeby, służę pomocą i radą.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mechanicy je kupują bo są tanie i tyle. Jak się złamie to nikt nad nimi nie płacze, tylko idzie po nowy. A z jakością to one niewiele mają wspólnego. Dobre klucze to Proxxon, Wurth, Facom, Jonesway, Coval, ProLine, w takiej kolejności jak zostały wymienione. A wszystko co ma cokolwiek wspólnego z Topexem to tylko zabawki dla domorosłych majsterkowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

Dodałbym jeszcze Polską Kuźnię i Gedore. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonl    7

W sumie to tylko klucze mam u siebie. Dzięki, śrubokręty sobie odpuszczę w takim razie. 


Naprawa ciągników, maszyn rolniczych i maszyn budowlanych. 
Śląsk, 510 388 391, Warsztat Lazar na fb --> https://www.facebook.com/warsztatlazar

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

"Polską Kuźnię" - o tej Polskiej to zapomnij. Taka sama chińszczyzna jak Toya, Topex czy Yato czy wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Wkrętaki jakie polecam to Wiha, solidne narzędzie i można wyrwać czasem w dobrych pieniądzach, wszystkie kleszcze, kombinerki, szczypce polecam Knipex genialne, szczypce boczne i automat do ściągania izolacji są ze mną od 9 lat, od 7 zawodowo używam ich codziennie przez 8h. Co do grzechotek to ta najmniejsza musi być dobrej firmy, osobiście polecam Facom, ale w domu mam też tańsza Yato (http://allegro.pl/grzechotka-1-4-chrom-polysk-i5664212186.html) i daje radę chociaż nie pracuje tak jak drogi Facom. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t1o9m8e6k    0

Dobre klucze to Proxxon, Wurth, Facom, Jonesway, Coval, ProLine, w takiej kolejności jak zostały wymienione. A wszystko co ma cokolwiek wspólnego z Topexem to tylko zabawki dla domorosłych majsterkowiczów.

"Polską Kuźnię" - o tej Polskiej to zapomnij. Taka sama chińszczyzna jak Toya, Topex czy Yato czy wiele innych.

Nigdy nie powiedziałbym, że klucze firmy Proxxon są lepsze od narzędzi firmy Facom. Osobiście nie używam kluczy żadnego z wymienionych producentów, ale o firmie Facom przeczytałem masę pozytywnych opinii. Zresztą cena też jest bardzo wysoka. Dużo wyższa niż za Proxxona. A jak jest z jakością? Niech głos zabiorą użytkownicy :D Myślę natomiast, że warto wspomnieć o następujących markach: Hazet (niemieckie i chyba z najwyższej półki, ale cena jest wręcz odstraszająca) i Kraftwerk, który ma bogatą ofertę i bardzo różne zestawy. Przeglądałem je na niemieckim amazonie. Nawet chciałem zamówić, ale ostatecznie zdecydowałem się na klucze firmy Kamasa-tools. Zamówiłem poniższy:

https://www.kamasatools.com/pl/produkty/zestawy-kluczy-nasadowych/zestawy-dla-mechanikow/zestaw-dla-mechanika-166-szt.-mm/

Po otrzymaniu przesyłki jej zawartość tak mnie zaskoczyła, że w późniejszym czasie dokupiłem jeszcze klucze płasko-oczkowe, wkrętaki, pilniki, szczypce uniwersalne, itp. tego samego producenta. Grzechotki pracują bardzo płynnie, są mocne, trwałe, wygodnie leżą w dłoni. Skompletowanie kosztowało mnie naprawdę dużo pieniędzy, ale nie żałuję żadnej wydanej złotówki.

Zgodzę się natomiast, że Topex i jego pochodne to narzędzia wątpliwej jakości. Oczywiście nie chcę obrażać tych,którzy korzystają z kluczy tych firm. Jeśli komuś odpowiada to nie widzę przeciwwskazań. Mogę jedynie podać przykład: kupiłem kiedyś nasadowe firmy YATO. Na początku wszystko wyglądało pięknie, ale z czasem grzechotki przestały trzymać nasadki, a na samych nasadkach, końcówkach imbusowych czy torxach pojawiło się dużo rdzy. Zrezygnowałem. Z Kamasa-tools nie mam tego problemu. Dlatego polecam odłożyć troszkę więcej pieniążków i kupić coś lepszego, aby nasze dzieci i wnuki mogły korzystać z narzędzi ojca czy dziadka :P

Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkalak    0

Tak macie rację że to konkretne marki narzędzi ale cena może jednak odstraszyć co poniektórych.Ja mogę polecić narzędzia Honitona u nas w sklepie sprzedają się znakomicie i stali klienci pod koniec roku gdy już pogubią połowę zestawu przychodzą po ten sam bo innych już nie chcą a jak przyjeżdża do nas zaopatrzeniowiec z serwisu samochodowego co miesiąc do uzupełnienia szuflad z reklamówką pełną nasadek bitów  tych znanych firm to śmiech mnie bierze że 4 razy droższa BETA pęka po uderzeniu młotkiem.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jest jaks marka dobrych polskich narzedzi?? Planuje zakup jakiegos zestawu a nie bardzo w tym sie orienuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ale jakich narzędzi? Jedna marka ma ok klucze nasadowe a słabe oczkowe itd. Zresztą czy jest jeszcze jakiś polski producent co "produkuje" klucze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

A Kuźnia Sprzedaje jeszcze swoje klucze? I jak z ich jakością. Mam kilka płasko-oczkowych ale już parę lat mają to do zastosowań garażowych w gospodarstwie mogą być. Wymiary trzymają i nie zdarzyło się aby któryś się rozgiął czy pękł podczas pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wg. ich zapewnień sami robią odkuwki do swoich narzędzi. Więc może to jeszcze polskie narzędzia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Te z których posiadam to najlepsze z PRLU z logiem RWPG klucze nie do zajechania potem kuźnia, coval i te z napisem chrome vanadium tez są dobre i niedrogie. Jeszcze jakieś mamy ale to już nie pamiętam firmy.

 

Dokładnie.

ja mam komplet z YATO i chwalę sobie.

Natomiast mam tez dużo kluczy BETA i FACOM, dla mnie te firmy są solidniejsze niż RWPG , Kużnia , Coval itp

Dawny STANLEY tez był nie do zajechania :)

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alpha, marka TOPEX skierowana jest głównie do majsterkowiczów. Narzędzia takie są zupełnie wystarczające w warunkach domowych, przy prostych pracach domowych. Dla profesjonalistów zdecydowanie poleca się markę NEO. Narzędzia te są testowane pod kątem wytrzymałości, także w laboratorium i na tej podstawie udzielana jest 25 letnia gwarancja.

Pozdrawiam, Maciek, Grupa Topex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Człowieku czy do Ciebie nie dociera, że te Twoje klucze są nic nie warte? NEO rzeczywiście są wytrzymalsze i do domu się nadają, ale do warsztatu po kilku śrubach są do wyrzucenia. A ta Twoja Alpha w większości przypadków na jedną śrubę się nie nadaje. Ale tak jak napisałem wcześniej o ich popularności decyduje cena. Jak się złamie to się kupuje następny i tyle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj