bob123

Klucze i grzechotki (jaką firmę wybrać)

Polecane posty

Sadek    1116

6 kątne lepsze pod warunkiem że używamy grzechotki, bo jeżeli na sztywno "poprzeczka" to lepszym rozwiązaniem 12 bo jest większa możliwość odkręcenia w ciasnym kącie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Koledzy muszę sobie kupić pokrętło uchylne (łamane) do nasadek 1/2'' tak z 450 mm lub dłuższe tylko jakiego producenta wybrać Yato, Neo czy jakiś inny producent. Jak z wytrzymałością.

http://allegro.pl/po...3895917048.html

http://allegro.pl/po...3932581685.html

Stosowane ma być do szpilek kół czy dokręcania głowicy

http://allegro.pl/pokretlo-uchylne-1-2-630-mm-gwarancja-12-lat-i4020088504.html

 

12 lat pewności ;)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Popraw link.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co do nasadek - 12-kątne są bardziej uniwersalne - np wielu przegubów czy piast samochodowych nie odkręcisz 6-kątną,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Czemu nie odkręci 6-kątną?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Pewnie chodzi mu o to że 12-kątna ma nie całe pół milimetra luzu który się czasem przydaje a czasem potrafi obrobić kąty starej śruby.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No bo tam są nakrętki 12-kątne często, podobnie śruby kół zębatych na wałach korbowych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

OK już wiem o co chodzi.

 

Odnośnie tych nakrętek 12-kątnych kolega musi sobie odpowiedzieć sam czy ma taką potrzebę i będzie takie nakrętki odkręcał. trzeba kupić taki zestaw/klucz aby wykorzystać go optymalnie bo co z tego że będzie posiadał jak nie będzie używał.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostry773    5

w gospodarstwie w zupełności wystarcza 6-kąt, Pokrętło Rooks bardzo dobre, narzędzia Jonnesway zresztą też mam sporo kluczy tej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ja po pół roku pracy we francuskiej firmie na montażach przekonałem sie do firm takich jak Facom i Format, narzedzia nie do zdarcia, przy pracy szesc dni w tyg po 10 godz, sa mega wytrzymałe, a jesli chodzi o elektro-narzedzia to tylko hilti i dewalt, bosch to teraz chinszczyzna, juz dawno przestał robic dobre narzedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

We Francji to i Ursus wytrzymywał 10tys mth :) Akumulatory boscha chodzą 3x tyle co u nas, łańcuchy oregona ostrzysz raz dziennie a nie co dwa zbiorniki.... długo by wymieniać.... Na ich rynek czy Niemiecki to całkiem inna jakość idzie/szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Dletego ja poki mam mozliwosc zamierzam sie tutaj zaopatrzyc we wszystkie narzedzia ktore mi sa potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stop    95

Witam. Zamierzam zakupić wytrzymałą grzechotkę 1/2" w rozsądnej cenie. Tak czytam temat i ogólnie stoję za  firmą PROXXON http://allegro.pl/proxxon-grzechotka-1-2-23334-wzmocniona-44-zeby-i4828154598.html lub HONITON http://allegro.pl/grzechotka-pokretlo-honiton-1-2-bity-nasadki-fv-i4881325434.html. Honiton bardziej do mnie przemawia (mniej zębów, nie liczę na precyzję) tylko nie wiem czy sprzęga kilka zębów na raz aby nie zerwać zapadki. Która grzechotka jest wytrzymalsza?

Jeśli posiadacie grzechotkę PROXXON lub HONITON proszę o opinię. 

Edytowano przez stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Nie chcę Cię martwic, ale obie te marki są warte siebie nawzajem... Nie jest to sprzęt profesjonalny.Poszukaj przynajmniej YATO albo BETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Mam klucze nie wymienione jeszcze tutaj Szwedzkiej firmy TengTools i są super, mogę polecić.


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

moge polecic Honitona jeżeli to oryginały. kumpel i znajomy mechanik pożycza jak robi kapitałki w 30kach bo yato coval i te inne chinszczyzny nie wytrzymują pekają przynajmniej oni tak twierdzą .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Co do Covala wymienionego powyżej piszę o nim z autopsji, używam już 4rok, żyje, tylko plastikowa rączka pękła, nie piszę co kto powiedział, albo gdzieś usłyszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co to za mechanik jak po wsi lata i klucze pożycza  :) Honiton to Tajwan, porównywalna jakość ze wszystkimi w tej cenie, nasadki, klucze płasko-oczkowe dają radę, reszta np torx-y nie wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    110

Wytrzyma każda czy to yato ,honiton tylko na nasadki do 10 grzechotka 3/8  do 19 1/2 do 36 3/4 na większe 1cal jak chce się jedną wszystko to nie wytrzyma żadna ja tak robię i żadna nie uleciała mi jeszcze

Edytowano przez leonardo111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24

Ja mam amerykański zestaw craftsman z dożywotnią gwarancją po 10 latach użytkowania grzechotki były wymienione.Mam jeszcze zestaw husky tez z dożywotnią gwarancją ale te mam dopiero 2 lata takze narazie sa w porzątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Co to za mechanik jak po wsi lata i klucze pożycza  :) Honiton to Tajwan, porównywalna jakość ze wszystkimi w tej cenie, nasadki, klucze płasko-oczkowe dają radę, reszta np torx-y nie wytrzymują

 

no to kolego porównaj sobie cene tych firm i pózniej sie wypowiadaj bo wg mnie honitony jakosciowo i cenowo klase wyżej.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nasadki yato pękają, sam uj..łem  jeden na 30 drugi na 32. Jeden przy dokręcaniu zębów przy krokodylu a drugi przy wymianie zębów w agregacie aktywnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj