alek162

Jak podłączyć halogeny do C-360?

Polecane posty

Hubert21    11

Witam chciałbym podłączyć jeden halogen z tyłu ciągnika jaki będe potrzebował przekażnik i jak to wszystko podłączyć a i chciałbym założyć przekażnik na przednie lampy czy można to zrobic na tym samym przekażniku co halogen czy trzeba dać drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Osobne przekaźniki.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam chciałbym podłączyć jeden halogen z tyłu ciągnika jaki będe potrzebował przekażnik i jak to wszystko podłączyć a i chciałbym założyć przekażnik na przednie lampy czy można to zrobic na tym samym przekażniku co halogen czy trzeba dać drugi

Proponuję zajrzeć do działu "Elektryka", tam jest wszystko opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycuPL    0

Siemka, mam pytanko jak zamontować koguta w ursusiku c-360

podłączyć go prosto pod akumulator i dorobić włącznik, Czy jakoś inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Możesz pod akumulator, tylko daj przed włącznikiem bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

poszukaj, jest obfity temat o podłączaniu koguta.

Jeżeli jakiś mocniejszy to nie wiem czy nie warto pomyśleć nie tylko o bezpieczniku ale i przekaźniku (oszczędzisz włącznik i nerwy).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie chodziło o napięcie. To raczej w domyśle, że 12 V tylko o to jaka żarówka czy może led...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

chodzi mi o fabryczne lampy przednie a jeśli chodz o ten halogen z tyłu to narazie będzie jeden ale w pszyszłości mam zamia założyć drógi i dla tego chciałbym zaożyćodrazu przekażnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecik    0

Ile taki kogut pobiera Ci prądu? byle jaki przełącznik to wytrzymie. Jeszcze nigdzie nie spotkałem się z przekaźnikiem przy kogucie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

witam, dziś była ładna pogoda ,wiec odpaliłem ciągnik po ok 2 tyg włączyłem światła czy wszystkie dziłaja a tu klapa,iż nie działały halogeny robocze co mam na dachu.poleciałem do garażu i wziąłem probówkę i zacząłem sprawdzać od odbiornika tj wtyczki która jet podpięta do halogena okazało się ze nie ma prądu idąc dalej tropem sprawdziłem przekaźnik na początek 85 i 86 i na nich był prąd a jak  przyłożyłem  przekaźnik  do 87 prądu nie było (właśnie nie wiem czy to dobrze zrobiłem czy nie )czy walnięty jest przekaźnik czy nie czy możne coś innego proszę o pomoc .z góry dzięki .jeżeli był ten temat to sorki  przeszukałem całe forum  i chyba nie było :P ,typ przekaźnika 543

 

 

 

Popraw błędy. Masz na to 3 godziny, w przeciwnym wypadku będzie ostrzeżenie, a temat zostanie usunięty.

Edytowano przez mati8991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUMIKO    62

1438075800_1423763187.jpg

 

Styki 85 i 86 to zasilanie cewki przekaźnika np 86 "-" a na 85 podajesz przez włącznik "+".

Masa halogenu powinna być podpięta na stałe a przez styki 30 - wejście i 87 - wyjście "+" na halogen.

 

Edytowano przez JUMIKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ufff... doczytałem do końca. Skoro jeszcze temat nie wyleciał to coś dodam. Zasadę działania i schemat przekaźnika na pewno byś znalazł ale mniejsza o to. Jak zrozumiałem nie miałeś napięcia na "87" i dalej nie sprawdzałeś? Więc skoro już masz jakiś schemat przekaźnika to sprawdź teraz "30".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

ok dzięki za pomoc , jutro to wszystko poprawnie sprawdzę bo za niedługo wiosna i robota w polu się szykuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

lepszy widok jest  jak sie w polu pracuje i myśli się ze to jakiś niuch czy jelonek a tu sie pod dom podjeżdża  ursuskiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrisPL    23

Witam wszystkich. Jak wiadomo oryginalnie w c 360 jest lampa robocza na błotniku podłączona do pozycji przez przełącznik. I moje pytanie brzmi następująco: czy mogę zastąpić oryginalną lampę na lampę z żarówka h3 i przełącznikiem 30A bez zastosowania przekaźnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam poszukuje panelu z włącznikami do halogenów do c360 gdzieś widziałem taki panel ze miał 2 włącznik do halogenów i jeden do koguta i jakie polecacie halogeny do c360 do przodu i tyłu max cena za jeden to 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kam78245
      Witam serdecznie 
      Próbowałem samemu rozwiązać problem lecz niestety, ale wiem że na Was można liczyc:) !
      Otóż, podczas próby rozruchu mojej 60tki rozrusznik na początku krecił jak zwykle lecz dosłownie po sekundzie zaczał wolniutko mielic i zgasł, zauważyłem jednocześnie błysk w skrzynce bezpieczników. Potem juz brak reakcji na przycisk start. Akumulatory są dobre, wszystkie światła i to co na prąd w maszynie działa...oprócz rozrusznika. Nie wiem jak prądnica bo jeszcze taka w nim jest ze względu na to że używam 60tki dwa razy na kwartał. Sprawdzałem klemy, mase 
      Proszę o pomoc 
      Pozdrawiam Kamil 
    • Przez Polski_czlowiek
      Jak naładuje akumulatory to padają następnego dnia albo w ten sam dzień
      Alternator chyba ładuje 
      Ursus c360 
    • Przez Mateusz100
      Witam ostatnio widziałem na internecie jak ktoś zrobił niby profesjonalną instalacje do ursusa c 360, a mianowicie puścił kabel od rozrusznika do puszki hermetycznej takiej instalacyjnej  ktorą umieścił w ciagniku i do tej puskzi ten kabel i za pomocą złaczek wago połączył tam do tego bezpiecznik na kablu samochodowy dał i jakieś właczniki i podłaczył lampy tylnie i przednie oczywiście ledowe. Moje pytanie czy to ma sens i będzie działać? od rozrusznika dał dwużyłowy kabel 2x1,5mm   jest od odpowiedni? Z tego co widziałem to kabel prądowy bezpośrednio do kostki wago i od niej innymi kablami do przełaćznikow dawał. Nie wiodziałęm żadnego rozłączania tego prądu ale niby mu to działa. Co wy na to jest to bezpieczne i dobre? Chciałbym to zrobić i zamontować lampy dwie ledowe ktore maja 29w jedna czyli razem niecałę 60w pobierają wytrzyma coś takiego? Oczywiście muszę wymienić prądnice na alternator bo inaczej to ciagnika nawet nie odpale haha o tym wiem.
    • Przez Bolo3
      Witam,mam problem z prędkościomierzem w claas arion 450 2021.Wszyqtjo działało dobrze aż tu nagle licznik przestał pokazywać prawidlową prędkość. Teraz jadąc 40km/h licznik pokazuje 4,6km/h. Pomoże ktoś co mogło się stać?
    • Przez Rafał2222
      Witam. Co raz bardziej rozrusznik w moim zetorze 5011 zaczyna wariować, tzn że chcę go zapalić wciskam start, ledwo kręci i puszczam start i naciskam  ponownie kręci dużo lepiej i pali. Czasami jest tak że jak w cisnę start to zaiskrzy aż. I teraz tak aku nowy. I ta śruba od elektromagnesu co idzie do rozrusznika nie ta od akumulatora tylko ta dolna jest skorodowana, to może robić taki efekt jak opisywałem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj