Skocz do zawartości
alek162

Jak podłączyć halogeny do C-360?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To wszystko zależy od instalacji. Możesz dać przed przekaźnikiem, jeżeli załącza on jeden lub dwa obwody. Jeżeli jest ich więcej to osobny bezpiecznik na każdy obwód za przekaźnikiem. Włącznik masz np. tu: http://agronaprawa.pl/product.php?id_product=8342

Thomas2135    1188

Na dniach mam zamiar zamontować do 60-ki u góry lampy robocze do pracy z ładowaczem. Tylne lamy robocze już są na oddzielnym włączniku. Teraz mam taki plan, aby wykorzystać włącznik nawiewu z kadetta(bo taki posiadam). Przykładowo 1 to przód, 2 to tył a 3 to przód + tył. Wszystko oczywiście na przekaźnikach. http://forum.opel24....opel-kadett-16/

Możliwe jest wykorzystanie czegoś takiego, bo przyznam wolę mieć jeden taki niż 2 pojedyncze.

Edytowano przez Thomas2135

locke    291

Nie wiem czy to będzie banglać prawidłowo.Najlepiej daj drugi wyłącznik i będzie dobrze bez kombinowania ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Hubert21    9

Witam chciałbym podłączyć jeden halogen z tyłu ciągnika jaki będe potrzebował przekażnik i jak to wszystko podłączyć a i chciałbym założyć przekażnik na przednie lampy czy można to zrobic na tym samym przekażniku co halogen czy trzeba dać drugi

asharot    175

Do jednego halogena nie potrzeba przekaźnika.

Przednie lampy to które,fabryczne reflektory czy jakieś dodatkowe?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam chciałbym podłączyć jeden halogen z tyłu ciągnika jaki będe potrzebował przekażnik i jak to wszystko podłączyć a i chciałbym założyć przekażnik na przednie lampy czy można to zrobic na tym samym przekażniku co halogen czy trzeba dać drugi

Proponuję zajrzeć do działu "Elektryka", tam jest wszystko opisane.

Hubert21    9

chodzi mi o fabryczne lampy przednie a jeśli chodz o ten halogen z tyłu to narazie będzie jeden ale w pszyszłości mam zamia założyć drógi i dla tego chciałbym zaożyćodrazu przekażnik

Misiaul    16

Może ktoś podpowie jak poprowadzić kable od halogenów żeby za bardzo widoczne ni były? Mam kabinę z Kunowa. No tam gdzie będzie się dało to poprowadzę uszczelkami, a jak np. rozwiązać przejście kabla pomiędzy szybami a błotnikami? Może ktoś podrzucić foto jak u siebie ma to zrobione?
Pozdrawiam

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W profilach kabiny. Zawsze tak robię. Profesjonalnie, bez druciarstwa i wszyscy są zadowoleni.

Ponik87    0

Witam wszystkich.

Jestem zielony w sprawach elektryki w maszynach więc potrzebuje waszej pomocy.

Mianowicie chciałbym zamontować dodatkowe halogeny do c360. Cztery sztuki. Dwa na przód. Dwa na tył. Chciałbym aby miały one dwa włączniki. Tył oraz przód. Znalazłem takie na allegro http://allegro.pl/lampa-9-led-halogen-robocza-27w-12-24v-german-hit-i6763178745.html

Pytanie, czy nie będzie problemu z podłączeniem az 4ch sztuk? Elektryka nie bedzie sie w zaden sposób gryzła? Nie bedzie przepięć itd?

Jakie elementy będą mi potrzebne do montażu? Najlepiej jakby precyzyjnie ktos wypisał:

Jaki przekaźnik, bezpieczniki, w jakich ilościach.. Gdzie dokładnie je zamontować.. jakiej grubości kable, jak z podłączeniem i gdzie rozdysponowac wszystko aby nie bylo z tym problemów.

Bardzo prosze o konkretne odpowiedzi, najlepiej jakis schemta i dokładną instrukcje punkt po punkcie. Wiem, ze prosze o wiele ale pragne zrobic to szybko i sprawnie dbajac o ciagnik.

Czekam na sugestie.

Pozdrawiam!

Sadek    446

Kolego masz schemat w poście #12 jak połączyć tylko u Ciebie x2, przeczytaj cały temat i znajdziesz wystarczająco danych jak czegoś nie będziesz jeszcze wiedział to pytaj.

Ponik87    0

ok,

Dzięki za szybką odpowiedź. A powiedz 4 takie lampy nie obciążą za bardzo dodatkowow elektryki? Nie bedzie z tym problemów?

izydor6280    464

nie obciążą, bo cały prąd będzie szedł nową instalacją z akku

oczywiście mile widziany alternator, co by pewnej pięknej nocy prądu nie zabrakło, choć o led'ach mówi się że są oszczędne

Alamo    812

Nie czytałem schematu.Wystarczy podpiąć się pod grubszy kabel ze stałym prądem,np. odkręcić stacyjkę i gniazdo 32,na kablach do włączników dać bezpieczniki koszykowe,które kupisz,włączniki? oczywiście na okrągły otwór,który wywiercisz

i po krzyku

post-53118-0-20727700-1492544700.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się