Skocz do zawartości
alek162

Jak podłączyć halogeny do C-360?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Po co światła w przyczepie chcesz robic na przekaźnikach? Przecież tam są żarówki o małej mocy. Przekaźniki jak najbardziej potrzebne przy lampach halogenowych, drogowych ale nie przy pozycyjnych czy obrysowych.

locke    291

To mówisz żeby się w to nie bawić? Chodziło mi o to że jak podłącze przyczepy dwie to jest więcej żarówek.No to pozakładam tylko na krótkie i długie i jeszcze na halogeny i będzie gites :)

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Aaaa.... no to nawet lepiej bo ja sobie tak myślałem że pozakładam do wszystkiego....ale jak mówicie że nie warto to git :D Tylko założę jeszcze przerywacz elektroniczny i światła krótkie długie z przekaźnikami podłącze.

Dzięki za odpowiedzi :)

Kamilmkm    9

2 przyczepy to mogą nawet 100W pobierać, czasem są żaróweczki 10W włożone, nieraz z tyłu są po 2 żarówki na lampę, mogą też obrysówki boczne być i łącznie to wszystko nieźle obciąża instalację.

No ale to jest jednak tył, nawet jak napięcie będzie przy lampie 10V to i tak będzie widać że coś tam jedzie, co innego właśnie przednie lampy bo tu przekaźnik bardzo poprawia widoczność.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

2 przyczepy to mogą nawet 100W pobierać, czasem są żaróweczki 10W włożone, nieraz z tyłu są po 2 żarówki na lampę,

Co nie oznacza, że tak powinno być. Zgodnie z przepisami światła pozycyjne tylne mają mieć żarówki tylko i wyłącznie 5W. Każda inna żarówka powinna skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Kamilmkm    9

Hmm, no tego nawet nie wiedziałem. Ostatnio zmieniałem żarówki w rozrzutniku 2 osiowym bo lampka się zbiła i tam oryginalnie były 10W z przodu, założyłem 5W bo takie miałem wcześniej kupione. Tylnych nie rozbierałem to nie wiem jakie tam są.

Edytowano przez Kamilmkm

Klepk995    171

podłączenie przekaźnika 542 różni się czymś od 541 ?? bo w przekaźniku 542 są 4 wejścia na przewody

basara82    0

Witam asharot wlasnie zakupilem nowa kabine do mojego 3p i chcialbym zalozyc halogeny takie jak twoje 4szt potrzebuje szczegulowego schematu na przekazniku przekaznikach jak to podlaczyc i oczywiscie kogut i lampka oswietleniowa i kontrolki zalaczenia halogenow chcialbym zalaczac raz przod raz tyl albo wszystkie naraz wiec napewno 2 przelaczniki prosze o szczegulowy schemat bo nie chcial bym czegos zepsuc wiec narysuj mi wszystko krok po kroku dzieki

locke    291

Byś wykazał trochę finezji i zaangażowania to byś sam podłączył.Zobacz sobie tak podłącza się przekaźnik i zrób tak.

krystiano99    0

Proszę o opinie czy moge tak podłączyć 2 halogeny do tyłu czy muszę bawic sie z przekaźnikami?

2*55W=110W/12V=9,16A

Dla przewodu 1,5mm2 maksymalne stałe obciążenie to 14A czyli przewód powinien wystarczyć,i bezpiecznik 10A powinien byc dobry.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myślę bo jestem troche zielony z elektryki.

link do schematu

http://www.fotoszok.pl/show.php/1811585_schemacik.jpg.html

kratek69    1

Witam!

Z autopsji mogę ci powiedzieć że bezpiecznik 10A będzie za mały mimo że teoretycznie powinien wystarczyć. bez przekaźnika włącznik też nie pożyje za długo.

krystiano99    0

Ok postaram sie tak zrobić.

A powiesz mi jakich gróbości powinienem użyć od aku do przekaznika i od przekaźnika do halogenów.

I czy prowadzic jedeń przewód od przekaznika do halogenów (najpierw do jednego i z tego pierwszego do drugiego halogenu)czy tez dwa do kaźdego osobny przewód?

romek6340    203

Lepiej by było do każdego halogenu oddzielny (przynajmniej ja taka robię).

A co do grubości może nie będzie to fachowa porada ale 1,5 mm od aku i 1 mm na halogeny. Zdaje się, że aż za dużo zapasu ale nie powinno zaszkodzić :)

locke    291

@krystiano99 zależy ile halogenów założysz.Jak dwa to możesz z jednego pociągnąć do drugiego.Ale jak podłączysz więcej to na lewą i na prawą stronę daj przewód wychodzący z przekaźnika.Zrób tak jak masz przekaźnik z dwoma wyprowadzeniami 87.

Sadek    446

Można przyjąć 8 A max na 1 mm2

I=P/U gdzie :

I - prąd pobierany przez odbiornik (A) ,

P - moc odbiornika (W)

U - napięcie zasilania (V)

dla przykładu P= 100 W, U= 12V

I=100W/12V= 8,4A

majes    4

Panowie jak to w końcu z tymi bezpiecznikami jest, lepiej dać między rozrusznik a przekaźnik czy między przekaźnik a lampę roboczą?

Wiecie gdzie można kupić włączniki z oznaczeniem lamp roboczych przód i tył?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się