zetor11441

Co sadzicie o ursusie 7524???

Polecane posty

xsc    56

a dokladniej gdzie w czestochowie?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Skad Wy wzieliscie polbieg w tym 7524? Tam nie ma polbiegu tylko jest dodatkowy reduktor tzw. High-Low i tylko przy tej zmianie jest synchronizacja, reszta zmian przelozen jest bez synchronizacji, czyli zasadnicza i reduktor. Wiem co mowie, bo bylem na praktykach w Ursusie przez poltora miesiaca i wiele widzialem i slyszalem miedzy innymi na temat nowej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Odnosnie skrzyni jeszcze to roznica miedzy miedzy 7524 a pozostalymi z serii 24 polega na sterowaniu. W 4022 do 6024 steruje sie trzema dzwigniami do zmiany biegow lezacymi obok siebie miedzy nogami (glowna, reduktor i High-Low). Jeszcze nie spotkalem ciagnika, ktory mialby trzy dzwignie do przelozen. 7524 posiada dwie dzwignie z boku po prawej przy czym na jednej (tej od biegow glownych) sa dwa przyciski, o ktorych prawie kazdy pomysli - polbiegi i tu zaskoczenie, bo to jest jedno z najglupszych rozwiazan co przyznaje wielu samych pracownikow Ursusa. Otoz, zeby zmienic bieg z wykorzystaniem tych przyciskow trzeba najpierw wcisnac sprzeglo potem nacisnac przycisk (wlasciwie przelacznik). Poza tym ciagnikiem wszystkie ciagniki maja przyciski na dzwigniach zmiany biegow sluzace najczesciej do zmiany przelozen pod obciazeniem (polbiegi) ew. przycisk sluzacy do elektrohydraulicznego sterowaniu glownym sprzeglem mechanicznym (np. Massey Ferguson serii 6400). Duzo by mozna mowic na jego temat. Moze macie jakies scislejsze pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Najlepiej mów co wiesz. Kiedy w końcu wejdą? Czym się różnią od starszych? Co zostało zmodernizowane? Czy szykują się jakieś zmiany w skrzyni (w przyszłości).? Cz Ursus spróbuje dostosować własne silniki do potrzeb unijnych? I czy ta "nowa jakość" to naprawdę jakość? I poza tematem czy Ursus kombinował i do 5714 do silnika wsadzał części z Brazylii lub z Chin lub całe silniki sprowadzał bo mi mechanik mówił co u jednego dealera pracował. To ma być jeszcze 4022. Będą inne modele bez przedniego napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
. W 4022 do 6024 steruje sie trzema dzwigniami do zmiany biegow lezacymi obok siebie miedzy nogami (glowna, reduktor i High-Low). Jeszcze nie spotkalem ciagnika, ktory mialby trzy dzwignie do przelozen.

Ja jak siedziałem w 6024 na Agro Show 2006 nie było żadnych 3 dźwigni do zmiany biegów :( , było tak jak w 7524- 2 dźwignie i Hi-Lo w jednej z dźwigni.

Czyżby zmieniono konstrukcję :)?

 

@Przemek15, wiesz może kiedy wprowadzą nową serię?, bo zapowiadają ją od dawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zapewne Przemek15 mówił o tej starej okrągłej kabinie. ;)Takiej jak jest w 5024 i 4024 na stronie Ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Gdzie biegi są na środku :(:) :) .

Oby Ursus nie wprowadził (odpukać) tych kabin (K 07S) zamiast SPS 06, bo skrzywdził by te ciągniki :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Jak to zwykle w życiu bywa za wygodę trzeba płacić więc jestem pewien że ta kabina SPS 06 będzie w opcji. Sam bym wolał tą nową. Ale takie są smutne realia. :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz256    0

Przemek15 dlaczego nie wprowadzają tych ciągników jeszcze do sprzedaży? Miały byc w sprzedazy we wrzesniu 2006, są narazie tylko 4024 i 5024, czy montują juz te nowe kabiny w 5024 i 4024? Jake testy przechodzą te nowe Ursusy? Czy materiał z którego są robione jest dobrej jakości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Kumplowi na jakiejś wystawie mówili że tylko 4022/4024 będą ze starą kabiną, pozostałe mają mieć nowe, biegi z boku itd. a 5024 że ma starą to tylko kwestia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja też widziałem, ale nie pamiętam gdzie. Wygląda suuuper :) Chyba nawet na AF był tylko go usunięto zaraz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ładnie się prezentuje i jak by kosztował tyle co w tej starszej kabinie to znalezli by sporo chętnych na niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ta kabinka jest bardzo fajna. znając politykę firmy to pewnie ciągnik z tą kabiną będzie droższy. ciekawi mie tylko jaka będzie różnica w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z drugiej strony gdyby 4024 miał kabinę SPS 06 to wyglądałby jak "nadmuchany" bo ta kabina jest poprostu duża a ciągnik ma koła z tyłu 14.9 R28.

W tej starej K07S to już niezaciekawie wygląda bo też jest za duża, chyba żeby go wyposażyć w koła jak w 5024 (16.9 R34 z tyłu i 12.4 R24 z przodu) wtedy to by fajnie wyglądał i szybciej się poruszał :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

ja myślę, że do tego ciągnika ursus powinien zaprojektować jakąś nową kabinę, która odpowiadała by jego wymiarom i spełniała oczekiwania klijentów. jak dla mnie to mogła by być podobna do tej sps06 tylko w mniejszym rozmiarze :(

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

zwykła kabina taka jak w 3512agrobis i luks bedzie wyglądac no i do tego takie same błotniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj