zetor11441

Co sadzicie o ursusie 7524???

Polecane posty

leszeek88    0

Jasne ze tak ja mam czternastoletniego 914 i praktycznie nic sie w nim nie dzieje Wiec teraz tez bede kupowal ursusa Tylko musze dostac 50000 na mlodego rolnika i wlasnie sie z bratem zastanawiamy nad 7524 bo jednak ursus to ursus nawetj jesli cos to czesci od reki i nie za taka cene jak do zachodnich Ciagnikow Pozatym ciagnik jest do pracu a nie do szpanu przed sasiadem i cenie w ursusie proste rozwiazana bez elektoniki i zbednych rzeczy To daje mozliwosc dluzszej eksloatacji tycg ciagnikow


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Duzo uźytkowników nowych Ursusów kupuje je bo ma juz starego który dobrze chodził ale to juz nie te materiały i jakosc wykonania wiec łatwo mozna sie przeliczyc a zakup ciagnika to wybór na wiele lat wiec lepiej do tej legendarnej w Polsce marki jak Ursus sie za bardzo nie przywiazywac tylko wszystko na spokojnie przemyslec i wybierac ciagnik a nie marke bo taki np: 7524 za swoja cene za duzo nie oferuje według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszeek88    0

Czyli waszym zdaniem jaki ciagnik najlepiej kupic jesli chodzi o te nowe ??? Bo przymierzam sie wlasnie do takiego zakupu ipotrzebuje dobrych rad :blink:


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

To zależy ile masz kasy i jakie ziemie no i ile ha. Z zaufanego źródła wiem(kumpel ma 6024) że po 50 mtg jest pierwszy przegląd i można jechać w pole. Czy to nie za mało aby już po 50mtg w pole do pługa???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

Sprawuje się bardzo dobrze jak na ursusa. Kumpel jak nim troche pojeździł, to mówił że jak wsiadł do 4514 to wogóle inna maszyna i że jest w 4514 strasznie dziwnie. Niestety nie widziałem jak wygląda w środku i bardzo tego żałuję ale on ma jeszcze 2 braci i razem cała trójka z ojcem bez problemu się mieścili i mówią że jest wygodnie, czego nie mogę powiedzieć o zetorze 8441 bo tam wygodnie się jeździ we 2 a jak jeszcze ktoś to już lepiej iść na piechote.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszeek88    0

No Aprzeciez 6024 i 7245 to jakby bracia tylko ten drogi mocniejszy Wiec i ten tytulowy 7524 powinien pracowac podobnie :blink: Ja potrzebuje ciagnika do 150tys zl i mam okolo 60 ha ale wiekszosc to uzytki zielone raczejn ie potrzebuje ciagnika na pole tylko to przyczepy samozbierajacej i prac typowo łąkowych :D


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To bierz kolego proxime moj wujek ma nowke i tez tylko łaki, przyczepa samozbierajaca kosiarka zagrabiarka itp. I jest bardzo zadowolony z niej;D

No i cena sie meisci w Twoich wymaganiach!!

A nawet jeszcze zostanie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

albo proxa albo ursus, ale spalanie w ursusie ciekawe ile wyniesie bo to jednak mało osób ma te machine a silnik perkinsa jest oszczędny. Czytalem na forum że w McCornick-u montują


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Sam planowalem kupic U 7524, (w czerwcu 2008 diler proponował mi go za 132tys zl brutto) ciągnik nieskomplikowany, bez nawalu elektroniki, z dobrym silnikiem, hydraulika ma 2 oddzielne pompy, w razie potrzeby mozna złączyc wydatek - łącznie 62l/min., kabina ma sporą widoczność. Podoba mi sie rowniez Ursus 6024, bylby idealny jak dla mnie w gospodarstwie jako ciągnik pomocniczy z ładowaczem ze względu na cenę i rowniez oszczędny silnik ;) jezeli ktos ma info na temat 6024 byłbym wdzięczny ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Napisz do PiotereK, jego wujek kupił 7524 a przecież on ma tylko inny silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszeek88    0

Jesli juz to bylbym raczej za forterrą. Ale wiecie co nie widzialem jak oni pracuja ale 7245 naprawde korci mnie do kupna A nie wiecie jak ze spalaniem u tych nowych zetorow????


www.agrofoto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Ja też noszę się z zamiarem kupna coś ok. 100KM i chyba też bym się zdecydował na tego 7524. Jeśli ktoś z forumowiczów posiada taki ciągnik to proszę niech napisze jak się sprawuje, jakie spalanie i z jakim sprzętem. A tak apropos to są one jeszcze w produkcji, czy może na zamówienie? Bo na stronie internetowej to w zakładce modele to niema takiego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ursusa 7524 nie produkują już od roku i możesz jedynie kupić używanego, za 7524 jest teraz ursus 6824 nieco słabszy bo 92,5 KM ale posiada skrzynię z rewersem. Słyszałem że ursus ma wprowadzić do produkcji nowy ciągnik o mocy 108 KM i wszystkie nowe modele mają być pokazane na targach w Kilecach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Rozmawiałem z dealerem w poniedziałek na temat tego Ursusa Z tego, co mówił to kwietniu lub w maju ma wejść do produkcji nowy model następca 7524 o mocy 108km a mianowicie 7824 i uwaga w opcji ma być rewers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Standardowo skrzynia 12x4, w opcji 8x8 z rewersem mechanicznym.

W przyszłości przewidzany jest rozwój skrzyni przekładniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Silniczek w ursusie 7524 chodzi pięknie pali 8l ropy na hektar w ciężkich warunkach (przy orce) tylko niestety nam się trafił awaryjny ostatnio poszło szprzęgło i kosztowało to nas 4tyś. Jeżeli chodzi o dźwignie biegów to jest po prawej stronie kierowcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to tak... rahoty prawdapodobnie to pompa tłoczkowa, poszedł biały dym przez tłumnik ale to wada fabryczna bo odma była zagięta i wtedy ciśnienie powietrzne poszło w miskę olejową no i jeszcze przecieki, pękające linki od biegów. No i jeszcze tam drobne usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj