Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Bele słomy w hodolowli trzody

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3871

Witam!

caly czas sie zastanawiam nad sensownoscia zakupu TURa i prasowania slomy w bele.

Mam w tej chwili około 180 tucznikow podzielonych w 4 chlewniach:

- 3chlewy po 30tucznikow

- 3 chlewy macior + 3 prosiąt

- 4 chlewy loch

- 6 chlewow podrostkow (10-15sztuk)

do tej pory slome mialem w malych wiazkach wiec nie bylo problemu.

Jak dzielic slome z duzych bel? do tej pory w 1. chlewni gnój wywoziliśmy raz na 2 tygodnie a z pozostalych na biezaco. mysle ze do tych duzych chlewow dalo by rade po calej beli wrzucac a co przy innych?

 

Jak zwozicie bele? jak je rozkladacie w domu?

Jestem ciekaw bo caly czas sie wacham czy ma to sens :)

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za informacje

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Ja stawiam na boku, przecinam sznurki i biorę widłami dobrze się rozchodzi.

Można też rozwijać, ale trzeba na to miejsce.

 

A sens- myślę, że ma bo całą robotę możesz wykonać sam jeden, co przy kostce jest niemożliwe.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jak masz komory to jak znalazł wrzucasz balota i same go sobie rozmontuję tylko sznurki rozcinasz. Co do wożenia słomy to 330 z turem radzi sobie bez problemów sam sobie pozwozisz. Ja tak robię tylko 914. Dziennie zworzę koło 150 balotów pod dach a jak już nie ma gdzie wcisnąć to robię stóg to idzie znacznie szybciej. Fajnie się układa widłami z rogami po 3 naraz to stóg rośnie w oczach. Nie zamieniłbym tej technologii nawet na duże kostki zawsze możesz ręcznie pokulać balota nawet tego 1,6m wysokiego.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Tur 5 ułoży tylko 4 warstwy. Ja układam okrągłym do dołu pod dachem a w stóg to 4 na dół i potem 3,2 i 1 na samą górę. 5 wkładam jak wezmę chwytakiem od sianokiszonki 2 baloty na raz albo widłami 2 baloty na dół i jednego na górę. Tylko trzeba diabelsko uważać żeby ten ostatni nie spadł.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

A jakby dorobić zeba aby wbijał się w tą 3 belke to powinno być ok mnie brakuje przy MF troche zasiegu bo na wysokość to podnosi tylko tur jest za blisko kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja z pracowniem zwoże rocznie ok 600 bel c-360 i przyczepą na 24 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja na 2 HL ki ładuję po 28 sztuk jednorazowo. Co do zasiegu widziałem kiedyś zdjęcie jak był do tura spejalny chwytak co podnośił balota ze 2 m wyzej o z metr dalej. Nieżle tylko tak to jakoś dziwnie wyglądało.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

28sztuk na raz? czy na 2 przyczepy?

jak ukladasz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

8 balotów na dół(2 rzedy po 4) i 6 na górę (2 rzedy po 3) na składanie tych z dołu na jedną HL kę czyli 14 razem.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a probowaliscie ladowac i rozladowywac baloty cyklopem z widlami do obornika?

jest szansa zeby teraz jakos to zwiezc? a na jesieni kupic porzadnego tura?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

widziałem u mnie kładli cyklopem fajnie to idzie tylko ze trzeba juz wiecej osob i ciągników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

czemu?

mozesz cos wiecej napisac?

chcialbym w tym roku sprobowac z belami a szkoda od razu pchac sie w duze koszty, a poza tym ponoc juz w przyszlym roku ma byc spo :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jak tak dalej pujdzie to to przyszłoroczne SPO skończy się w 2 tygodnie. Co do ładowania balotów cyklopem to muszą być dobrze zbite i związane bo Ci się rozwalą. U mnie doramiali kiedyś takie rurki zamiasy wiceł co łapały baloto w obwodzie. Do tego sposobu ładowania potrzebujesz 2 ludzi i jedneg do pojeżdżania. A do tura potrzebujesz max jakiegoś szczona co ci zaczep przyczyma jak będziesz podczepiał wozy z balotami.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hej pavel masz jakis gg?? odezwj sie do mnie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

a ja woże dziennie ponad 330 beli 120 dziennie z odległości 15 km róznymi drogami polnymi asfaltami.potrzeba dwóch sprytnych kierowców i jeden łepek do podjeżdzania składm na polu bo ktosmusi ładowac. wozimy na 3 przyczepy dw askłady jeden ciągnie 360 a drugi 1634 (ze wzgledu na brak mniejszego traktora) na skład wchodzi 30 bel 3x10 na przyczepe. na polu druga 60 z turem ładuje. a ładowarka przy stogu układa zaczynając od dołu na 4 bele. mam jedna HL 10 na nia wchodzi o 14 ale to juz turem cięzko siegnąc bo przyczepa jest wysoka. a co do zastosowania beli to najlepiej sprawdzaja sie tam gdzie jest głeboka sciółka i gdzie sprzata sie mechanicznie bo a płytkiej i recznym codziennym sprzątaniu to słama nie jes zgryziona przeez zwierzaki zwłaszcza swinie i bedzie sie ciągnąc jak wbijesz widły w gnój:) zwłaszcza jak jest to słoma zytnia lub pszenżytnia bo z pszenicy krótkiej to nie ma problemu.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

ile sztuk hodujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja mam aktualnie ponad 70 loch w cyklu zamknietym. w zeszłym roku przy średnio rocznym stanie 65 loch sprzedałem ponad 1280 tuczników. oprócz słomy w belach zbieram tez kostke bo mam prese do kostki małej.bo na porodówke mi potzreba i dla czesci loch prośnych ale to juz nie długo bo pod konie roku wstawiam stacje i bede kostki robił jeszcze mniej


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Bele slomy to super sprawa!!z 46 hektarów wszystko zwijam i ani jednej kostki.Mam 2 chlewnie jedna gdzie sa lochy (40 szt cykl zamkn.) i stamtąd wyrzucamy obornik na biezaco i druga gdzie sa swinie od 40 kg do konca tuczu i tu jest gleboka sciółka.U loch mam przez cala dlugosc chlewni ganek obornicki i zamykam bramy wjezdzam ciagnikiem z niezniszczalnymi widlami i wypycham.wtedy wwoze 2 snopki zozcinam pchne i sames sie rozkulaja:DA na glebokiej sciółce codziennie 1 snopek na cala chlewnie i spokój.Zwoze turem ale ustawiam je okraglym na dół 3 warstwy i przykrywam folia najlepiej tak przezimuja.a tura mam przy ciapku a do slomy specjalne zeby ze nabijam po jednym balocie na jeden zab czyli 2 na raz na tura i jazda:D


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kurde zwiozlem slome w kostkach (malych) ulozylem jakies 10 warstw, po tych deszczach sloma jest czarna, smierdzi, i sie lekko dymi - z tego cos jeszcze bedzie?

czyzby kostki byly mniej scisniete od bel? ta sloma sie nadaje do scielenia zwierzakom?

jak to wyglada u was jak trzymacie slome pod golym niebem?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

ja jak robiłem sterte to kładlem z 10 m w góre ponad 20 rzedy z 20 ha przenicy robiłem i mokre były tylko te z góry ale zeby tak ułożyć to tzreba więcej ludzi po na przerzut tzeba robiić ze 4 przy stercie musi być

 

A w tym roku mam zamiar przykryć bele tą niebieską tanią plandeczko w sąsiedniej miejscowości tak zrobił i nawet wiatr jej nie porwał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Sterte sie okrywa folia czy innym tak paskudztwem ;)

Uklada sie w stozek (waskim u gory ;) )

Pierwsza warstwa od ziemi najczesciej nadaje sie tyko na wyzucenie.

 

Bron boze zeby cie nie naszlo kupowac takie tanie niebieskie plandeki, po pol roku na sloncu sie po prostu rwa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

kurde u mnie 3 pierwsze warstwy to juz zupelny gnoj, dzis kupilismy folie ogrodnicza i przykrylismy te sterty bo znow zaczelo padac, jutro na dzien odkryje i sproboje to lekko dosuszyc


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj