farmerak

Zapalenie płuc!

Polecane posty

farmerak    0

Witam! Ok. 4-5 dni temu moja krowa zachorowała. Z początku nie wiedziałem co to za choroba :P zadzwoniliśmy po doktora i przyjechał i skasował 100zł. Dal jej jakiś lek i na drugi dzień przyjechał znowu i dal kroplówkę i znowu skasował 100zł :) potem już z krową było gorzej :) Krew lała się jej z oczu, nosa i z kałem. O godzinie 14 krowa padła nieżywa :)

To była moja jedyna krówka ;) szkoda mi jej. Czy u was też była taka sytuacja i czy mieliście do czynienia z taką chorobą?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie teraz w okolicy też zwierzęta na to chorują na wiosnę padłu u mnie 3 cielaki na to a niedaleko mnie kilka byków


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To jest tzw. biegunka krwotoczna czy coś takiego, bardzo zaraźliwa choroba bydła, jak u sąsiada bydło to ma to z wiatrem zaraz się przeniesie, trudne w leczeniu u nas to było 25 lat temu, wywar z kory dębowej czy coś takiego na to podobno pomaga, ale lekarz z mleczarni ostrzegał że znowu pojawiają się tego ogniska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Tylko u nas były inne objawy niz kolega opisywał cielaki były osłabione i miały biegunke


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ale krwotok z nosa i oczu to też jeden z objawów wirusowej biegunki? U nas wtedy biegunkę miało 20szt. Chyba z pięć miało krew w kale. Ale z oczu żadnej nie leciała krew.... Co do kory dębowej to na prawdę polecam ;) .

 

U cielaków wraz z biegunką była podwyższona temperatura i kaszel....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas tez to było tej wiosny, dopadło krowe sasiada, pierwaske tuz po ocieleniu. Całe szczescie po tym uspokosiło sie i narazie nie ma z tym problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu lat temu też u mnie zachorowała krowa czy jałówka na zapalenie płuc ale weterynarz wyleczył ją.


Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

U mnie w zimę zachorowało 5 cielaków i jeden 75% LM zdechł. Miały podwyższoną temperaturę biegunkę i strasznie sapały. Pozostałe 4 dało się wyleczyć.

W sąsiedniej wsi dla takiego gościa zdechły 3 byki 100%LM około 400 kg. Takie same objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0
Parę lat temu lat temu też u mnie zachorowała krowa czy jałówka na zapalenie płuc ale weterynarz wyleczył ją.

 

@Grzesiekclassic a co dał ten lekarz krowie, że wyzdrowiała?


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Witam,ostatnio zachorował mój byk waga koło 150kg,jest to zapalenie płóc.Nie wiem czy to jest spowodowane,może pomożecie?.W tej samej stajni stoi jeszcze 8 i tylko on zachorował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szurik    0

Mógł dostać zachłystowego zapalenia płuc.Zależy z czego pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofweid    0

A to poważniejsza sprawa.pewnie bydle się dużo opiło zimnej wody i temu tak to wyszło.Suszyło go pewnie jak w żniwo. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcoWzu    4

szybko pencelina i antybiotyk i po sprawie bo jak będziesz go tak długo trzymał to długo nie pociągnie....


Dopóki jesteś młody Bóg troche dał urody rozkładaj pannom nogi.....i nie wstydź tego sie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Juz dostał antybiotyk,a wode to on zaczoł z dwa tygodnie temu dopiero pić.A wiaderka czyste zawsze myte po pojeniu.A co do wody to letnią piją,nawet w lato.

Edytowano przez rzeznik13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szurik    0

Przy zachłystowym zapaleniu przyczyna to zbyt łapczywe picie przez cielaka lub zbyt duże zanurzenie i pociągnięcie nosem wody lub mleka tym bardziej jak pije z wiadra.Płyn dostaje się na płuca i zapalenie gotowe bo nie potrafi odkrztusić.Miałem taki przypadek u 6-cio tygodniowej jałówki. Przez 3 dni dostawała zastrzyki ale w dawce większej niż zalecił wet i wyszła z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Dziękuję Wam serdecznie za pomoc.Faktycznie nie zwracałem uwagi,że raptownie pije,albo,że się zaksztusił.

Pozdrawiam Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzannasowa    0

czy ktoś z was miał chorego cielaka z zapaleniem płuc ktory wyszedł z tego bo moj cielak tak ma byl weterynarz naszprycowal go i teraz zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo9939    3

Jak masz dobrego weterynarza, który zna się na rzeczy i z cielakiem nie jest jeszcze najgorzej to spokojnie z tego wyjdzie. U mnie też cielaki mają zapalenia płuc czasami i wychodzą z tego po antybiotykach a rosną potem normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maszto    0

Odpisz czy ten cielak wyzdrowiał, bo mam podobny przypadek nie chce pić(poje go butelką),tez ma zapalenie płuc lekarz był już 7 razy bywa lepiej póżniej znowu od nowa szybki,płytki oddech, brak apetytu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

to raczej szkoda kasy na weterynarza... jak nie chce pić i dostał już parę razy antybiotyk, a nie ma poprawy to padnie ;/ a ile kg ma ten cielak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wszystko zależy jak zaawansowana jest choroba, czasem bywa ze jest silne zapalenie pluc, dzień i po cielaku, a czasem jest z tym lagodniej, miałem przypadki ze cielęta miały kaszel kilka dni, po czym weterynarz stwierdził zapalenie pluc, cielęta zyly by z tym , tyle ze przeszlo by w przewlekle i ciężko by było ptem calkowiie wyleczyć, moje rady, obserwować cielęta co najmiej 2 razy dziennie, zadbac o dobra wetylacje, nie dopuscic do pocenia się cieląt, unikac przeciagow, dawac dużo suchej slomy pod tylki.wrazie przyziebina warto podac cieleciu zwykla polopirynę,jest skuteczna rowiez dla cielat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj