Gość Profil usunięty

Cyklop T-214 vs. MIKRUS 7T/12

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Razem z ojcem mamy zamiar zakupić jedną z tych maszyn. Dziś powstała inna koncepcja, zakup Mikrusa, zamiast Cyklopa. Chciałbym abyście podzielili się swoimi spostrzeżeniami, bądź też uwagami związanymi z użytkowaniem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

A ten MIkRUS to jaki ma udżwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zależy co ma robić. jeśli wykopy to mikrus zdecydowanie. jeśli ładowanie, przeładunek big-bagów to lepiej cyklop - prostyszy i szybszy w podczepianiu.

 

Dlatego mam i ładowacz unhz750 (prawie zwłoki ale idzie jak wściekły ;) ) i mikrus 12 prawie nówka :P .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mikrus wyżej podnosi, ma większy udźwig. Do kopania jest o wiele lepszy. Pomyślałem, że jakby go założył do U914 na której jest ładowacz to nawet nie musiałby być zbyt często rozczepiany. ;)

 

Jakiej firmy masz Mikrusa @deer? Zastanawiam się co lepsze czy Plonex, czy Warfama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ma zapewne nie-Plonex i nie-Warfamę a zapewne tak jak ja Waryńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja jestem za Mikrusem. Do kopania będzie o wiele lepszy jak Cyklop, a w połączeniu z Ursusem+TUR otrzymujemy koparko ładowarkę ;)

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-330-T...image30030.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-Tur-1-T...image30028.html

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-82TS-RCW3...image27238.html


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jaro jak cenowo to wypada? Jakiś link możesz dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Z f-my waryński. Kupiłem uzywkę w zeszłym roku za 7,5 tys. Z wad mikrusa to jeszcze że ma kąt obrotu 180 stopni a cyklop i pochodne 270 stopni. No w razie częstego wsiadania wysiadania to cyklop lepsiejszy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że Cyklop ma 500kg udźwigu i kopie na około 1,3m, zaś Mikrusy nawet na 2m. Udźwig Mikrusów jest również wiekszy nawet do 300kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@jaro jak cenowo to wypada? Jakiś link możesz dać?

Niestety nie-ja kupowałem Mikrusa ładnych parę lat temu.Co do możliwości-jest tak jak pisze @deer-do kopania o wiele lepszy niż Cyklop czy inny Troll,z kolei do przeładunku wskazywałbym raczej na Cyklopa (większy kąt obrotu-no i łatwiejszy do podpinania-chociaż jak są haki to no problem).

Tak jak pisze @lysyrolnik często podpinam go pod Zetorka-z przodu Tur z tyłu Mikrus i mam takie mini JCB ;).

No i wykonany jest (przynajmniej był) o wiele lepiej od Cyklopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikrusem lepiej jest manewrować niż np. Cyklopem. Cenowo też powinno cię lepiej wyjść. Ja jestem za Mikrusem. My mamy rzemieślniczy coś takiego jak właśnie Mikrus, Troll. Aha no i jeszcze mniej miejsca zajmuje. A głównie do czego on by służył w twoim gosp. poza kopaniem.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do podrzucania obornika na płycie, ładowania obornika bądź wapna, załadunek bigów.

 

Przeglądałem ofertę Waryńskiego, ale tam nie ma żadnej wzmianki na temat Mikrusów. Spodobał mi się model z teleskopowym ramieniem, ponieważ jest to udogodnienie przy ładowaniu na spore wysokości, bez znacznego powiększania gabarytów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja mam mikrusa już 10 lat do 3512 i powiem szczerze że jestem zadowolony. Mam z ramieniem teleskopowym i jest niezastąpiony do wyciągania obornika z obory przejazdowej. co prawda nie idzie to zbyt szybko ale 5 przyczep na dzień wyciągnę. ;) jakość wykonania zdecydowanie lepsza od Trolla. W dodatku w komplecie jest siłownik i łyżka (ja mam jeszcze dodatkowo wąską do fundamentów). Mój Mikrus nie ma pompy tylko idzie z zasilania z ciągnika i nieraz jak mam obornik na pryźmie to czepiam rozrzutnik i mikrusa i ogień. Aż się sąsiedzi dziwują co ja robię ale wtedy ciągnik dość ostro dostaje. ;[ Ale zrobię robote samemu bez niczyjej pomocy i skakania po ciągnikach. A Big baga niestety nie da rady bo ma udzwigu 350 kg. Do Bobek_Farmer rewanż za przyczepy :( i link do producenta i danych technicznych: http://www.dlugpol.pl/ -> zakładka oferta -> zakładka maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już dawni wybrane, ale dzięki za info, będzie dla potomnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

cyklop kopie na 1.8m głębokości na pewno wygodniejszy jest jak mikrus ja bym brał cyklopa i dźwiga sporo więcej niż te 500 kg ja ładowałem heder od kombajnu z 020 na lawetę który ważył spokojnie koło 1 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj