Skocz do zawartości
schiefelbein1

opony rolnicze 16.9 r24

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony

witam szukam opony rolnicze na przod 16.9 r24. Jesli znacie jakies strony polskie z tanimi i dobrymi oponami to przysylajcie. Jak myslicie 1614 z szerszym przodem lepiej pojdzie?-napewno ale czy nie bedzie wychodziac opona z bruzdy i nie bedzie przeszkadzac w orce?

Arek    113

Ja miałem 420/70R24 (ta sama szerokość co 16,9) w zetorze 12145 i nie było żadnego problemu w orce.

Wiadomość z agroFakt.pl

LowRider    33

Skrzynia nie powinna się rozsypać, ale czy nie lepiej założyć opony 420/70R24 i 52?70R38....

kkk2006    0

Tzn niskoprofilowe myslalem o nich ale troche droge a ursusy serii 34 mialy inne przdnie mosty niz ursusy serii 14 24 ??a i jeszcze a odpowiednik r24 16,9 to 420/85 a na stronach internetowych sa 420/70

LowRider    33

Ale 420/85R24 jest droższa niż 420/70R24, jak i 520/85R38 jest droższa niż 520/70R38 - jeśli mówimy o nowych oponach.

A mosty we wszystkich ciężkich Ursusach są takie same, bez blokady, lub z blokadą wąskie lub szerokie.

kkk2006    0

No ale ursusy serii 34 mialy blokade przedniego mostu i on niczym sie nie rozni od mostu bez blokady np od ursusa 1224 ??

proxy8441    72

co do wychodzenia kół z brózdy to nie do końca będą sie trzymały myśle i nie wyjda poza nią :D pozdrawiam

Arek    113

Przy zmianie kół z 14,9R24 i 18,4R38 na 16,9R24 i 20,8R38 proporcje są zachowane i nic ze skrzynią złego się nie stanie. Kiedyś nawet widziałem ursusa na takich kołach sprowadzonego z dani. Co do 420/85/24 to przecież dokładnie taki sam rozmiar jak 16,9R24 :D Tak samo 520/85R38 to jest standardowa opona 20,8R38 tyle, że rozmiar nie jest podany w calach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.