Skocz do zawartości
rafffffff

Przebarwienia kukurydzy

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

martin8212    0

witam mam taki sam problem z QQmianowicie liscie robia sie fioletowe ale nie na kazdej redlinie, 2dni temu pryskalem ja Nikosh040sc od perzu,czy to moglo spowodowac takie objawy?dodam ze nie wystepuje to na calym polu. na drugim polu robilem ten sam zabieg i jest oki. co moge zrobic w tej sytuacji, do tego jest kijowa pogoda bo zimno.czekam na rade.

rino    1

musisz dac odzywke zawierająco forsor i cynk bo jak bedziesz dawal odzywki bez cymku to efekty beda dopiero jak sioe zrobi bardzo cieplo bo gdy jest zimno kukurdza nie pobiera fosforu, a cynk aktywuje pobranie tego skladnika nawet w niskich temp.

atomik    145

uposledzenie pobierania fosforu i potasu występuje u kukurydzy poniżej 15 st.C wtedy praktycznie nie pobiera tych składników i są przebarwienia fioletowe oraz białe i żółte, proponuję jednak zasilić

kamil221    0

witam mam problem z kukurydzo robi się czerwona jak by jej czegoś brakowało w zeszłym roku nie miałem takich problemów a rośnie na tym samym polu co mam z nią zrobić może jakaś odżywka ???????????????? :unsure:

AREK5211    0

Wygląda to na brak fosforu w glebie lub formy które są nie są jeszcze pobierane przez młode rośliny. Myśle,że trzeba będzie zastosować dolistnie.

slaw17    22

jw. brak fosforu (a raczej problem z pobieraniem z powodu chłodów). W przyszłości radzę siać siewnikiem z dozownikiem nawozów to problemu nie będzie.

Taki temat już istnieje, wystarczy poszukać.

rino    1

zgadza sie @atomik ale jesli podamy cynk to zacznie pobierac nawet w nizszych temperaturach.

pawel101210    0

dolistnie poradzę :) dawałeś chociaż nawóz ? na następny raz weź siewnik z dozownikiem do nawozu. mój wujek w tym roku nasypał fosfor i dobrze rośnie nie czerwienieje :)

blizniak1    0
Napisano (edytowany)

Witam! Moja kukurydza jest taka bordowo-fioletowa na całym polu, jest na oborniku, fosfor też był siany przed siewem, planowałem jutro pryskać na chwasty i teraz nie wiem co robić-można taką pryskać?-nie zaszkodzi jej?

Czy do herbicydu Mustang+Titus mogę dodać dolistny nawóz np.Ekolist czy raczej nie mieszać i zabiegi wykonać osobno? No i czy to zabarwienie kuku to faktycznie brak fosforu bo tak większość na forum pisze?Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W glebie możesz mieć full fosforu a noce chłodne, w dzień mało słońca i temp. do 20 celsjusz w początkowym okresie wegetacji i tak spowodują czerwono fioletowe przebarwienia, tymczasowe przyhamowanie rozwoju.

Na chwasty zacznij pryskać, bo te niezależnie od temperatury będą rosły.

cieplym3    8

Taką 3-4 liście mozna pryskać? Na wszytskich opakowaniach pisze, że od fazy 6 liści, nie za mała powierzchnia do pobierania nawozu?

andzin    3

kukurydza nie chce rosnąć. Nawozu dużo nasiane. I pryskane już odżywką fosforową i cynko-borem w tym tygodniu drugi raz będę pryskać ale czy to coś pomoże. Ziemia nie rewelacja bo 4 i 5 klasa. Jaka może być przyczyna?

eMWu    484

kukurydza nie chce rosnąć. Nawozu dużo nasiane. I pryskane już odżywką fosforową i cynko-borem w tym tygodniu drugi raz będę pryskać ale czy to coś pomoże. Ziemia nie rewelacja bo 4 i 5 klasa. Jaka może być przyczyna?

Może to być niskie pH gleby (wykonanie badań gleby to jak najbardziej dobra inwestycja), szkodniki (drutowce itp.); winna może być też pogoda, oprysk środkiem wbrew zaleceniom producenta, zbyt mocne ubicie gleby (problemy z wykształceniem systemu korzeniowego)...

Gdybyś sprecyzował wypowiedź (data siewu, przebarwienia liści), to może szło by coś wywnioskować. U mnie na wiosce znajomy płakał, że nie chce mu kukurydza rosnąć, pomimo intensywnego nawożenia pola - po czasie okazało się, że pH gleby wynosiło 4,4.

Pawel1344    0

Witam! Moja kukurydza jest taka bordowo-fioletowa na całym polu, jest na oborniku, fosfor też był siany przed siewem, planowałem jutro pryskać na chwasty i teraz nie wiem co robić-można taką pryskać?-nie zaszkodzi jej?

Czy do herbicydu Mustang+Titus mogę dodać dolistny nawóz np.Ekolist czy raczej nie mieszać i zabiegi wykonać osobno? No i czy to zabarwienie kuku to faktycznie brak fosforu bo tak większość na forum pisze?Pozdrawiam

Pewnie już za późno ale na przyszły rok nie pryskaj mustangiem... kukurydzy po tym oprysku plon kukurydzy 10-20% w dół wiem bo praktykowałem a jak słaba kukurydza i do tego sucho to możesz jej mocno zaszkodzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się