rafffffff

Przebarwienia kukurydzy

Polecane posty

rafffffff    9
Napisano (edytowany)

Witam.Mam taka sprawe moj sasiad dzisiaj zobaczyl swoja kukurydze i liscie maja zabarwienie takie brazowate, slabo rosnie i nie wie co jest grane.Ja zasialem 2 tygodnie pozniej i jest wyzsza o polowe.Czy mozliwe ze przemarzla i teraz te temperatury wysokie sprawily ze tak sie z nia kiepsko dzieje?wszelkie sugestie mile widziane i jakies wskazowki:)

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

brązowe? żółte czy może fioletowe? fosforu nie ma w ziemi jak fioletowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jakies dolistne nawożenie jest, zapytaj sie w sklepie co u Ciebie mają:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

właśnie- brak fosforu. jak popada i będzie ciepło to powinno samo ustąpić, chociaż może trochę wolniej rosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

pryśnij dolistnie ekolistem lub insolem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Tak ekolistem na kukurydze jak rozpuścisz mocznik tez nie zaszkodzi. tylko z głowo żeby nie popaliło, ale objaw wskazuje ewidentny brak fosforu.

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

no to jo tysz jeszcze napisza : brak fosforu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

dzieki za wskazowki bardzo przydatne :)dzisiaj sasiadowi prysnalem i niech czeka na efekt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

I czym w końcu popryskałeś???

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

w Agromie sprzedawca dal mu ...hmm dokladnej nazwy nie pamietam :)Fosfortan chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja a raczej tata :lol: ) jutro jadę Ekolist K. Moja jest zielona, nie ma objawów niedoboru fosforu ;).

 

Jaki nawóz siałeś przedsienie??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

jak juz jest fioletowa, to jest po wszystkim.

Pryskanie dolistnym odbarwi liście częściowo, ale wpływ na plon to będzie miało znikomy.

Czasami też tak jest, że jak sie korzeń bardziej rozwinie to sama sie odbarwi.

Tak to jest jak sie nie da tego co trzeba pod korzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9
jak juz jest fioletowa, to jest po wszystkim.

Pryskanie dolistnym odbarwi liście częściowo, ale wpływ na plon to będzie miało znikomy.

Czasami też tak jest, że jak sie korzeń bardziej rozwinie to sama sie odbarwi.

Tak to jest jak sie nie da tego co trzeba pod korzeń.

Powiem Ci ze moze z tej kukurydzy sasiada cosik bedzie po pryskaniu teraz .A pod korzen dawal mysle ze bardzo dobry nawoz bo KEMIRE.A rozmawialem z nim i podpowiedzialem mu zeby probki gleby wzial na badanie i w przyszlosci bedzie wiedzial co ma w glebie a czego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Pewnie że "coś" będzie ;) zawsze "coś" jest..

Ja tylko napisałem ze roślinka sobie juz zakodowała, ze czegoś jej brakło i chodzbyś nie wiem co robił już tego zapisu nie zmienisz :lol: (sprytna bestia)

he Kemira to dobry nawóz jak sie go daje 1t/ha a wątpię żeby twój sąsiad był tak rozrzutny :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja posiałem około 250kg/ha Lubufosu CORN.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

A włąsnie jakie nawozy siejecie pod kukurydze ??

 

Ja daje co roku 200kg/ha soli potasowej 60%, 200kg/ha superfosfatu 40%, 200kg/ha mocznika 46% i zawsze 30-40 ton obornika co roku + nawożenie dolistne mocznikiem 2 razy po 25kg/ha I kukurydza musi urusnąc :D


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

właśnie o to chodzi ze "nic nie musi". Urośnie jak będzie chciała :D Ważniejsza od tego wszystkiego co wymieniłeś jest woda, i to najbardziej w Lipcu, Sierpniu.

Bez tego to możesz dwoić, troić dawki i nic. Jak dasz za dużo azotu to później w jesieni masz mokrą (>38%) kukurydze do listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Z to wodo to racja bo w tym okresie najbardziej rośnie. Brak wody odbije sie na plonie. W tamtym roku to pod koniec lipca kukurydza była mniejsza niż w połowie miesiąca -> brak wody (prawie uschła)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zgoda ze bez wody nie urosnie, ale jak sie nie posieje to nie ma co liczyc na duży plon :D

Aco do wilgoci to kiszonka lest lepsza jesli ziarko jest w fazie woskowej, a łodyga jeszcze zielona.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Wg. mnie najlepiej fosfor dać doglebowo przy okazji siewu ( tylko siewnik musi mieć aplikator do nawozu ), bo raczej rzadko kto ma tak zasobne gleby, a normalnie rozsiane nawozy dla małej rośliny są niedostępne. Do tego jeszcze dochodzi pogoda, szczególnie chłody.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Może i fosforu jest dosyć , ale spowodowane to jest kwaśnością gleby przez co fosfor odkłada sie w głębszych warstwach i roślina nie może go pobierać, staje się on niedostępny dla rośliny. Moja kuku tez jest fioetowa, a badaliśmy glebe i fosforu jest dosyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26
Może i fosforu jest dosyć , ale spowodowane to jest kwaśnością gleby przez co fosfor odkłada sie w głębszych warstwach i roślina nie może go pobierać, staje się on niedostępny dla rośliny. Moja kuku tez jest fioetowa, a badaliśmy glebe i fosforu jest dosyć. :)

po pierwsze to fosfor nie odkłada się w głębszych warstwach gleby - jest w glebie praktycznie nieruchomy. tam gdzie go wysiejesz i wymieszasz z glebą tam jest i koniec.

po drugie jak jest pH zbyt niskie lub zbyt wysokie to fosfor się uwstecznia - zmienia swoją formę i jest nieprzyswajalny

po trzecie objawy w tym temacie wskazują na wyraźny brak fosforu ze względu tylko i wyłącznie niskich temperatur - fosfor jest bardzo słabo pobierany w niskich temperaturach. Jak już sie to stało a kukurydza się kuruje to można jej pomóc opryskiem dolistnym, ale trzeba pamiętać aby się nie pospieszyć musi najpierw zrobić się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

mam problem z kukurydzą strasznie ma czerowne liście i nie wiem co jest pryskałem odrzywką i pole było wapnowane pod nią może wy coś wiecie na ten temat pomocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj