rafffffff

Przebarwienia kukurydzy

Polecane posty

atomik    148

najtaniej wyjdzie to http://www.yara.pl/fertilizer/products/yaravita/index.aspx nawóz wieloskładnikowy PK co 5 dni daj 2 razy i będzie efekt testowałem to już w zeszłym roku


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin8212    0

witam mam taki sam problem z QQmianowicie liscie robia sie fioletowe ale nie na kazdej redlinie, 2dni temu pryskalem ja Nikosh040sc od perzu,czy to moglo spowodowac takie objawy?dodam ze nie wystepuje to na calym polu. na drugim polu robilem ten sam zabieg i jest oki. co moge zrobic w tej sytuacji, do tego jest kijowa pogoda bo zimno.czekam na rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

musisz dac odzywke zawierająco forsor i cynk bo jak bedziesz dawal odzywki bez cymku to efekty beda dopiero jak sioe zrobi bardzo cieplo bo gdy jest zimno kukurdza nie pobiera fosforu, a cynk aktywuje pobranie tego skladnika nawet w niskich temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

uposledzenie pobierania fosforu i potasu występuje u kukurydzy poniżej 15 st.C wtedy praktycznie nie pobiera tych składników i są przebarwienia fioletowe oraz białe i żółte, proponuję jednak zasilić


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil221    0

witam mam problem z kukurydzo robi się czerwona jak by jej czegoś brakowało w zeszłym roku nie miałem takich problemów a rośnie na tym samym polu co mam z nią zrobić może jakaś odżywka ???????????????? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Wygląda to na brak fosforu w glebie lub formy które są nie są jeszcze pobierane przez młode rośliny. Myśle,że trzeba będzie zastosować dolistnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

jw. brak fosforu (a raczej problem z pobieraniem z powodu chłodów). W przyszłości radzę siać siewnikiem z dozownikiem nawozów to problemu nie będzie.

 

Taki temat już istnieje, wystarczy poszukać.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Jeszcze oprócz fosforu dobrze by było dać bor i cynk dolistnie.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

zgadza sie @atomik ale jesli podamy cynk to zacznie pobierac nawet w nizszych temperaturach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

dolistnie poradzę :) dawałeś chociaż nawóz ? na następny raz weź siewnik z dozownikiem do nawozu. mój wujek w tym roku nasypał fosfor i dobrze rośnie nie czerwienieje :)


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

albo słońce 25 C


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0
Napisano (edytowany)

Witam! Moja kukurydza jest taka bordowo-fioletowa na całym polu, jest na oborniku, fosfor też był siany przed siewem, planowałem jutro pryskać na chwasty i teraz nie wiem co robić-można taką pryskać?-nie zaszkodzi jej?

Czy do herbicydu Mustang+Titus mogę dodać dolistny nawóz np.Ekolist czy raczej nie mieszać i zabiegi wykonać osobno? No i czy to zabarwienie kuku to faktycznie brak fosforu bo tak większość na forum pisze?Pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W glebie możesz mieć full fosforu a noce chłodne, w dzień mało słońca i temp. do 20 celsjusz w początkowym okresie wegetacji i tak spowodują czerwono fioletowe przebarwienia, tymczasowe przyhamowanie rozwoju.

 

Na chwasty zacznij pryskać, bo te niezależnie od temperatury będą rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Taką 3-4 liście mozna pryskać? Na wszytskich opakowaniach pisze, że od fazy 6 liści, nie za mała powierzchnia do pobierania nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

kukurydza nie chce rosnąć. Nawozu dużo nasiane. I pryskane już odżywką fosforową i cynko-borem w tym tygodniu drugi raz będę pryskać ale czy to coś pomoże. Ziemia nie rewelacja bo 4 i 5 klasa. Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

kukurydza nie chce rosnąć. Nawozu dużo nasiane. I pryskane już odżywką fosforową i cynko-borem w tym tygodniu drugi raz będę pryskać ale czy to coś pomoże. Ziemia nie rewelacja bo 4 i 5 klasa. Jaka może być przyczyna?

 

Może to być niskie pH gleby (wykonanie badań gleby to jak najbardziej dobra inwestycja), szkodniki (drutowce itp.); winna może być też pogoda, oprysk środkiem wbrew zaleceniom producenta, zbyt mocne ubicie gleby (problemy z wykształceniem systemu korzeniowego)...

 

Gdybyś sprecyzował wypowiedź (data siewu, przebarwienia liści), to może szło by coś wywnioskować. U mnie na wiosce znajomy płakał, że nie chce mu kukurydza rosnąć, pomimo intensywnego nawożenia pola - po czasie okazało się, że pH gleby wynosiło 4,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Witam! Moja kukurydza jest taka bordowo-fioletowa na całym polu, jest na oborniku, fosfor też był siany przed siewem, planowałem jutro pryskać na chwasty i teraz nie wiem co robić-można taką pryskać?-nie zaszkodzi jej?

Czy do herbicydu Mustang+Titus mogę dodać dolistny nawóz np.Ekolist czy raczej nie mieszać i zabiegi wykonać osobno? No i czy to zabarwienie kuku to faktycznie brak fosforu bo tak większość na forum pisze?Pozdrawiam

Pewnie już za późno ale na przyszły rok nie pryskaj mustangiem... kukurydzy po tym oprysku plon kukurydzy 10-20% w dół wiem bo praktykowałem a jak słaba kukurydza i do tego sucho to możesz jej mocno zaszkodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj