rafffffff

Przebarwienia kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lamboR6    5

Spróbuj dolistnie odżywką wysoko fosforową, Jak jest zimno to fosfor jest trudniej dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kejsi    0

A saletrą nie sypałeś? Może lekko Ci przypaliło i dlatego?


A może chodźmy na piwo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Takie kolorowo - fioletowe liście to objaw braku dostępności fosforu z powodu niskich temperatur.

Gdy się ociepli problem zniknie. Można fosfor podać dolistnie np. ekolist PK ale to drogi sposób o niewielkiej skuteczności. Tak było w roku ubiegłym, sąsiad przez miedzę kukurydzę 2-krotnie opryskiwał odżywką P, ja czekałem na ciepłą aurę, a ta wnet nadeszła i moja kukurydza nie była nic gorsza, a kilkaset zł byłem na plusie. Radzę czekać bo prognozy mówią o ociepleniu.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

usycha czy sie robi zolta?? jesli robi sie zolta to znaczy ze jest za zimno. moja tez juz jest zolta. kukurydza potrzebuje duzo wilgoci i ciepla ale tego drugiego jest teraz zbyt malo ale wystarczy jeden dzien temperatury 25 stopni aby kukurydza z powrotem odbila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas jeszcze w niedziele byla żółta ale juz dzisiaj jest ladna zielona bo wkoncu wyszlo slonce :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

u mnie też ma zółte plamy, ale to po oprysku maistrem + zeagran, nieźle mi ją przypaliło nie wiem czemu, ale odbija i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayer    16

ja mam dokładnie to samo po tym oprysku,ale znajomi mi mówią że główną przyczyną jest niska temperatura,no i rzeczywiście wczoraj i dziś było słońce i ciepło to widać różnice także powinna sobie z tym poradzić

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Mój problem z kuku polega na tym że liście nie są rozłożone, tylko są pozwijane. Nie widać na nich żanych przebarwień. Kuku nie bardzo rośnie.

Wydaje mi się że problem powstał po zastosowanie oprysku Mustang+Titus + 40litrów AdBlue/ha. W małym kawałku gdzie opryskiwaczem nie bardzo da sie wjechać nie pryskałem bo nawet zachwaszczenie bylo znikome i z kuku jest wszystko ok i rośnie ładnie.

 

Jak pomóc tej ze zwiniętymi liścmi??

 

 

AdBlue (NH2)2CO + H2O - to wodny roztwór mocznika otrzymywany z technicznie czystego mocznika (bez dodatku substancji obcych) i wody zdemineralizowanej zawierający 32,5% mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juzio    0

dałes za mocne stezenie mocznika powimnno zawierac do 5%. Ja ostatnio pryskałem ekolistem juz widac efekt teraz czekam od1,5 do 2 tygodni i jade jeszcze raz ekolestenm i mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Wydaje mi się że to nie działanie moczniku. Znalazłem taką informację że Mustang tak działa na kukurydzę.

Też pryskałem ekolistem. Efekt jest, urosła dość duzo ale nadal zwinięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Czytam trochę o zasilaniu qq i mam pytanie . moja qq jest na stanowisku przeznaczonym pod ziemniaki. był obornik i trocę nawozów, ale qq jest jasnozielona i małatzn. w 3/4 kolan. Co sądzicie aby najpierw zasilić (opryskać) ją agrolefem dla qq czyli coś kolo 50% fosforu a po 7-10 dniach zrobić oprysk mocznikiem. Z góry dzięki za fachową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

umnie liście kukurydzy się pozwijały i się pochyliła a końcówki liści są jasno zielone

takie zjawisko występuie przeważnie na odmianie bosman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mój znajomy któemu siałem kuku ma 4 odmiany miedzy innymi bosmana i blaska i bosman jest oki a wąłsnie blaska mu pozwijało i sie pochyliła. Moze ktos wie co to jest bo inna odmiana obok na tej samej dzi9łce jest oki ?? U mnie znowu wszytkie odmiany sa oki i blask tez


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

u mnie w tym roku tez cos kuku jest nietego... nierówna bardzo, strasznie blada.. niewiem co sie dzieje... posiane bylo 250kg mocznika i 200kg polifoski 6 na hektar, gleba 3-4 klasa


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jak fioletowa to brak fosforu na 100% lub problem z jego przyswojeniem.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2
Napisano (edytowany)

Mam do was wielką prośbę, otóż moją kukurydza zaczęła fioletowieć, i chce się was poradzić co najlepiej zastosować (preparat, nawóz) aby pomóc mojej kukurydzy.

Edytowano przez agrofoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jest zimno i qq nie przyswaja fosforu, lub masz go mało w glebie. Opryskiwacz i odżywka w płynie powinny pomóc.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez adasku10
      Panowie kiedy u Was zaczyna się przedsiewne nawożenie stanowiska pod kukurydzę na ziarno ? Jeden rolnik mówi 2 tygodnie wcześniej daj sól i resztę, wymieszaj agregatem.
      Jakie Wy macie doświadczenia w tej kwestii ? Czy nie ma tu zasady im wcześniej tym lepiej ? 
    • Przez Danleis
      Witam. Siał ktoś kukurydzę tipico na ziarno? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj