sinek

Tucz intęsywny na śrutach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sinek    0

Hej mam pytanie kto z was stosuje tucz intensywny bydła mięsnego na samych śrutach i słomie interesują mnie jakie macie przyrosty i jakie jest złożycie paszy ?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

U mnie opasy dostają śruty do woli i prawie każdy byk w ciągu 18 miesięcy osiąga 700 kg, a są to prawie same byki mleczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A co oprócz śrut im jeszcze dajesz?

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Oprócz śruty dostają przeważnie siano do woli czasem sianokiszonkę jak jest gorsza i krowy nie chcą jej jeść i oczywiście kiszonkę z kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

witam,chyba to dobry temat,chcialem zapytac was czy na samej srucie z (pszezyta,owasa,jeczmienia)+ siano i sloma,jestem w satnie chowac opasy???????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja tak chowam tylko do sruty idzie rzepak i soja oraz premiks, zużycie jest adekwatne do wagi taki 500 kg nosem wciąga 20 litrów


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

to rano wieczor jednej sztuce okolo 500kg dajesz wiadro 20L sruty?dobrze zrozumialem?czyli gdzies 15kg rano i 15 kg na wieczor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limousine00    0

witam,chyba to dobry temat,chcialem zapytac was czy na samej srucie z (pszezyta,owasa,jeczmienia)+ siano i sloma,jestem w satnie chowac opasy???????????????????????????????????????????

 

Myślę, że tak. Może rewelacji nie będzie, ale 650 kg w 18 miesięcy powinno być. Jednak nie ma reguły może być więcej jak i mniej. ;)

Kwestia tego ile będzie tej śruty i jaka będzie jakość siana.. :P

Edytowano przez Limousine00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

kieyds gadali ze za duzo sruty to nie dobrze,bo moga sie zakwasic czy cos?nie stawac bo cos na nogi dzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

@DARKPANTER To co ty im dajesz ze w 18 miechów roku maja 700 kg to jest chyba nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

chcialbym wiedziec ile na sztuke trzeba sypnac sruty na rano i wieczor? i jaka sloma bardziej nadaje sie dla bydla jeczmienna czy pszeniczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Dinek dlaczego nie możliwe zakładając, że dzielimy 650 kg (700 kg - masa cielaka przy urodzeniu) przez 18 miesięcy = 540 dni 650/540= 1,2 kg średniego przyrostu co uważam za średni wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to rano wieczor jednej sztuce okolo 500kg dajesz wiadro 20L sruty?dobrze zrozumialem?czyli gdzies 15kg rano i 15 kg na wieczor?

obecne sztuki dokramiam ziemniakami bo cena smiech na sali wiadro 20 l nie ma raczej 15 kg może z czubkiem, szczerze nie ważyłem i to jest dawka dzienna na byka około 500 kg + do tego słoma + jakieś resztki niedojadów sianokiszonki dla krów. Jeżeli chodzi o ziemniaka na glowę wiadro 10 litrowe.

Myślę, że tak. Może rewelacji nie będzie, ale 650 kg w 18 miesięcy powinno być. Jednak nie ma reguły może być więcej jak i mniej.

nie rozśmieszaj mnie jakbym osiągał przyrost 1,2 na paszy to by mi się nie opłacało, te byki co ja mam powyzej 1,3 kg przyrastają oczywiście pod warunkiem że od urodzenia nie ma poważnych chorób (np. silne zapalenie płuc, lub odwodnienie na skutek długiej biegunki). Byki to krzyżówki mleczno - mięsne. Trzeba też zaznaczyć że byk chowany luzem przysrasta lepiej niż na uwięzi. Kilka lat trzymałem opasówke na eksport na samych treściwych, z poćżatku 3 miesice siano a później słoma, dobrą slomę zjadają chetniej niż średnie siano najlepsza jeszcze jest słoma z chwastami typu perz. O maksymalnych przyrostach nie wspominam bo już raz się jeden kolega śmiał że powinienem smarowac oliwą skóre żeby nie popękała. Jeżeli ktoś dysponuje kukurydzą lub wyslodkami nie ma problemu o zakwaszenie, ja jeszcze tej choroby nie miałem u opasów.

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

dokładnie przyrosty 1.2 wcale nie sa jakas rewelacja przy intensywnym chowie u nas ostatni hf miał 16 miesiecy i 10 dni miał 701kg odliczyc 40kg masa urodzeniowa czyli 661kg na na te około 500 dni to daje 1,32 kg dziennie ale ja tyle tresciwych nie daje 2kg dziennie paszy pelnoporcjowej od krow i po roku jak skonczy to jeszcze rzepakowej do tego premiks od krow i kiszonka z kukurydzy do oporu i sianka troche i tez uwazam ze mogło by byc jeszcze lepiej teraz mam mieszanca z blonde aquitaine zobaczymy jak wyjdzie i jak tak policzyłem wszystko kiszonka z QQ, cj ,mlekopan, pasza pelnoporcjowa nawet koszt tego ze musiałem go kupic chociaz był moj. Chorob zadnych nie przechodził wiec opieka wet zero kosztow to wyszło ze zostało z niego około 1500 zl a gdyby był miesny około 500 zł wiecej wiadomo roznica cen za mieso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj