tomalski

Olej w SAME EXPLORER II 90T-Olej hydrauliczny

Polecane posty

tomalski    0

Witam. Zakupiłem sobie właśnie ciągnik same explorer II 90T z 2000r (następca C385) :P z ładowaczem czołowym. I mam pytanie związane z olejami hydraulicznymi. Czy w skrzyni biegów i hydraulice jest jeden olej??? Jeden korek do wlewu wiem że znajduje się na tylnym podnośniku. A gdzie reszta???. I czy tur też ma osobny olej czy razem z tylnym podnośnikiem... Z óry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

z duzym prawdopodobienstwem moge powiedziec ze wszystko chodzi na jednym oleju nie slyszalem zeby exploler mial oddzielny obieg oleju w jakiejkolwiek wersji

a tak pozatym to za ile wyrwales ten ciagnik ?jesli to nie tajemnica i jaki ma przebieg? dodaj fotki jesli mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Te obawy są całkiem uzasadnione, na pierwszym przeglądzie nawet serwisant zgłupiał, był niski poziom oleju w skrzyni odkręcił korek nad ramionami podnośnika jest plastikowy korek i szok bo ten korek ma bagnecik 15cm, pytanie po co w r3 ten bagnecik, po dolaniu 2 litrów oleju poziom na światełku do wzkazywania poziomu podniósł się wiec wszystko OK ale ten bagnecik jest zastanawiający, serwisant coś wspominał że któryś tam model miał coś tam w podnosniku żeby zbierał się olej czy coś takiego żeby smarował wysoko umieszczony jakiś mechanizm, a tak wogule to explorer 2 ma też to nieszczęsne szkiełko do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaas    1

Myśle że chodzi na jednym oleju bo mam tak w premiumie.


Moje gg 6161477

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomalski    0

No więc ciągnik ma przejechane niecałe 5 tyś motogodzin. był sprowadzony z dani bo tam go zatarli i tutaj koleś zrobił remont i puścił go za 60 tyś. W polu jeszcze nim nic ciężkiego nie robiłem tak więc nie wiem jeszcze jak się będzie sprawował. A z tył ma to nieszczęsne okienko do sprawdzania oleju ale w nim jest tak widać jak prawie nie widac.. :P Ale wydaje mi się że jest za mało bo jak tura podnosze do góry to tak drży, nie podnosi ciągłością.. Ale ogólnie traktorek fajny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luckywasak    15

Oleju do skrzyni nalewa się właśnie tym korkiem za kabiną. Wszystko chodzi na jednym oleju ale niektóre mają ten bagnecik. Nie wiem po co bo ten, którym ja pracuję nie ma go. Ładowacz chodzi na tym samym oleju więc jak dolejesz do skrzyni, powinno się poprawić. A "nieszczęsne" szkiełko wystarczy dobrze wytrzeć i będziesz wszystko widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Szkiełko super sprawa pod warunkiem że był stan oleju i tylko uzupełniamy, a tak to nie zgadniesz czy jest za dużo czy za mało, spróbuj stanąć troche na pochyłości przodem żeby był wyżej może coś zobaczysz, albo stań na równym i dolewaj olej aż pojawi się stan na szkiełku, a z tym bagnetem nad podnośnikiem, to nie wiedzą najstarsi serwisanci po co tam jest wogóle :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matirp12    10

witam ja też kupiłem ciągnik same explorer 90 jak sie sprawdza poziom oleju w chydraulice??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz638    0

Witam a gdzie znajduje się owe szkiełko od poziomu oleju w hydraulice,dodam że posiadam starszy model 88r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Na pewno jakis UTTO, nie musi byc bog wie jaki drogi typu Fusch czy Shell, w koncu to ciagnik z 80 lat bez połbiegow i elektrozaworow. Ja swojego Same mam zalanego Jasolem Agricat UTTO 10w30  i nic sie nie dzieje drugi rok. Moze tez byc z Orlenu Agro utto byle nie jakis Hipol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ja do fendta 611 lsa z 1989roku mam zalany chyba z orlenu czy lotosu STU 10w40 i jezdzi juz 10 lat ale do silnika juz tylko Turdus 15w40 zima nie jezdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

Witam.

Odświeżę temat. Potrzebuję info czy w Same Explorer 65 z 84r też jest to szkiełko do sprawdzania poziomu oleju? Jeśli tak to gdzie go szukać? Po wykręceniu wlewu na plecaku z tyłu ciągnika moim oczom ukazał się bagnet, na oko około 20 cm długi. Drugie pytanie ile oleju mieści się do skrzyni biegów w tym modelu? I jeszcze jedno pytanie o ten mały filterek z tyłu ciągnika na plecaku. Od czego on jest, ewentualnie jak by ktoś wiedział jaki on ma symbol byłbym wdzięczny. Na moim jest tylko rdza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Tez mam Explorera 65, szkiełko do sprawdzania ilosci oleju jest na prawej szynie zaczepu. A ten filterek na korpusie podnosnika to najzwyczajniej w swiecie zaślepienie wolnego spływu, jak masz potrzebe mozesz wykrecic filtr i załozyc złaczke od spływu, tak mi powiedział forumowy mechanik od grupy SDF.

Oleju niby wchodzi ok 45l. Przy spuszczaniu przy wymianie zleciało mi ok 40l dla pewnosci zalałem 50 bo mam spore gorki i strome podjazdy, wiec niech ma dobre smarowanie.

20191029_171922.jpg

Jakbys jeszcze cos chciał wiedziec pytaj smiało.

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

Dzięki kolego. Mógłbyś mi napisać jeszcze numer tego filterka? Koszt nie duży a jest już tak zardzewiały że może pęknąć i bedę miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosek11    0

Panowie nigdzie nie mogę znaleźć....ile wchodzi oleju do skrzyni do Same Explorer 95 Classic z 2005 r.? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosek11    0
16 minut temu, rex15 napisał:

52L chyba

Dziękuję. Czy ewentualnie ten UTTO z Orlenu będzie odpowiedni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Musi być tam olej utto albo stou 10w30, jakiego producenta wybierzesz to już Twoja wola, byle nie jakieś najtańsze nieznane marki

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez mpomykala
      Witam,
      Czy posiada ktoś do sprzedania instrukcję napraw do ciągnika Deutz dx4.50 lub innego modelu DX?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj