Zaloguj się, aby obserwować  
wsk125ccm

Nowy ładowacz czołowy vs Ładowarka vs używany ciagnik z ładowaczem czołowym

Polecane posty

endrju00711    11
http://allegro.pl/item645466790_joystick_d...em_linkami.html to taki joystick, akurat nic z rozdzielaczami, linkami i elektrozaworem nie było na allegro, a więc rozdzielacz to tak około 500 zł, do tego linki zalerznie od długości, 100 zł. No i jak chcesz mieć trzecią sekcje, czyli krokodyla, czy coś w tym stylu, to elektrozawór z 400 zł, zalerznie od przepływu. Wiadomo opłaca się choćby dla własnej wygody, ja sam jak będe miał troche kasy na zbyciu to do weidemanna sobie taki założe :) Wogóle to ja go całkiem przerobie, ale nie o tym temat ;) Ta ładowarka z linku, to w tej cenie znajdziesz jcb z czterema skrętnymi kołami, i nawet niekiedy z joystickiem :P Więc na spokojnie szukaj sobie na allegro itp. takich sprzętów, a zapewne jakaś okazja się trafi, i można wyrwać naprawde ładną ładowarkę za małe pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile się ładuje. Jak mało to bardziej ekonomiczne jest założyć tura na ciągnik, ale przy większych ilościach nic nie pobije ładowarki (do prac podwórzowych najlepsza przegubówka). Warto śledzić allegro okazje istnieją.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Może i tak ale jak ktoś ma równe podwórko. U teścia akurat jest tak że jak pada jest pełno błota to raz a z tyłu za budynkami gospodarczymi są bele i sianokiszonka. Zimą to były problemy wyjechać takie błoto było wiec przegubowa odpada. Pozostaje tylko teleskopówka najlepiej ze skrzynią.


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego nie doceniasz chyba przegubówek, choć sam wolał bym teleskopa, ale i tak jutro się przekonasz, śledź moją galerie tak o 17 : 00 ;) Dla cego tak a nie inacej, to wytłumace jutro, bo apewne nasuną się pytania jak i dla czego, wczoraj nie mogłem z tamtąd wyjechać C-360 z przyczepą praktycznie pustą. Dobra już więcej nie mówie, bo na końcu wszystko wygadam, zobaczysz sam jutro w jakich warunkach nikiedy mój weidemann pracuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

jest pare trików na wyjeżdzanie z błota jednym i drugim modelem ładowarek. ja raz się tylko ładowarką moją zakopałem w sumie przez własną głupotę ale sam wyjechałem przez odkopanie, się zakopałem się w nasypanym przezemnie śniegu. raz u wuja na łace na torfowej to jak 2 raz na to samo miejsce najechałem to koleina na 30 cm a ja jeżdziłem było wtedy dosyć mokro. na śniegu też ile razy się ciągało pełne przyczepy i to te o DMC 16 ton i szło bez problemu. niemogę wstawić zdjęcia mojej ładowarki do galerii bo mam za dużą to byście zobaczyli co mam za sprzęt

 

EDIT: udało się wstawić tu macie mój sprzęt http://www.agrofoto.pl/forum/Schaeff-SKL85...mage145903.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

endrju00711 gdzie masz tą niespodziankę?;) miała być wczoraj a nie ma u Ciebie w galerii nic takiego:P


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Sory że tak późno, ale raz pogoda mi nie pozwoliła, a na drugi dzień miałem jump w szkole więc czasu nie było. Ale foty już są :) Oto one :

http://www.agrofoto.pl/forum/Weidemann-image147190.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Weidemann-image146847.html

 

I coś z starszych fot :

http://www.agrofoto.pl/forum/Weidemann-image142039.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Weidemann-image135416.html

 

To tak po krótce foty z możliwościami wykorzystania, jak i wtrzymaością weidemann, a w razie jakiś pytań to jestem otwarty :) Szczerze to na dzień dzisiejszy wrócić do wideł spowrotem było by ciężko. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no fajne foty ja raz to w rozmiękłej glinie pracowałem tzn ją zbierałem to po mosty koleiny. A na tym 1 zdjęciu to masz wodę ale pod spodem w miarę twardo jak podejrzewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dokładnie jest w miare twardo, gorzej tam z przyczepą, to ledwo szedł, tam przywieźliśmy żwir, więc możesz się domyśleć co tam było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

Musisz przetestować.... stan chyba niejest taki zły ale to juztrzeba dokładnie posprawdzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam was ponownie:) Długo mnie nie było i od wakacji rzadko będe zaglądal ale do rzeczy. endrju00711 ładny pociąg ma ta twoja przegłobuwka:) Ale ja pozostaje przy ładowarce teleskopowej. Rozmawiałem z teście i mam oficjalne pozwolenie szukania jakieś ciekawej oferty do 65tyś. Teraz moje pytanie. Jakie firmy polecacie? Napewno w gre wchodzi Manitou, Jcb. I teraz odnośne takich marek jak Matbro i Sanderson co mi powiedziecie o nich? Polecacie je czy nie bardzo? Interesuje mnie wysuw max 10m min 7m Pomożecie na coś sensownego nakierować? Pozdrawiam

 

Ps ładowarka ma mieć możliwość podłączenia chwytaka do bel i krokodyla. Bo z tego co sie orientuje to nie wszystkie maja możliwość podłączenia(3sekcji?)


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat taki jak w temacie, a mianowicie co kupić- nowy ładowacz czołowy (stoll, quicke) czy używaną ładowarkę teleskopową? Wykorzystanie maszyny - przewożenie około 3000bel rocznie (połowa to słoma, reszta sianokiszonki), załadunek obornika (około 100 rozrzutników po 8t rocznie), załadunek paszowozu (codziennie), rozładunek nawozów, pasz, itp (ok 50 big bagów rocznie)

Przedstawiam linki maszyn które mnie interesują:

http://otomoto.pl/la...q38-A39859.html

http://allegro.pl/la...2195078121.html

Ładowarka fajna ale by trzeba sporo dołożyć, czy warto........?

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat taki jak w temacie, a mianowicie co kupić- nowy ładowacz czołowy (stoll, quicke) czy używaną ładowarkę teleskopową? Wykorzystanie maszyny - przewożenie około 3000bel rocznie (połowa to słoma, reszta sianokiszonki), załadunek obornika (około 100 rozrzutników po 8t rocznie), załadunek paszowozu (codziennie), rozładunek nawozów, pasz, itp (ok 50 big bagów rocznie)

Przedstawiam linki maszyn które mnie interesują:

http://otomoto.pl/la...q38-A39859.html

http://allegro.pl/la...2195078121.html

Ładowarka fajna ale by trzeba sporo dołożyć, czy warto........?

Na pewno warto dołożyć zważywszy że sporo masy przeładowujesz a wygoda i szybkość pracy jest nieporównywalna.Przy ewentualnym zakupie ładowarki teleskopowej ja bym ci polecał ze zwykłą skrzynią biegów +zmiennik -na napędzie hydrostatycznym są wygodne w pracy lecz mają małą siłę uciągu co czyni je nieprzydatnymi do pracy w terenie i do holowania przyczep np.z belkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyy18    1

mam dylemat bo w zwiazku z ostatnia przebudowa musze kupic tura lub ładowarke aby wyrzucac obornik i tu moj problem bo niewiem co lepsze nie mam ciagnika 4x4 .. najmocniejszy zetor 7211 wiec wiekszosc znajomych mowi ze do tura bez 4x4 to troche niebardzo... w takim wypadku bede zmuszony do kupna nastepnego ciagnika do 40 -45 max tys to chyba tylko mtz belarus lub jakis ursus zawsze byloby mozliwosc za jakis czas dokupic agregat uprawowo siewny nowy plug itp.

inną mozliwoscia jest zakup ladowarki przegubowej bedzie łatwiej z obornikiem bo wjedzie dosłownie wszedzie ale juz nia nic na polu nie zrobie . nawegt niewiem czy dam nia rade zajechac na pole zaladowac bele.wydaje mi sie ze za ta cene (45 tys) kupoie juz ladowarke

moje pytanie : co mi doradzacie ??? prosze o odp

 

ps pisze tutaj bo nie chcialem zakladac nowego tematu aby nie zasmiecac forum pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubon10    0

elo

nie dawno w mojej ładowarce marki wiedemann wskaźnik podciśnienia oleju wkracza na czerwone pole, wymieniłem filtr i nadal jest to samo. co jest przyczyną tej awari?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bonex157
      Cześć,
      Potrzebuję wjechać cyklopem na łaki torfowe i potrzebuje dorobić bliźniaki, czy ktoś takie coś robił? Albo mi podpowie 
    • Przez Mateusz100
      Witam posiadam ładowarke kramer stary złom można wopwiedzieć niby stan dobry ale jednak nie model to jak piosze to 311 S wersja bardzo żadka spotykana bo jak sie patrzy na olx to wiecej jerst 312 albo 512 . Problem tkwi w jeździe a mioanowicie niemy sobie tak wymyślili jaze ma tylko dwa biegi 1 i 2 szybszy i wolniejszy a żeby cofnać do tyłu i z powroterm jechac do przody to trzeba sprzegłóo wciskac nma max aż sie usłyszy taki przeskok jakby i wtedy jedzie do tyłu lub do przodu i tutaj jest problem wciskam jak głupi to sprzeło i nie chce przeskoczyc jak wejdzie do tyłu ot ciagle do tyłu jadse a do przodu nie chce wejsć fikam jak głupi tąś nogą i nic makabra..... nieo mam pojecia co to jest za dziadostwo ale mam tak od wielu lat ... najlepsze był oto że tylkp do tyłu zawsze ładnie wchodziło a do przodu byl problem a teraz to nawet do tyłu czasem nie chce wejść..... prosze o jakąś pomoc miałktoś taki problem w takiej maszynie?
    • Przez Johhny
      Witam mam problem z ładowaczem t 214(cyklop) problem polega na tym  że tylko funkcja od podnoszenia i opuszczania stopek działa a pozostałe funkcje wogule nie działają brak reakcji na pozostałe funkcje w cyklopie po za tym przy włączeniu cyklopa ciągnik ma bardzo ciężko tak jak by coś go dusiło czy hamowało ustępuje to dopiero jak wcisnę wajchę od podnoszenia i opuszczania stopek co może być przyczyną własnie nie działania pozostałych funkcji w cyklopie bo jak mówiłem już działa jedynie funkcja od podnoszenia stopek a poza tym nic więcej 
      Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc
    • Przez pawel7470
      Witam!
      Mam problem z ładowarka Jcb 520-50 sprawa wygląda tak że podczas jazdy gdy ładowarka sie rozgrzeje zapala lub mrugnie kontrolka (?) po czym pedał hamulca robi się twardy i silnik ma ciężej a gdy zgaszę ładowarke i odpale ponownie to pedał hamulca robi sie miękki i działa robi się tak cały czas jak jest rozgrzana. Czy może mieć coś z tym wspólnego pompa hydrauliczna. Pozdrawiam
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj