wyrebski1

Stonka ziemniaczana

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wyrebski1    103

Czy zauważyliście, że w tym roku nie ma jeszcze stonki, przynajmniej ja nie zauważyłem u mnie. Oczywiście to dobrze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja mam wszystkie ziemniaki zaprawiane Prestige, więc nie mam się czego bać, ale na sąsiednich niezaprawianych ziemniakach jeszcze nie widać stonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

ledwo co ziemniaki wzeszły a ten już stonki szuka;p , a na poważnie jeszcze nie widać ,ale ona na pewno nie długo sie pojawi ja myślę ze za 2-3tyg będzie trzeba pryskać.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jakie dopiero co wzeszły, u kolegi już niektóre pędy zaczynają kwitnąć przynajmniej tak twierdzi :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Heh jak posadził w błoto to już kwitną :P a co do stonki to chyba trochę się pośpieszyłeś, u mnie nie ma nic ale zazwyczaj pojawiała się w I połowie lipca :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

u mnie stonka juz jest na razie dorosłe osobniki niedługo trzeba bedzie pryskac . mam mało kartofla tylko do siebie tak z 4 ary zasadziłem na probe nowe odmiana denar wczesne albo bardzo wczesne teraz dokladnie nie wiem i tak mysle za ok 10 dni beda zaczynac kwitnąc ( sadzone cos kolo 15-18 kwietnia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

dzisiaj znajomy w ogrodku zbieral stonke na paru krzakach 8 sztuk


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

pogoda nie sprzyja i stonki nie widać na razie ale sie nie cieszcie i tak się pojawi zawsze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janko1    2

a ja od 4 lat obserwuję stopniowe zanikanie stonki w południowej wielkopolsce.Obecnie ziemniaki zaczynają kwitnąć(poza najpóżniejszą odmianą)i narazie stonki brak.Kilka lat temu to ziemniak pokazał pierwsze listki i już był obsypany stonką wiec czesto kończyło sie na 3 opryskach.Rok temu tylko jeden a teraz jeszcze niema czego.Zastanawiam sie czy to zmniejszenie liczby plantacji przez sąsiednich rolników czy też wieksza skuteczność stosowanych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

czym prykacie na stonkę? Jaka cena i dawka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur5544    0

Mysle ze za zimno na stonke ale zaczyna sie pokazywac, i zaczynaja skladac jaja:D o walsnie jaki stosowac preparat na stonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

U mnie wlaśnie narazie też nie widac i aż się sam dziwie :) tam parę stonek widziałem i to wszystko :) A co ciekawe w zeszłym roku było podobnie, bo tylko 2 razy opryskiwałem na stonke :) A inne lata pamiętam trzeba było co chwile latac i pryskac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie myśleliście kiedyś nad zaprawianiem sadzeniaków? problem stonki wtedy nie istnieje. My zaprawiamy Prestigem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj