Zaloguj się, aby obserwować  
ursus17

Sipma Farma II

Polecane posty

ursus17    0

Kupilismy sipme farme II i jest to nasza pierwsza prasa tego typu. Wczoraj ja uruchomiliśmy i dowiedzielismy sie ze trzeba przelaczac zawor z podbieraka na klape. Czy mozna to zrobic tak, zeby nie przełączjąc zaworu otwierac klape i posługiwac sie podbierakiem. Prasa jest podpięta do Forterry 9641.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

nie mozna. musialby byc zalozony jakis dodatkowy rozdzielacz. mialem takie cos w Krone ze jak sie podnosilo klape to podbieracz opadal no a opuszczac trzeba bylo juz na powolnym splywie bo jezeli sie dalo cisnienia to sie podbieracz podnosil. a masz ten zawor co mozna do kabiny wlozyc czy ten na stale przy prasie?? ja mam juz ta prase 3 lata i ten zawor juz mi siada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Mam ten co można go do kabiny włożyc tylko myslalem ze mozna sobie troche prace ułatwic i nie kurzyc ciąfnika w środku:P bo tak to bede musiał miec otwarta szybe;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W mojej sipmie zawór jest jeszcze w ramie i zaraz za nim jest trójnik z zaślepką i naprzeciw otwór w ramie gdzie można podłączyć trzeci przewód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ta dziura jest do wyprowadzenie weza jest wlasnie do tego rozdzielacza co mozna zamontowac w kabinie. do niego wlasnie ida 3 weze. Darek jaki masz model prasy bo to nie polega na tym ze jak jest starsza to ma rozdzielacz w ramie, kazda Sipma Classic ma taki rozdzielacz, nie wiem czy czasami Farma tez tak nie ma bo Farma II na bank robi tylko te z mozliwoscia montazu w ciagniku. rama w kazdym modelu prasy jest taka sama wiec to nie ma na tym ze w ramie jest 3 dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Częściowo dobrze piszesz, w ten otwór i trójnik wkręca się trzeci przewód

Wersja pierwsza: wystarczy tak jak w moim przypadku zawór zostawić włączony na klapę a ten dodatkowy przewód dać do drugiej sekcji rozdzielacza i działa.

Wersja druga: w nowszej prasie z zaworem na wężach wywala się ten zawór, i dalej identycznie dwa węże klapy do jednej sekcji a wąż od podbieracza do drugiej. Kupujemy jedno euro a zostaje nam za to potrójny zawór.

Ten trójnik dają ze względu na ciągniki z jedną parą szybkozłączy ale ty @ursus17 masz dwie lub trzy więc zrób drugą wersję i będziesz miał ciszę i porządek w kabinie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no takiego rozwiazania nie przemyslalem. no ale ja zostawie tak jak jest bo po pierwsze nie mam ciagnika z 2 parami, jedynie ursusa 912 ale to nie bedzie dzialac a po drugie to i tak ta prasa u mnie dlugo nie pochodzi, moze jeszcze 2-3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus17    0

Wielkie dzieki za informacje. Zrobie tak jak powiedziałes i to napewno ulatwi i uprzyjemni prace. Jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
nie mozna. musialby byc zalozony jakis dodatkowy rozdzielacz. mialem takie cos w Krone ze jak sie podnosilo klape to podbieracz opadal no a opuszczac trzeba bylo juz na powolnym splywie bo jezeli sie dalo cisnienia to sie podbieracz podnosil. a masz ten zawor co mozna do kabiny wlozyc czy ten na stale przy prasie?? ja mam juz ta prase 3 lata i ten zawor juz mi siada.

Czy na pewno nie mozna?

Jeżeli forterra ma dwie pary wyjść hydraulicznych (nie 2 sztuki tylko 4) to da radę... wywalasz ten zawór, zostają Ci dwa węże i pod nie podkręcasz dwie końcówki złącza hydraulicznego i podpinasz pod wyjścia, jedna pod jedną parę, druga pod drugą i jedna dzwignią sterujesz klape a drugą podbieracz :P

 

 

 

Znajomy ma Farmę II to caly ten rozdzielacz ma przenośny i zakłada w kabinie -fabrycznie tak miała i jest spoko


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Co? Widocznie musiałes zasłuzyć i sie teraz czepiasz

 

@piotruś89 miał tak w swojej sipmie przerobione...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

no ale przeciez to co napisales z tym przenosnym rozdzielaczem to jest w kazdej Farmie II wiec nie wiem co tu przerabiac. a to co pisales zeby wywalic ten rozdzielacz to moze by wypalilo ale musisz wtedy jakis powrot jeszcze zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Absolutnie się nie czepiam. Zwracam uwagę że piszesz to samo co napisałem wcześniej- wczoraj 22.35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Sorry, trochę to zawile napisałeś :P

 

 

żeby wywalić ten rozdzielacz to moze by wypaliło ale musisz wtedy jakis powrót jeszcze zrobic.

A przy przyczepach masz inny powrót oleju? Złączem wraca :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No tak... To samo w dwoch wersjach napisalismy a kolega nad Twoim postem mysli ze klapa i podbieracz pod jedna parę wyjść... Ja mialem na mysli klapę pod jedna parę wyjść a podbieracz pod druga...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mechaniki    5

Też mieliśmy taki problem z tym zaworem w naszej prasie Krone 125 ale go wywaliliśmy i zrobiliśmy na dwa węże oddzielnie podbierak i klapa i jest git tylko że dodatkowo mamy rozdzielacz 2 sekcje w kabinie mf-a 265 i nie trzeba się męczyć wajchami po siedzeniem przełączając sekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

witam. chce zalozyc do przewodow w mojej sipmie szybkozlacza EURO i o ile sie nie myle w tych zaworkach czy filterkach (sam nie wiem co to jest) ktore znajduja sie na koncach przewodow jest gwint wewnetrzny 20 mm x 1,5, i ciezko znalezc takie zlacza. znalazlem takie http://allegro.zumi.pl/wtyczka-do-szybkozlacza-m20-grodziowa-i1584290026.html ale nie wiem czy moga one byc zalozone. co to znaczy "zlacza grodziowe"?? czy moge je przykrecic do tych przewodow?? normalnych z krotkim gwintem nie moge znalezc, a w redukcje za bardzo nie chce sie bawic, bo jesli choc troche zmienie przekroj to zwiekszy sie cisnienie i moge rozdzielacz albo weze rozwalic. prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj