Skocz do zawartości
majs

Ustawianie kombajnu

Polecane posty

sadam1302    3

Witam jak ustawic claasa mercator 60 do zbioru pszenicy, pszenżyta, owsa i jęczmienia chodzi mi na która dziurke ustawic klepisko jakie obroty bebna ustawic jakie szczeliny na podsiewaczu i jaki wiater poniewaz w zeszłym roku mielismy troche problemow podejrzewam ze to przez złe ustawienie kombajnu mianowicie pszenzyto musielismy przez wialnie przepuszczac bo było mnustwo kłusków prosze o pomoc

marian7k    5

Kolego jak widzę jesteś młodym (mało doświadczonym)kombajnistą.Więc do zbóż za wyjątkiem owsa na dolne sito zakładaj najlepiej podłużne dziurki 5 mm a do owsa zakładaj największe (u mnie 16).Jeżeli lecą kłosy do zbiornika to przymykaj górne sito i obserwój czy nie wyrzuca za kombajn oraz czy zbyt dużo czystego zboża nie idzie na podajnik kłosowy.Szczelina obserwuj czy nie gryzie zboża i czy wymłaca (ząbek zależnie od zużycia cepów i klepiska),obroty bębna w przenżycie nawet czasem trzeba 1200 ale z reguły wystarczy 1100,podobnie pszenica ok 1100-1000 zależnie od suchości łanu i dorodności zboża.Generalnie trzeba metodą prób i błędów uczyć się na początku,najważniejsze obserwować i wyciągać wnioski.

Wiadomość z agroFakt.pl

eugene    0

witam kolega Marian7k pieknie wyjasnil zaco dziekuje ale Ja jestem laikiem sam pierwszy raz kosilem MF 530L ciezko bylo pomocy w ustawieniu uzyskac ale jakos pokosilem na zyto od bizona spece poustawiali ale szlo zle do przenicy sam na wyczucie i na wyslizgane z farby miejsca i na sluch u mnie sita sa tak gorne zaluzjowe -ustawiane dwie dzwignie pierwsza czesc 1/3 i druga 2/3 nizej idzie kaskadowe 8mm zmierzylem nizej duze sito tez kaskadowe i przedluzone trzema rzedami zaluzjii ta czesc sie unosi do gory czyli takie poziomowana czesc jak by Jaki lapacz i na dole sito oczkowe ( nie zmierzylem oczek) tuz nad przenosnikiem klosowym i tu niewiem jak ustawiac jedyne co wiem ze nie inaczej niz na miejscach widocznych wyslizganych z farbyi tak samo nie kumam co do wiatru( ustawialem tak no patrzylem ze jak za brudno to podkrecalem Wiatr a jak z tylu gubil to zmniejszylem i jakos w miare czysto wyszlo a co do szczeliny to kompletnie nie kumam no troche tak ustawienia po staremu no i na sluch zeby nie huczalo i nie bilo ziarna iii tam sa dwie dzwignie czyli jak sie zorientowalem to szczeline ustawia sie podnoszac i opuszczajac klepisko ( bo mi mowiono ze ustawia sie bembnem ale zagladajac nic takiego nie zauwazylem a jedynie to klepisko czyli szczeline wlotowa i wylotowa jedna dzwignia nad silnikiem czyli ta od szczeliny wylotowej a druga zaraz przy siedzeniu z lewej strony szczeline wlotowa przod i jak mysle to ta przednia szczelina wazniejsza bo dzwignia przy siedzeniu ale ustawic tego nie umiem ( po starych znakach )tylko ze wylotowa ma maly zakres regulacji wyslizgany a ta przy siedzeniu prawie na calosci wyslizgana i tu jakos mi nie pomogli chociaz jak sie orientuje to do kazdego zboza musze ustawiac te szczeliny obie i Wiatr jesli by mi ktos wyjasnil jakie ustawienia do zborza bylbym wdzieczny do rzepaku nie trzeba bo nie bede kosic , z gory dziekuje

tobago    6

Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

kiepur78    6

Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

a w jakim kombajnie?

maxi93    2

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

strd    4

mogę, ale będę mógł bardziej jak podasz jakiś email czy coś ;)

Matey    431

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

a jak miales otwarte gorne sito?

maxi93    2

Mialem na 3 ząbku,sita mam regulowane z boku nie bezposrednio jak w niektórych przy sitach  

strd    4

w praktyce te ustawienia są całkiem niezłe, ewentualnie w zależności od zboża/chwastów dopasowuje sie tylko górne sito, a reszta tak jak z tabeli i jest ok.

maxi93    2

Witam,wczoraj wiechalem w rzepak bizonem i duzo koncuwek uszczyny szlo do zbiornika czego to winna

NewVario    8

Za mały wiatr może? Jak nie wiatr to zle sita masz ustawione .

Edytowano przez NewVario

Witam. Tak na ostatnią chwilę zanim pójdę w pole ,może ktoś się orientuje jak ustawić sita, wiatr i kierownice do pszenicy i jęczmienia w international 321. 

spajki01    1

cześć wiecie jak ustawic kombajn mf 31 stary malutki do zboża wiatr duzy był ustawiony a mimo to zboże nie było czyste

spajki01    1

Jest na 3 zabku ale to chyba sróbkami trzeba skrecic z lewiej i z prawej taki mi gosciu tłumaczył który ma taki sam kombajn bo na klepisku jest na 3 zabku

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię