majs

Ustawianie kombajnu

Polecane posty

sadam1302    4

Witam jak ustawic claasa mercator 60 do zbioru pszenicy, pszenżyta, owsa i jęczmienia chodzi mi na która dziurke ustawic klepisko jakie obroty bebna ustawic jakie szczeliny na podsiewaczu i jaki wiater poniewaz w zeszłym roku mielismy troche problemow podejrzewam ze to przez złe ustawienie kombajnu mianowicie pszenzyto musielismy przez wialnie przepuszczac bo było mnustwo kłusków prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kolego jak widzę jesteś młodym (mało doświadczonym)kombajnistą.Więc do zbóż za wyjątkiem owsa na dolne sito zakładaj najlepiej podłużne dziurki 5 mm a do owsa zakładaj największe (u mnie 16).Jeżeli lecą kłosy do zbiornika to przymykaj górne sito i obserwój czy nie wyrzuca za kombajn oraz czy zbyt dużo czystego zboża nie idzie na podajnik kłosowy.Szczelina obserwuj czy nie gryzie zboża i czy wymłaca (ząbek zależnie od zużycia cepów i klepiska),obroty bębna w przenżycie nawet czasem trzeba 1200 ale z reguły wystarczy 1100,podobnie pszenica ok 1100-1000 zależnie od suchości łanu i dorodności zboża.Generalnie trzeba metodą prób i błędów uczyć się na początku,najważniejsze obserwować i wyciągać wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czy ktoś wie i podzieli się tą wiedzą, jak ustawiać kombajn do owsa bezłuskowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

witam kolega Marian7k pieknie wyjasnil zaco dziekuje ale Ja jestem laikiem sam pierwszy raz kosilem MF 530L ciezko bylo pomocy w ustawieniu uzyskac ale jakos pokosilem na zyto od bizona spece poustawiali ale szlo zle do przenicy sam na wyczucie i na wyslizgane z farby miejsca i na sluch u mnie sita sa tak gorne zaluzjowe -ustawiane dwie dzwignie pierwsza czesc 1/3 i druga 2/3 nizej idzie kaskadowe 8mm zmierzylem nizej duze sito tez kaskadowe i przedluzone trzema rzedami zaluzjii ta czesc sie unosi do gory czyli takie poziomowana czesc jak by Jaki lapacz i na dole sito oczkowe ( nie zmierzylem oczek) tuz nad przenosnikiem klosowym i tu niewiem jak ustawiac jedyne co wiem ze nie inaczej niz na miejscach widocznych wyslizganych z farbyi tak samo nie kumam co do wiatru( ustawialem tak no patrzylem ze jak za brudno to podkrecalem Wiatr a jak z tylu gubil to zmniejszylem i jakos w miare czysto wyszlo a co do szczeliny to kompletnie nie kumam no troche tak ustawienia po staremu no i na sluch zeby nie huczalo i nie bilo ziarna iii tam sa dwie dzwignie czyli jak sie zorientowalem to szczeline ustawia sie podnoszac i opuszczajac klepisko ( bo mi mowiono ze ustawia sie bembnem ale zagladajac nic takiego nie zauwazylem a jedynie to klepisko czyli szczeline wlotowa i wylotowa jedna dzwignia nad silnikiem czyli ta od szczeliny wylotowej a druga zaraz przy siedzeniu z lewej strony szczeline wlotowa przod i jak mysle to ta przednia szczelina wazniejsza bo dzwignia przy siedzeniu ale ustawic tego nie umiem ( po starych znakach )tylko ze wylotowa ma maly zakres regulacji wyslizgany a ta przy siedzeniu prawie na calosci wyslizgana i tu jakos mi nie pomogli chociaz jak sie orientuje to do kazdego zboza musze ustawiac te szczeliny obie i Wiatr jesli by mi ktos wyjasnil jakie ustawienia do zborza bylbym wdzieczny do rzepaku nie trzeba bo nie bede kosic , z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiepur78    8

Panowie ja zapytam o ustawienia dotyczące (nawet trudno mi powiedzieć czego bo obiło mi się to gdzieś o uszy). Chodzi o ustawienie ciśnienia w hydraulice po każdej zmianie wagi hederu. W zależności czy jest zamontowany stół do rzepaku czy nie. Sprawa się tyczy nowszych kombajnów a kalibracja ta ma wpływ na czułość joysticka przy regulacji wysokości zespolu zniwnego. Orientuje się ktoś o co mi chodzi?

 

a w jakim kombajnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

mogę, ale będę mógł bardziej jak podasz jakiś email czy coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Jak ustawic bizona do rzepaku /? w tamtym roku duzo koncówek łuszczyny wpadało do zbiornika

a jak miales otwarte gorne sito?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Mialem na 3 ząbku,sita mam regulowane z boku nie bezposrednio jak w niektórych przy sitach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

w praktyce te ustawienia są całkiem niezłe, ewentualnie w zależności od zboża/chwastów dopasowuje sie tylko górne sito, a reszta tak jak z tabeli i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxi93    2

Witam,wczoraj wiechalem w rzepak bizonem i duzo koncuwek uszczyny szlo do zbiornika czego to winna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Za mały wiatr może? Jak nie wiatr to zle sita masz ustawione .

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak na ostatnią chwilę zanim pójdę w pole ,może ktoś się orientuje jak ustawić sita, wiatr i kierownice do pszenicy i jęczmienia w international 321. 


lucki24podl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

cześć wiecie jak ustawic kombajn mf 31 stary malutki do zboża wiatr duzy był ustawiony a mimo to zboże nie było czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Jest na 3 zabku ale to chyba sróbkami trzeba skrecic z lewiej i z prawej taki mi gosciu tłumaczył który ma taki sam kombajn bo na klepisku jest na 3 zabku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj