Janke008

Valtra N 101 vs NH T6020 vs Same Iron 120

Polecane posty

Janke008    0

Witam.Przymierzam się do zakupu nowego ciągnika i mój wybór padł właśnie na irona 120 nh t6020 lub n101.Chciałbym aby mało palił,byłby jako główny ciągnik (do pomocy 3512 i zetor 8540),posiadam taki osprzęt jak:2x przyczepy 8t,pług akpil 5 skibowy,grubber 2,6 mandam kusII,itp.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

No to będziesz miał ciężki wybór kolego :P napisz jeszcze jaka jest rozbieżność cenowa między nimi

Ja bym wybierał między Same a NH wnętrze tych ciągników lepiej mi pasuje :P jakoś przytulniej się czuje :P

Raczej złych opinii nie usłyszysz także ja bym wybrał tego w którym najlepiej się czuje :)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Najoszczędniejsza napewno będzie Valtra , ponieważ posiada silnik SISU... ( chociaż nie twierdze że reszta to smoki).

Za to Valtra może być najdrożśza z całej trójki i to przemawia na jej niekorzyść... :P

Same z kolei ja osobiście nie brał bym pod uwage (chyba że cena byłaby wyraźnie niższa).

NH za to chyba jest najtańszy w zakupie, a to duży plus...

Ogólnie, biorąc pod uwage również cene tych ciągników to NH (wg. mnie) jest na pierwszym miejscu ponieważ:

- serwis chyba ma najlepszy z całej 3 (dużo dilerów w porównaniu do reszty),

- jak narazie seria T6000 cieszy sie dobrą opinią,

- wykonanie itd. jest dość dobre,

- itp.

Nie ma co sie rozpisywać, bo chyba każdy wie coś na temat każdego z tych ciągników i potrafi je jakoś porównać...

 

Janke008@ ile masz $$ do wydania... bo jeżeli masz jakiś zapas, bądź większą kwote, to zdecydowanie polecam Valtre, ponieważ wg. mnie to wyższa klasa od NH i Same, ale i koszta są wyższe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Max 210tys. netto

 

A ile może taka valtra kosztować w podstawowej wersji??

 

 

No to będziesz miał ciężki wybór kolego :P napisz jeszcze jaka jest rozbieżność cenowa między nimi

Ja bym wybierał między Same a NH wnętrze tych ciągników lepiej mi pasuje :P jakoś przytulniej się czuje :P

Raczej złych opinii nie usłyszysz także ja bym wybrał tego w którym najlepiej się czuje :)

Między ironem a new hollandem z tego co się orientuję jest mała różnica cenowa,ale valtra to napewno droższa i własnie nie wiem dokładnie o ile(z tym ironem to mam na myśli także lamborghini r6 120 ale zresztą to chyba to samo).

 

A z tym nh to także uważam że byłoby to najlepsze wyjście, ostatnio w tygodniku rolniczym właśnie pisali że w tym roku sprzedało się najwięcej nh i jest największe zainteresowanie,myślę że to z powodu ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

tzn . to jest cena w wersji HiTech , czyli tej średniej wersji. Nie kieruj się WYŁĄCZNIE ceną , choć to ona zazwyczaj dyktuje co kupujemy , powiem ci że z tych trzech to najsolidniejsza i najbardziej ekonomiczna w spalaniu jest valtra , ma zaawansowaną automatykę przekładni którą można obczaić tylko po dłuższej rozmowie z dealerem, i jest niewątpliwie najcichsza i emituje najmniej wibracji ( w kabinie) w por. z konkurentami, przez co pomimo plastkiku w kabinie daje ogromny komfort , a jeżeli jest za droga to w takim razie NH , ma dobre wyposażenie , i jest tańszy, ma doby stosunek ceny do tego co oferuje , a sieć dealerska jest bardziej rozwinięta . Ja bym same nie brał , bo serwis słaby , wyposażenie przeciętne jeżeli patrzeć na konkurencje, a cena wcale nie najniższa .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Serwis Same słaby? Pierwsze słyszę, sprzedają bardzo dużo ciągników, co się przekłada na spore doświadczenie serwisu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

serwis zalezy od ekipy danego dilera, a nie od pozycji marki :P

mojemu znajomemu w lambo premium 1060 rozmontowali przednia os łomem, polamali wszystkie zebatki itp. skasowali 12 tys, tymczasem pan czesiek usunal taka sama awarie za 700 zl i same chodzi do dzis i nic w przedniej osi nie bylo ruszane.

wlasciciel byl tak wk%$^&^#ny, ale zaplacic musial :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
Ja bym same nie brał , bo serwis słaby , wyposażenie przeciętne jeżeli patrzeć na konkurencje, a cena wcale nie najniższa .

Miałeś kiedyś w ogóle do czynienia z serwisem Same? czy tylko powtarzasz głupoty które usłyszałeś? Ja tak samo mogę powiedzieć o Kubocie że psuje się bardzo często, serwis w ogóle nie dojeżdża, a komfort w porównaniu chociażby z Ursusem C-330 jest bardzo słaby w dodatku wszystko drogie...

Serwis w Same jest bardzo dobry, my jak do swojego zamawialiśmy na przegląd po 50 mth to przyjechali bardzo szybko.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Wiesz , ja słyszałem taką opinie od 2 znajomych którzy je mają , brane są od różnych dealerów , no ogólnie nie są z serwisu zadowoleni za bardzo , ale to jak już kolega @brzozak2 napisał zależy także od ekipy, ale również od szkolenia serwisanta , a tym samym podejscia marki do tego tematu . @Avendrion możesz pisać co chcesz , ja wyrażam swoją opinię , i nie bronię tego innym :P


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Serwis w Same jest bardzo dobry, my jak do swojego zamawialiśmy na przegląd po 50 mth to przyjechali bardzo szybko.

na przeglad :P :P :P a jaka ekipa chetnie na serwis nie przyjedzie??? moj ojciec czekal pol roku na tlok do same (to bylo 10 lat temu co prawda), ale zycze ci zebys nie mial takich akcji. teraz to tez inna bajka bo czesci sa spojne z df. natomiast trzeba zaznaczyc, ze serwis grupy SDF cieszy sie opinia relatywnie taniego (robocizna, przeglady).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

A jaki ciągnik oprócz tych trzech moglibyście mi polecić bo może są inne lepsze którymi się nie zainteresowałem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm no to nie wiem jak mozemy ci bardziej pomoc ;)

wez oferty od wszystkich producentow i tyle, jak cos wyselekcjonujesz to wtedy jeszcze raz mozemy ocenic :)

w ciemno moge ci powiedziec bierz fendta 412, ale to nie o to chodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja powiem tak Valtra na pewno będzie sporo droższa od pozostałej dwójki... ja osobiście wybrałbym New Hollanda mam bliżej serwis i w ogóle mimo wcześniejszych wypowiedzi uważam serwis za solidniejszy i lepszy dostęp części zamiennych ale Twój wybór...

wydaje mi się że lepiej wybrać New Hollanda albo Same w bogatym wyposażeniu niż brać Valtre za tą sama cenę w standardzie szkoda przepłacać za "markę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
moj ojciec czekal pol roku na tlok do same (to bylo 10 lat temu co prawda), ale zycze ci zebys nie mial takich akcji

Tylko że nie my pierwsi braliśmy od nich Same. O ile się nie mylę to 5ciu rolników ma Same i jakoś na serwis nigdy nie narzekali.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tak jak pisał kolega brzozak2, teraz Same, to to samo co Lambo i DF, więc i o części łatwiej. U mnie w okolicy na serwis Fino też nikt specjalnie nie narzeka, a sprzedają bardzo dużo sprzętu, więc mają się przy czym wykazać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Tylko że nie my pierwsi braliśmy od nich Same. O ile się nie mylę to 5ciu rolników ma Same i jakoś na serwis nigdy nie narzekali.

aha no to widocznie maja profesjonalistow w serwisie, czasem mozna na takich trafic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

Też dużo kupowałem z fino(agregat upr.-siewny,pronara,tura i coś tam jeszcze)

i na serwis nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
he nie którzy w żywe oczy potrafią się wypierać ;)

http://www.agrofoto.pl/forum/Same-Iron-110...ml&total=11

post #3 #7 #11 :P

No tak klimy nie umieli zrobić to jest fakt którego nie ukrywam ale zamówili firmę Karlson (jakoś tak) i wszystko zostało naprawione w ich kosztach :)


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj