Skocz do zawartości
pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

przemol87    43
Napisano (edytowany)

wczesnych to tak duzo nie ma a mroz zrobil duze straty

Edytowano przez przemol87

hubert1984    0

@zonk Dokładnie, tutaj jest ciepły region i szybko wystawiają przy trasie młode ziemniaki. Te pierwsze to na pewno ręcznie kopią. Kombajnów u nas nie widać jeszcze ale myślę że poniedziałek wtorek się pojawią. Sam tak planuje. Jeśli chodzi o cenę to w kaliszu powoli dochodzi do 2zł za kg

Wiadomość z agroFakt.pl

zonk28    0

Hubert1984 u nas w Krakowie na Rybitwach ziemniak nowy dziś widziałem po 3.00 zł za kg :blink: , ale skąd go maja to nie wiem :unsure:

hubert1984    0

@lukasx21 racja :rolleyes:

Będzie większa różnica ceny to krakusy do sieradzkiego przyjadą ;)

zonk28    0

Hehehe albo wy do nas by sprzedać :lol: .Każdy patrzy by zarobić więc my do was po ziemniaki a wy do nas aby je sprzedać :D .

zonk28    0

Właśnie wróciłem z Rybitw z Krakowa.Cena na giełdzie to 1.50-1.80 za kg.Jak tak dalej poleca na dół to za 2 tyg będą kosztować 1.00 zł :blink:

zonk28    0

Może u was u nas na razie cena wysoka.1.50-1.80 a niektórzy nawet 2.00 wołają.

przemol87    43

w łodzi tez oscyluje w okolicy zlotowki, czasami wyzej

Edytowano przez przemol87

saszeta    73

bo w środkowej polsce lubią pracować za pół darmo :lol: . Jak będzie tańszy to ludzie więcej go zjedzą?

przemol87    43

przy tej wydajnosci to nie jest tak wcale za pol darmo :rolleyes:

sieradzacy zawsze psuja cene ale nic na to sie nie poradzi

dlugin    0

już sieradz zaatakował giełde we Wrocławiu i cena sie zrobiła odpowiednia ;[ najpierw u siebie cene spałowali i teraz u nas atakuja mendy ;[

zonk28    0

Pasowało by , by do nas wpadli......bo jak narazie 1.50-1.80 się utrzymuje.Pasowało by by na jesień była taka cena :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

dlugin    0

to ładna cena u was :rolleyes: tylko czekac jak krakusy do nas beda przyjezdzali po ziemniaka moze to rozładuje troche rynek :rolleyes: bo zawsze kupowali duzo towaru :rolleyes:

Edytowano przez dlugin

saszeta    73

a może by się trochę wysilić i samemu wywieźć żeby drożej sprzedać. A tak cena spada wszędzie bo wszyscy na kalisz czy łódź patrzą i to faktycznie oni nie potrzebnie zaniżają.

@zonk to rozumien że wolisz sprzedać po 1 zł a nie 1.8 zł

lukasx21    125

bo w środkowej polsce lubią pracować za pół darmo :lol: . Jak będzie tańszy to ludzie więcej go zjedzą?

Jak będzie tańszy to zaczną kupować polskiego a nie zagranicznego. Ile jest osób które wolą kupić ziemniaka z np grecji tylko dlatego że jest pare groszy tańszy, nie ważne że w smaku chu..owy smakuje jak stara pyrka a nie jak młody ziemniak, i tutaj jest sedno problemu, parę lat temu jak nie było jeszcze tylu różnej maści "biznesmenów" za młodego można było wyciągnąć naprawdę porządną kaskę a teraz trzeba iść na ilość żeby wyjść na swoje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andzin
      Jak tam u was przechowały się ziemniaki. Gdzie mieliście składowane kopce, piwnice, przechowalnie. Jakie odmiany. Bo u mnie irga średnio nie najlepiej. Piszcie.
    • Przez pasio
      Witam!!

Jeśli to nie tajemnica, to chciałby się dowiedzieć jakie stosujecie nawozy przed sadzeniem ziemniaków? jakie dawki? Ja stosuję Fosforan oraz sól potasową.
    • Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez maral125
      Witam! Chciałbym nawiazać współprace z Zakładami ziemniaczanymi w Pile. Powiedzcie jak to u nich wygłada z odstawą i jaką cene oferuja za ziemniaki.
    • Przez wrobelek02
      Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć o uprawie buraczków ćwikłowych, jak się ceny kształtują , jaki plon z hektara, jakie nawożenie i uprawa?