pitermtk

zaczęliście już sezon ziemniaczany ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1126

No jasne że można. Wiadomo zależy kto ile używa, ja np. zakładam nowe taśmy do taśmociągów. Jak rozkraczy się podajnik w czasie kopania to stoisz i kombinujesz a pogoda ucieka. W ogóle od szybkości rozładunku zależy cała wydajność kopania, ja kopie 5-6 km/h i nie może być przestojów w rozładunku bo będę czekał na polu. Nie rozdrabniam naci, tylko reglone. @kissmy odblokuj PW bo nie da rady wysłać.

Edytowano przez mikad

"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

kupilismy używaną pcv w niezłym stanie. na dniach bedzie zakladana.

mikad, jest jakiś patent na klejenie tasmy pcv?? czy po prostu standardowo przygotowanie podloza, odpowiedni klej itd.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Taśm pcv się z reguły nie klei tylko zgrzewa. Można ją skleić ale nie wiem jaka będzie jej wytrzymałość na takim złączu. Dobrym rozwiązaniem w przypadku pcv jest zastosowanie złączki zawiasowej np aligator lub inne płytkowe. Kupuje się je w zależności od grubości taśmy. Jeżeli jednak koniecznie będziesz chciał skleić daj znać na pw powiem ci jak ja kleje taśmy gumowe.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Wczoraj na Rybitwach w Krakowie ziemniaki 15kg po 20 zł-Tak trzymać panowie. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Ten targ w Krakowie to duży jest? W porównaniu np. do Zjazdowej w Łodzi.

Byłem w Krakowie na targu, ale jakieś 10 lat temu i nawet nie wiem, czy to ten sam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Nie wiem jaki targ jest w łodzi więc nie porównam.Ale po mojemu Rybitwy są duże.Niestety to "zagłębie" najtaniej sprzedających się warzyw.

Jak będzie taka pogoda to po niedzieli cena ziemniaka na pewno spadnie do około + -- 10zł /15kg

Edytowano przez POL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

panowie brak słów, ja jeszcze nie zacząłem podbierać kartofli (pomorze) a u mnie ziemniak młody krajowy po 1,10 w sklepie :(

ja pier........ co się dzieje


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@pmichal56 jest tak jak pisze @lukasx21 w innym temacie

Jak jade autem to widze takie kawałki(i to spore) włókniny jeszcze nawet nie ruszone, gdzie w ubiegłym roku już dawno było czysto. W gruntowe już wjeżdżają powoli i z tego co słysze to towar ładny i sypie... :unsure: Chyba po tym sezonie sporo będzie takich którzy pójdą z torbami...

wiec jak Sieradz zacznie szalec to zobaczysz bo duzo arealu z pod wlokniny i foli jeszcze nie ruszone a dochodza juz gruntowe, to nie u nas brakowalo agrowlokniny na przedwiosniu...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a u mnie gruntowy taki sobie. maj był zimny i oto efekt


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja b.wczesnych odmian nie sadziłem więc nie mam porównania ale patrząc na giełdzie co w workach to rewelacji w tym roku nie ma. Maj faktycznie zimny a w czerwcu dopiero ostatnie noce są w miarę ciepłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Ja wczoraj zacząłem kopać ( Irga i Lord) pod krzakiem sporo ale jeszcze potrzeba paru ciepłych dni.Odstawiam na hurtownię najgorzej że trzeba je myć:/ O cenie nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

W moich stronach lord w porównaniu z denarem w tym roku wychodzi kiepsko.


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

W krakowie na rybitwach 15 kg wczesnego 3/4 zł TRAGEDIA

A czy ta cena nie jest czasami proporcjonalna do zawartości tego worka?


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

hmm u mnie gruntowe już takie dość spore więc cena ziemniaka to będzie tragedia chyba że przyjdzie jakaś powódź i nie będzie późnego bo tak to będzie jedna wielka d... z ziemniakami w tym roku. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

u mnie kończy się włuknina będę wjeżdżał w kiełkowanego denara jest gruby ale pod krzakiem nie to co w tamtym roku kiełkowany bez okrycia 12 lipca 54t/h. Denar z włukniny na teraz sypie 35-37t/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

w wielkosci nie ma znaczacaj roznicy miedzy przykrytym a gruntowym-mowi to prawie kazdy kto przykrywal 4 redliny a 5 byla goła

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

w wielkosci nie ma znaczacaj roznicy miedzy przykrytym a gruntowym-mowi to prawie kazdy kto przykrywal 4 redliny a 5 byla goła

 

potwierdzam


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

A czy ta cena nie jest czasami proporcjonalna do zawartości tego worka?

nie rozumiem , ogólnie ziemniak ładny.Jak grubszy to 4/5 zł za 15 kg, większe ilości po 3.50zł za 15kg ,90% to Lord , reszta Denar i inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k61wp    0

ludzie powaliło was, oddajecie pyrkę po 3/15

 

a w sklepie poniżej zeta za kg nie idzie znaleźć

 

durnie


 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj